Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 06.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Това не го разбирам...нови  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.06 11:23



Преди време бях разказала за 2 котета, които живеят на терасата на един блок от квартала ни - дето и лете и зима стояха затворени там. През зимните студове двете душици стояха гушнати за да се топлят в един аквариум! Представяте ли си?
Преди известно време забелязах, че беше останало само едното и си помислих, че може би другото е починало, защото това останалото имаше много нещастен вид.
Снощи минавам и какво виждам /терасата е на І етаж/! И второто коте го няма. А има ново коте - едно чисто черно дяволче, много красиво и елегантно, на видима възраст 7-9 месеца. И разбира се пак заключено на терасата! Но горкото толкова много скачаше по решетките и скимтеше - искаше да бъде пуснато вътре, а може би и просто си скачаше и играеше, все пак е младо животно. Но ми стана много, много жал и не знам защо въобще такива хора си взимат животинка? Не мога да разбера техния мотив да си вземат животно.Те само го мъчат! Вярно, не е на улицата безпризорно, но и да си затворник на една студена и тясна тераса и това не е много добре. Просто не ми го побира акъла!



Редактирано от HaдяИ на 20.10.06 11:25.



Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: HaдяИ]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано20.10.06 11:34



Според мен даже е по-добре на улицата - винаги може да се вмъкне в някое мазе на топло през зимата. А и като гледам уличните котки около нас - ами те ядат повече от собствения ми котак, защото на всички им е мъчно за горките животинки и практически непрекъснато някой им дава по нещо!

Открадни им ги, не ги заслужават!




Panta rhei...


Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: Mнeмoзинa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.06 11:40



На няколко пъти съм си мислила да ходя и да им звънна на вратата и да ги попитам за котетата. Но първо никога там не съм виждала хора, или пък да свети лампа, да виси пране или каквито и да са признаци на живот. И второ, дори и да има някой, просто съм сигурна какво ще ми отговорят - да си гледам работата и да не им се меся в техните!



Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: HaдяИ]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано20.10.06 11:45



През балкона не може ли да се отмъкнат?

Познавах едни... с извинение да не казвам какви, които така си гледаха немската овчарка - само на тераската.






Panta rhei...

Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: Mнeмoзинa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.06 11:53



терасата е остъклена
ако не беше, този малък палавник отдавна да е изчезнал



Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: HaдяИ]  
Автор Mнeмoзинa (всичко забравям)
Публикувано20.10.06 11:55



Мдааа.

В главата ми продължават да се въртят хулигански мисли, ама нищо.






Panta rhei...

Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: HaдяИ]  
Автор l4ko (селски пъдар)
Публикувано20.10.06 12:12



А сигурна ли си че балконската врата не с (опс щях да кажа клапан) входче или нещо подобно. В бг не е много популярно но съм виждал. (забравих как се казва, днес сам много кух)



Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: HaдяИ]  
Автор deni112 (непознат )
Публикувано20.10.06 12:17



доста оптимистично, но дали не са ги прибрали временно в жилище, където никой не живее докато им търсят дом? щом казваш, че апартамента ти изглежда необитаем....



Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: deni112]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.06 12:22



едва ли е временно, защото предните 2 котета го виждах редовно /когато минавах от там разбира се/ в продължение на няколко години, вече не си спомням преди колко точно време са ми направили впечатление. Аз в този район съм вече 6-та година...



Тема Re: Това не го разбирам...нови [re: l4ko]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.06 12:24



Едва ли, защото иначе душиците нямаше да се тъпчат в аквариума при минус 20 градуса зимата, особено миналата каквато беше студена...а щяха да си влязат вътре






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.