Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мога ли да го отучанови  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано19.09.06 13:33



моя котарак нощно време да ни тормози.............Защото го прави по всякакъв начин. Иска да го милват, грухти , бръмчи, ближе ти лицето, хапе ти краката, дращи...........иска внимание с една дума! Да ама ако имаш няколко часа само за сън, някак си не може да го преглътнеш.......Има си легълце, което никога не посещава.
Мога ли да направя нещо по въпроса?



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: evgenia_hristova]  
Автор insektor (куку)
Публикувано19.09.06 13:35



Пробвай със спрей против котки (Пръскалка с вода). Доста бързо схващат за какво става въпрос.
Можеш и да не го пускаш в спалнята, но за това ще ти трябват тапи за уши и много разбрани съседи.



Редактирано от insektor на 19.09.06 13:38.



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: insektor]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано19.09.06 13:43



о ако оставя вратата затворена пллачът стига до съседните градове и села..............ама виж за пръскалката не се бях сетила, ще пробвам въпреки че не вярвам да разбере

Споменах ли, че моя шантав котарак ходи да се къпе под душа ако някой го забрави да капе малко или ако има забравена чешма....



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: insektor]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано19.09.06 13:49



Нагласих спрея за довечара и за да пробвам дали ще върши работа го пръснах веднъж. Резултатът: Калпазан избяга и после се върна и ме ухапа





Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: evgenia_hristova]  
Автор PanTer ()
Публикувано19.09.06 14:00



Не е нужно да предприемаш такива мерки. После ще питаш защо препиква.
Пробвай просто да го гушнеш и да го пъхнеш под завивката. Вероятно няма да му хареса, защото ще му е топло и е игриво настроен и просто ще избяга.
Или ще му хареса и ще спите щастливо и блаженно двамата.
Понякога 2-3 мин. внимание може да ти осигури часове спокоен сън.
А и е още малък - играе му се, гушка му се. Ще му мине. Просто му помогни.



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: PanTer]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано19.09.06 14:08



пробвала съм. Не иска гушкане. В такъв момент просто се качва до лицето ми и започва да ме ближе ожесточено - което на мен пък никак не ми харесва.



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: evgenia_hristova]  
Автор insektor (куку)
Публикувано19.09.06 14:10



Можеш да добавиш във водата малко мента - котките намират миризмата й за изключително противна. Няма начин да не намрази пъскалката веднага.


Тя само като види пръскалката и забравя каква пакост е намислила и започва да се оправдава



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: evgenia_hristova]  
Автор insektor (куку)
Публикувано19.09.06 14:18



как така те ухапа?? със злоба ли??



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: insektor]  
Автор PanTer ()
Публикувано19.09.06 14:25



Не, на игра. За да те ухапе една котка със злоба или трябва да е болна и да и е зле или да си и направил нещо порядъчно сериозно.
Хайде бе, хора, какво ви става?
Това са котенца. Пухкави едни такива. Домашни. Не са диви, освирепели пуми.



Тема Re: Мога ли да го отучанови [re: evgenia_hristova]  
Автор PanTer ()
Публикувано19.09.06 14:26



Значи просто трябва вечер да го разиграваш повечко. И да му измислиш игри и играчки. Та като си легнете да е изморен. Пак ще му се доиграва по някое време, но като си има играчки може и сам да се занимава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.