Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 28.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Смъртта не я подминанови  
Автор Vassilyovska (дървен философ)
Публикувано30.09.06 16:40



Преживях един от най-гадните шокове в живота си.
Прибрах се и намерих патетична картинка - малкото кебапче гърчещо се като червей и Клеопатра, недоумяващо суетяща се около него.

Ветеринарката ми я няма. Като гледам няма и смисъл. Докато ви пиша, малката лежи на колената ми и вече почти не диша. Клепотара ме гледа отдолу и имам чувството, че ме пита какво не е направила както трябва. И аз искам да я попитам същото, но май и двете ще останем без отговор. Само още една празнина, още една нелепа смърт, до която сигурно нямаше да се стигне, ако котето беше прекарало първите си дни при майка си, вместо по контейнера и хорските тавани. Иска ми се да заснема тази малка нещастна купчинка и да я покажа на всички, които някога са ме виждали да плача заради умираща животинка и в желанието си да ме утешат са ми казвали "Стига де, това е само котка". Колко струва котешкия живот? Една найлонова торбичка и една разходка? Или години предана обич?

Не знам от какво умира. Ще трябва да се консултирам все пак за да видя дали е опасно за Клео и Изида.
А междувременно се надявам никога да не срещна в живота си човек, който да ми каже, че си е изхвърлил домашния любимец, защото ще му изтръгна сърцето (ако намеря такова).



Тема Re: Смъртта не я подминанови [re: Vassilyovska]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано30.09.06 16:52



Господи,побързай да заведеш животинката на вет!Трябва да има някаква причина.Да не се е натровило нещо?!Не ми се вярва,след като се е възстановило котенцето,причината да е в онези дни,които е прекарало навън.Имала съм случаи,в които изглежда,че котето умира и след бърза и адекватна намеса нещата се оправят.Котетата са много крехки в тази ранна възраст,но и много бързо мигат да се възстановят.Няма логика!Не се отказвай!!!Закарай го бързо при лекар!Дали не е яло нещо-имах котенце,което щеше да умре от гранули от котешката тоалетна.Дали не е притиснато с нещо?Направи нещо,моля те,не го чакай да умре!Може би има шанс!





Тема Re: Смъртта не я подминанови [re: Vassilyovska]  
Автордeни (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 16:52



съжалявам за малката. истината е, че много малък процент от подобни котета оцеляват. нужни са наистина ДЕНОНОЩНИ грижи. повечето от нас не могат да си го позволят. дано да е на хубаво място......



Тема Re: Смъртта не я подминанови [re: Josefine]  
Автордeни (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 16:55



напълно е възможно причината да е именно в онези дни. както каза те са твърде крехки. имах 2 котета, които бяха прекарали само нощ в студена маза на пода. взех ги замръзнали. 3 дни се храниха и всичко беше нормално. живнаха много. до 4-тия ден....



Тема Re: Смъртта не я подминанови [re: Vassilyovska]  
Автор PanTer ()
Публикувано30.09.06 17:18



Няма ли как бързо да отидете при друг вет или да извикаш някой? В статичната тема имна много хора. Все някой би трябало да откликне!
Докато диша все още нищо не е загубено!



Тема Re: Смъртта не я подминанови [re: Vassilyovska]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано30.09.06 18:23



Ужасна трагедия


Много съжалявам.

Ако получиш мнение от вет на какво би могло да се дължи това, моля те сподели го, защото аз имам подобен случай в който през ден умряха три котенца. Бяха престояли няколко часа след раждането на един студен балкон директно на цимента и мисля че от там е тръгнало всичко, но до ден-днешен нямам обяснение за смъртта им. Започнаха да растат, прогледнаха, станали бяха на 15 дни и.... изведнъж измряха.

Още веднъж - страшно съжалявам за Кашонка.



Тема Re: Смъртта не я подминанови [re: Vassilyovska]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано30.09.06 19:20



Винаги съм знаела,че животните идват при нас когато пожелаят и си отиват пак така(говоря за хората,които безгранично ги обичаме).За нас остава щастието,че сме били до тях,че сме ги обичали.Жалко за малката душица.








Тема какво стана..нови [re: morska valna]  
Автор Vassilyovska (дървен философ)
Публикувано30.09.06 21:59



Котето почина не много време след като ви писах. Моята ветеринарка я нямаше, но звънях в една клиника в Младост (за която приятелка ми каза по кюто, че давали консултации по телефона). Жената си каза, че в този случай не може да определи диагноза и трябва да го заведем там. Моят приятел ме предупреди (вероятно с цел да омекоти удара) "Докато я заведеш, тя ще спре да диша" и се оказа прав, малката престана да диша малко след това. Утре ще ходим до вет-а с цел да се опитаме да определим от какво е починала. Аз, когато ги заведох в началото трите на профилактичен преглед, тя изказа мнение, че и приличали на заразени с котешка чума и ми каза да не тая кой знае какви надежди. И действително, въпреки лечението, двете братчета умряха, но тя се задържа, укрепи се, даже ходеше насам натам вчера. Какво стана...
Не знам. Може да е било рецидив на първичната инфекция, може организма и така и да не се е възстановил напълно. Направи ми впечатление, че и тя и братчетата и се сгърчиха в странни пози умирайки. Може да става дума и за някакъв специфичен вирус. Дано опазя другите две маймуни, че сега и за тях ме тресе.

Ами, това е. Ако получа някаква допълнителна информация, ще ви я кажа, дано бъде полезна за в бъдеще.

Чувствам се просто...разбита



Тема Ново инфо за болестта - важно!нови [re: Vassilyovska]  
Автор Vassilyovska (дървен философ)
Публикувано30.09.06 23:03



Говорих с двама човека. Едното момиче ми каза, че са и умрели котета на около две седмици, буквално за часове, като при мен. Другото ми разказа по-подробно - че са и умрели две котета на по 20-тина дни преди около месец, по същия начин, като моята - пак за часове, като предишният ден са си се хранели нормално и прочие. Имало е обаче разстройство и конюктивит (при мен имаше начален конюктивит, излекуван в последствие, и разстройство при двете братчета, както и при големите мацинки) който в последствие са се предали и на останалите котки. Котетата са умряли сгърчени, с отметната назад глава (отново като при мен). Не само, нейни познати също имали подобен случай съвсем наскоро. Теоритично изхода е летален само за малки котета, може би защото организмите им са твърде крехки и слаби. Аз лично започвам да се чудя дали не става дума за някаква вирусна епидемия. ако чуя нещо ново, ще пиша. Междувременно, внимавайте за подобни симтпоми (въпреки, че като тръгне, изглежда няма спасение).



Тема Re: Ново инфо за болестта - важно!нови [re: Vassilyovska]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано30.09.06 23:47



а дали при всички тези случаи не става въпрос просто за прибрани от улицата котета, неваксинирани и без имунитет предаден от майката (дали защото не е ваксинирана или защото не са имали достъп до майчино мляко в първите часове след раждането). иначе може и епидемия да се нарече и според мен си е така, но пък и профилактика има. не знам обаче за толкова малки котета дали може да се слагат ваксини

може би е до късмет...
определете причината задължително и ако е вирусно питайте колко време трябва да мине без да взимате други котета. да не би в стремежа си да им помогнете да ги заразите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.