Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 01.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да се преборя с тая котка??????  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано19.08.06 13:51



Взех си коте преди 4 дена и вече откачам!!
В предишната си къща е пишкал на канала след като му е бил показан с белина на него за да го привлече...и аз така направих и то няколко пъти но безрезултатно-всичко вършеше в хола зад фотьойла.Вчера седя затворен в банята и свършил работата зад вдратата-викам си ок и това е нещо.Има си котешка тоалетна но не иска да стъпи там изобщо.Мислех че щом веднъж е ходил зад вратат проблема е решен-да но не!!През нощта пак ходил зад фотьойла няколко пъти,днес разместих да не може да стъпва пак там той свършил работата в кухнята в един ъгъл!Не се издържа вече,какво да го правя???????



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор vazduharka (непознат )
Публикувано19.08.06 14:38



Иди и му купи котешки пясък примерно "Бенто" . Сложи му го в сандъче на терасата и му го покажи. Няма да пикае в тоалетната, но пък е много ефикасен и "немиризлив" вариант. Почистването става лесно с лопатка с дупчици... питай в зоомагазин за тези приспособления и ще си спестиш наистина много главоболие.

Успех и щастливо прекарване с Маци.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано19.08.06 18:07



Още е объркано,все пак са само 4 дни.Колко е голямо котето,в смисъл възраст?Натъркай с оцет или с цитрусови аромати местата на които ходи,повече няма да повтори там.Не му се карай.Вземи му котешка тоалетна и я сложи в банята,тоалетната или там където искаш да ходи и му я покажи,като го вземеш и го сложиш в нея няколко пъти.Покажи му как да рожи в лапа там.Когато видиш че е свършил работата там където не трябва го взимаш и му показваш тоалетната.Ще се научи скоро,гаранция.Просто трябва да имаш правилния подход.Всичко зависи от теб.Бъди търпелива.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: la_diabla]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано20.08.06 00:02



на 2 месеца е котето!мерси ще пробвам всичко дано се справя със ситуацията



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор lflCouldFly (Helloween)
Публикувано20.08.06 00:08



Мисля, че ще се справиш. За да не мирише цялата къща, по-добре сложи котешката тоалетна на терасата, както аз правя. Котката ми не прави такова нещо като да пика на дивана или на земята, освен ако не я затвориш в някоя стая, която не води до терасата, където е бентото. Тя мойта и без тва е кротка и мързелива - почти не прави бели (освен ако не събори някоя китка или не си хапва от нея)



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор MechoPuh. (новак)
Публикувано20.08.06 00:10



Просто е изключено да не се научи. Котките са невероятно чисти животни. Последваш ли съвета на la_diabla веднага ще се увериш в това. А по-нататък може да се пробваш да го приучиш да ходи и на канала, но нека първо се научи да използва котешката си тоалетна.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: lflCouldFly]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано20.08.06 08:00



от голямо значение е терасата да е остъклена!!! и без опасност котката да я свари с отворен прозорец така че да няма шанс да падне. а и в крайна сметка миризмата от котките при ежедневно почистване на тоалетната е мит... вкъщи котешката тоалетна е в кухнята и миризма НЯМА.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: MechoPuh.]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано20.08.06 10:27



много благодаря на всички,ще се справим някак си,няма начин да не се...обичам котака



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано21.08.06 15:20



Разбра къде и е тоалетната защото вече няколко пъти ходи там но днес пак виждам три купчета в хола...


Показах и го и я отнесох в банята на нейната и тя свърши там работата почти веднагамястото в хола полях обилно с оцет тоя път.
Не мога да я разбера тая котка малоумна ли е каква е???напук ли нещо ми прави?



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано21.08.06 15:30



Ако й се караш или я биеш може и нарочно да го прави. Обясни й като на човек, че не трябва така

При моите помага. Ако им се скарам или ги шляпна - отмъщението не закъснява

И бъди упорита, не избухвай. Друг вариант е да сложиш още едно легенче на мястото, където прави белята. Да свикне да го прави в пясък. После ще го махнеш.

Виж дали вратата към банята не е била затворена, когато е направила белята. И гледай тя ВИНАГИ да е отворена. После може и да се научи да мяучи, за да те накара да й отвориш, но сега е още малка.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 15:46



Моя котьо се научи за 1 седмица да ходи там, където трябва, така че - имай още малко търпение!

За да го приучиш по-бързо, събери от купчинката която е направил до фотьойла и я остави в неговата тоалетна. А ако се е изпишкала - още по-добре, попий го с вестник и го накъсай в тоалетната й. След това я заведи и й покажи къде трябва да си върши работата. Но трябва мнооооооого търпение и постоянство - по няколко пъти на ден! Няма начин да не се научи. А за да не ходи пак до фотьойла, а и за да не остава миризмата, купи от зоомагазин - той хем отблъсква животното от мястото, хем неутрализира миризмата и почиства петната



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: HaдяИ]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано21.08.06 15:59



това да и го нося и показвам вече н-ти път го правя,направо незнам вече накъде с тая котка..





Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано21.08.06 17:00



Моята котка беше също толкова несхватлива. Ученето продължи 1-2 месеца. Дори и сега като голяма малките работи ги върши в силакагела, а големите един път вътре, един път до тоалетната.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: HaдяИ]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано21.08.06 17:18



Олелееее какви 1 седмица, 1 месец. Ужас.
Голямата ми котка се научи за 1 ден, малката - за 1 час.
Винаги съм смятала, че най-лесното е да научиш котка в тоалетната й. По-лесно е дори от това да научиш 30-дневно коте да яде пастети и гранули



Airin - не се отчайвай, ще се научи. Според мен имам момент на някакво отмъщение. Не че не знае къде му е тоалетната твоето коте. Премисли добре защо може да ти прави тези "номера". Пожелавам ти скоро да се научиш да разбираш котешките жестове и "език".



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано21.08.06 22:13



и на мен този проблем ми е напълно непознат... и Сара и въобще всички котки минали през вкъщи (основно котараци заради нея) без никакви проблеми са се ориентирали за тоалетната.





Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Endaksi]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 22:57



Коте на 2 месеца? Дори да има хигиенни навици - ако има само една тоалетна на другия край на къщата - то просто ще забрави за нея. Ако е около него ще я ползва, ако не е - където скришно намери. По една тоалетна на местата където ходи ще реши проблема за сега. Някое малко легенче с бенто, изрязана бутилка минерална вода, каквото ти хрумне - зад дивана и кадето ходи. И сложи от произведенията му там за да се ориентира. На 2 месеца е бебе, хич и не мисли.

ПП: Малко критика че се превърнахте в розов клуб. "Ама моята котка винаги си е имала хигиенни навици" - да ве и на 2 месеца, и на 1 месец, и на 1 седмица?!

Потребителят е със забрана за писане в клуб "Котки". Еметик, ако искаш да не се налага да ти изчезват постовете и части от тях пиши по-кротко.

Редактирано от Moд на 21.08.06 23:10.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: emetic]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано21.08.06 23:15



ами всъщност мястото на двумесечно коте е при майка му, която ще го научи на всичко. ето Вики сега няма такива проблеми с новата Мишка. ама когато това не е възможно котетата пак се научават. специално на Снежанка Лъки е при нея от парче мръвка. зависи си от котето явно.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: emetic]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано21.08.06 23:18



че има стопани идиоти има, но не мисля, че този случай е такъв. нека ви дам типичен пример за гореспоменатото явление чрез случка отпреди 3 дни.

лелка си взема коте. предишното коте на лелката акало и пишкало в банята. сега лелката иска да научи и това така. да, но от 2 седмици котето отказва да върши работите в банята. затваряли го там, сипвали белина, нощем го оставяли да спи в коридора на отворена врата на банята. но на котето не му харесва явно. и в резултат ака и пишка в коридора под шкафовете. вечер като се приберат стопаните ги посреща зловеща воня. всички недоволстват, но отказват да купят котешка тоалетна. и проблемът не е финансов. проблемът бил, че на лелката й е по-лесно да ливвала кофа с вода отколкото да чистела тоалетна. колко време ще мине според вас преди на лелката и останалите членове на семейството им писне и изхвърлят котето?



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: deni112]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано22.08.06 00:34



А малко, сладко, черно циганенце къде го забрави


Ака ли, пишка ли на друго място или все в бентото? Голяма чистница е, пу, пу, дано е късметлийче Плевенчанче



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано22.08.06 00:43



в случай, че не сте ме разбрали искам да поясня за горния случай - имах предвид, че котетата са чисти животни и си заравят акитата. в случая лелката не иска да му купи тоалетна, а да го научи директно на канала. еми тъпо е тва сега. котетатат обичат в пясък, не директно на земята. и имах предвид, че стопанката е идиот, а не котето нечистоплътно.

а за цигането какво да ви кажа - нещо невероятно. смятаме че няма още месец, но ака и пишка само в бентото. ако го няма легенчето му, започва да мяука и докато не го донеса не върши работата. едва влиза в него с големи усилия, защото му е височко, но иска там и тва е. вече разказах как се опитва да не се нацапа докато яде въпреки че е още сукалче. нощем го затварях в банята без легена. нито една нощ нямаше акано и пишкано. голяма чистница от малка се прояви тази уникална пантерка





Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: deni112]  
Автор vikikat ()
Публикувано22.08.06 09:16



Трябва да се съобразяваме, че все пак гледаме животинки и те си имат своите нужди и предпочитания. Когато взех Вики тя беше та 2.5 месеца, но си имаше хигиенни навици. С влизането в къщи и показахме тоалетната, котешка, и от този миг тя използваше само нея. Малката Миша също - веднага разбра, че това е мястото за акане и пишкане, а и с Вики дори заедно влизат там и културно се изчакват

. То мисълта ми е, че те искат да си заравят акото и им трябва пясък, така като са го провили стотици години назад. Не може да искаме да бъдат роботи и да разбират всичко онова, което на нас ни се иска в разрез с техните приподни изисквания.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор slyn4ev_ly4 (светлина)
Публикувано22.08.06 12:22



Otmystava za nesto,pomisli za kakvo.....



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Endaksi]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано22.08.06 12:40



Винаги има първи път. Когато Олка си "забрави" хигиенните навици и тръгне да прави белички навсякъде се налага да я дебна и всеки път да я слагам в тоалетната й - досущ като малките котенца. Започваме от А и Б. Обикновено за 7 дена овладявам положението. Тя по принцип е мърляч - ако си изцапа дупето никога не го ближе (не ближе и котенцата като се изцапат), не си чисти ушите, не си заравя акитата - изкопава дупка, отива на другия край на ваничката и там си върши нуждите, после излиза навън и започва да драска по борда на ваничката. Такива работи!


Вероятно се срещат и такива екземпляри.
Добре, че малките имат перфектни хигиенни навици. Никога не са вършели нещо извън ваничките. Научиха се да ползват тоалетна още на 20-тия ден.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: slyn4ev_ly4]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано22.08.06 13:26



ми идея нямам....никой не я бие,нито тормози,гушкаме я и двамата,яде и от чинията на кучето даже дотам стигна..той милия седи и я гледа само
сега като се замисля заваравам това се като се прибера от вънка...

дали има нещо общо!??!
като се прибрах одзеве пак имаше "изненада" в хола,занесох го и му обясних че там не е тоалетната му,след което го отнесох в банята и му я показах и за 100-тен път оставих вътре!След час както си спеше в кухнята стана и отиде там,след малко влязох и си беше свършил голямата работа в тоалетната му,но изляза ли пак ще има изненада мисля....не мога да затварям там вратата-тогава се нервира кучето и вече така затворена я изяде отвътре един път та не искам сега и отвън да рискувам да я изяде..абе..лудница е тука

Редактирано от Airin_Of_Ancelot на 22.08.06 13:29.



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: ofika]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано22.08.06 13:27



явно и аз на нещо подобно съм попаднала защото и той не си ги заравя изобщо в неговата тоалетна





Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано24.08.06 23:50



има един изпитан метод - взимаш памуче,, напояваш го хубаво с урина там, където е пишкало котето и го слагаш в котешката тоалетна (нали има такава?

) или изобщо - на мястото, което е предвидено за целтаКотката отива там, където й мирише на...нея сиС изключение на случаите, когато това не действа, защото моята котка вече се научи по този метод и всичко е точно, обначе напоследък си е харесала за целта и легените, особено когато в тях има накиснато пране!
Мисля, че го прави нарочно!

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Markizata]  
Автор Morrighan (=^..^=)
Публикувано25.08.06 00:31



Накиснато пране?

Ама тя как влиза вътре, щом има вода?



Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Morrighan]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано26.08.06 00:48



ами не знам как влиза, и, честно казано, не съм се и замисляла по въпроса!


Само после разбирам от резултата...:((((((((((
Със сигурност като я хвана на местопрестъплението , ще я смачкам!

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Markizata]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано26.08.06 11:42



има си котешка тоалетна разбира се и си ходи вече предимно там и за двете работи но се "изпуска" и на други места за голямата работа...незнам кога и дали ще се спре...нищо не помага-нито с добро нито с караници и шамарче точно н местопрестъплението...





Тема Re: Как да се преборя с тая котка??????нови [re: Airin_Of_Ancelot]  
Авторpicadila (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 14:17



Хвани му лапичките и с тях ровни в камъните в котешката тоалетна. Не го обясних много добре!

Надявам си да си ме разбрала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.