Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 26.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Котка от развъдник?нови  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано09.10.06 20:45



Искам един съвет(ако може

) Искам да си взема персийче.Едни мои приятели ми предлагат чистокръвно,мъжко на 2 години,но правел много бели и не искам да го вземам , щом е толкова непослушен!При това аз искам малко котенце.Та въпросът ми е следният:Добре ли е да си взема котка от развъдник(не че знам какво е това,сигурно развъждат котки!?)И .. . дали някой тук си е взел такова коте?Ще се карат ли с мойто ако са 2 женски (моята е на 3 месеца и персийчето смятам някъде толкова голямо да е)? И има ли нещо по-особено в грижите за 2 котки и по-специално за персийките???

Благодаря на всички предварително



Тема А защо?нови [re: eliza_cat]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано09.10.06 21:58



Елиза, а защо искаш да си купиш коте от развъдник? Ако е за домашен любимец и нямаш особено големи изисквания към котето и не смяташ да го водиш по изложби не е от голямо значение откъде ще го вземеш. Имай предвид, че предлаганите пет класа котета не се различават много от предлаганите в обявите неродословни персийчета.
Каквото и да решиш е добре да видиш родителите на котето (ако го вземаш от човек), за да знаеш какво приблизително ще стане малкото като порасне.
Преди да купиш откъдето и да било запознай се със стандарта на породата. Огледай добре котета, които се предлагат и тогава решавай. Ако вече си се спряла на нещо, покажи ни го и ще ти кажем какво мислим.
Не на последно място котетата от развъдник не струват малко пари. Няма да споменавам конкретни суми, но са 2-3 пъти повече от неродословните.
Формулирай малко по-добре твоите изисквания към котето, за да сме по-конкретни.
Между другото относно 2 годишния котарак аз съм на мнение, че не котаракът е лош, а стопаните му не са го възпитали.



Тема Re: Котка от развъдник?нови [re: eliza_cat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано09.10.06 22:20



съгласявам се с всяка дума на Офика, особено с последното изречение. само искам да допълня че взимайки него (евентуално) или каквото и да е разнополово коте трябва да кастрираш или Елиза или новопристигналия за да не се сблъскваш с проблема с нежеланите котета.
ако все пак се спреш на варианта с коте от развъдник ти препоръчвам да отидеш в гугъл и да пуснеш едно търсене и да гледаш МНОГО снимки за да разбереш какво ти харесва. дали изложбени или пет котета, какъв цвят и тн. не на последно място е важно да разбереш защо искаш точно персийче. мисля че има много други интересни породи, някои от които се гледат значително по лесно от персийките. например Екзотичните или пък Сиамките. както ти е казала Офика взимането на родословно коте е голяма инвестиция, която надали скоро ще можеш да повториш. така че за да не се разочароваш най хубаво е да се подготвиш теоретично преди това стабилно. почети и погледай малко и те чакаме с новите въпроси





Тема Re: А защо?нови [re: ofika]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано09.10.06 22:33



ofika, за котаракът и аз съм на мнение , че не е лош,просто не са го възпитали

Иначе аз не искам някаква котка с родословие,даже точно обратното - не искам родословие.А иначе за конкурсите задължително ли е да го има(родословието) ? Аз до сега по конкурси не съм ходила и незнам.

Та аз и котето незнам от къде да го взема.Просто искам пухкаво персийско котенце , което да гледам с много любов.
Но незнам нищо за породата и дали има нещо по-особено.Сега намерих тук малко информация.Но се надявам като си взема котето ако нещо не ми е ясно да ми помогнете



Тема Re: А защо?нови [re: eliza_cat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано09.10.06 22:36



първо чети, после взимай котето

трябва да знаеш какво те очаква и да си сигурна че можеш да се справиш. питай сега, а като вземеш котето само ще прилагаш на практика наученото



Тема Re: Котка от развъдник?нови [re: Endaksi]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано09.10.06 22:41



...... А за кастрацията,смятам да ги оставя да родят веднъж,можеби 2 пъти (все пак да имат поколение) и след това да кастрирам и двете котки.Но майка ми иска като се разгонват да им даваме хапчета или инжекции,а аз съм твърдо против това(четох, че има тумори) и просто незнам как да я убедя да не ги измъчваме с лекарства!





Тема Re: Котка от развъдник?нови [re: eliza_cat]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано09.10.06 23:05



оф, пък мен ми е мъчно за онзи 2-годишен с проблеми, дето го изхвърлят, като прочета за такива, ми се свива сърцето, горките животинки....





Тема Re: Котка от развъдник?нови [re: Gatofilla]  
Автор eliza_cat (коткоман)
Публикувано09.10.06 23:12



Спокойно!Аз нямаше да допусна да го изхвърлят.Ако щяха да го изхвърлят изобщо нямаше да се замислям и щях да го взема.Но не се притеснявайте той си има нови стопани , които много го обичат!!!





Тема Re: Котка от развъдник?нови [re: eliza_cat]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано10.10.06 01:10



Елиза, а родителите ти какво мислят относно решението ти? съзнават ли, че грижите за котетата се удвояват? особено ако вземете персийка съзнавате ли, че ще са нужни седмични грижи за козината й - къпане и продължително ресане? а ако вземете, че родите - това е огромна отговорност. раждането никак не е толкова просто колкото изглежда на думи. освен това с две котки и разходите се удвояват. помисли добре. и най-вече родителите ти нека мислят. те ще се грижат главно за любимците предполагам, така че е хубаво да са напълно наясно със ситуацията.



Тема Re: Котка от развъдник?нови [re: eliza_cat]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.10.06 06:11



по принцип при персийките разгонването по правило се появява по-бавно и протича по-леко, така че няма да имате проблеми с новото (евентуално) коте. при Елиза обаче не съм сигурен че ще е точно така и е много важно да не им разрешаваш да й дават каквито и да е хормони, особено докато е малка. имам предвид първите 3-4 разгонвания. ако не могат да ги издържат и не може да се спи просто я кастрирайте. няма смисъл тя да ражда полуперсийчета. обясни на родителите си че е много трудно раздаването на котетата и ако решат наистина да я оставят да роди нищо чудно да станете не с две а с три четири котки.
и защо не поканиш майка ти да проете в клуба какво пишем? със сигурност и на нея ще й е интересно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.