Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 02.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хора помощ!нови  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано06.07.06 15:26



Кажете какво да купя против бълхи. Намерих една на коремчето на мойто бебе и сега се чудя какво да взема.
Препоръчайте нещо, ама да не е най-скъпото.

Друг въпрос.
Взехме от ветеринаря таблетка за вътрешно обезпаразитяване. Някаква френска не и знам името обаче. Той каза да даваме по четвърт, защото бебето ми е около 1кг даже малко под кило и два часа преди хранене. На мен обаче ми е много трудно да определя кога са тези 2 часа преди хранене, защото непрекъснато гледам да има храта в паничката та да я угоя малко, че е много кльощава. Има ли чак такова голямо значение кога точно ще й дам таблетката?
Трети въпрос.
Препоръчайте ми хубава храна - суха и консерва. В магазините около нас има Фрискас, Симба и разни други непознати за мен.
Трябва ми нещо по-помпащо като начало.



Мерси!


чаша бада

Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор MechoPuh. (непознат )
Публикувано06.07.06 15:37



Всички тук ще ти препоръчат Фронтлайн като най-добро средство за външно обезпаразитяване. Той обаче не е евтин. Аз съм пробвала и с пудра Тапилан и съм доволна от резултатите. Не знам, ако има още някой който да има мнение за нея, нека сподели. Другото. което всички ще ти кажат е в никакъв случай да не даваш на котето Уискас и Фрискис. Те са с доста долнопробно качество и вече не един и двама души са стигнали до извода, че котки, които се хранят с Уискас са перманентно разгонени (аз никога не съм давала и не мога да го твърдя от личен опит, но вярвам на тези, които го казват). Най-добри са Роял Канин ако искаш готова храна. Аз съм купувала и Симба на консерви. Можеш също така да и вариш пиле, риба, пилешки дреболийки.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано06.07.06 15:38



Споко, не се паникьосвай.
Кой не е имал бълхички


Такаааааа. За бълхичките вземи Фронтлайн спрей. Е, не е евтин ама пък е ефикасен. Трябва котето да не е къпано 1 ден преди това и 1 ден след напръскването също да не го къпеш. Трудната част се състои в това, че ще трябва да се държи котето докато изсъхне, за да не се изближе. Най-добре манипулацията да я правите двама души. Напръскваш цялото коте (като естествено пазиш очите, муцунката, ушичките). Пръскането става по посока СРЕЩУ косъма, докато цялата козинка се намокри. След това трябва да го държиш докато изсъхне. Занимавай го там нещо да си играе.
Хапчето дето ти е дал вет-а сигурно е Цестал Кет. Точно по четвърт е дозата като за твоето коте. За да си сигурна че даваш хапчето "на гладно" вечерта прибери в някой шкаф паничката с храна и на сутринта дай хапчето. След това извади паничката ЧАААКК на обяд. Нищо няма да му стане от малко глад, спокойно. Така трябва - заради хапчето.
И защо мислиш, че котето ти е слабичко та искаш да го "помпаш"? Колко тежи и на каква възраст е?



Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано06.07.06 15:39



против бълхи ти препоръчвам Фронтлайн, може и да е по-скъпо, но поне действа, давала съм много повече пари за какви ли не шампоани и мазила, каишки... омръзнах им и с къпането и с сушенето....
Симба не ти препоръчвам като храна...



Тема Re: Хора помощ!нови [re: ra1sa]  
Автор MechoPuh. (непознат )
Публикувано06.07.06 15:42



Кажи нещо повече за Симба ако знаеш, моля те. Нея май не сме я коментирали или поне аз не съм видяла.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано06.07.06 15:44



Първо се успокой.
От една бълха никой не е умрял.
Фронтлайн е най доброто и безопасното, но зависи колко е малко котето и дали е алергично към фронтлайна и дали няма да ти продадат менте.
Това с френсиките, холандските и така нататак таблетки ми е любимото.
И в българия и в франция и в китай важат едни и съши физични и химични закони та да си знаеш вета те е порязал

.
Та таблетката как се дава. чакаш бебето да стане поне на 3 месеца
вечерта му скриваш храната сутринта му даваш таблетката примерно в 8 часа и в 10 му даваш закуска. И кой те е излъгал че хилавите котета са болни.
Това е било вярно преди 100 години когато хранта не е стигала и хилавите са умирали от глад просто. Сега като има храна достатачно хилавите са много по здрави от затластялите. За хубавите храни всеки иска да ти земе парите защото се стремиш към най+доброто за твоята любима котка.
Един съвет не й обръшай толкова много излишно фнимание. Давай й от месото което готвиш за вкъщи (печено и варено е най добре),отделяй й малко преди да сложиш подправките(солта и тя е подправка). Това е най добрата храна за котките.

Medice, cura te ipsum.

Тема Re: Хора помощ!нови [re: MechoPuh.]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано06.07.06 15:48



по-точна информация не мога да дам, но моята позната ветка не ми препоръчва като най-евтина, освен това в големият ни супермаркет, където пазарувам цялата партида е била прибрана, защото е имало оплаквания от граждани че миришела на ацетон и котките са отказвали да я хапват...направо изчезна от рафтовете, може да е било само една партида...
аз лично купувам консерви Дарлинг





Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор azzi6 ()
Публикувано06.07.06 15:52



за бълхи само фронтлайн мога да препоръчам, особено за малко коте. чела съм, че кучешките препарати са изключително вредни за котки, а по евтините противопаразитни препарати са и за кучета, и за котки (поне това, което са ми давали)...
вечерта храниш котенцето, сутринта - не, даваш хапчето и след два часа поднасяш паничката. и малко кот. психология - някои котки като имат храна на разположение през целия ден ядат по малко - защото си имат "за после". някои като им се дава два пъти на ден се опитват да излапат и паничката... има и по - дебелички котьовци, които хапват непрекъсната, защото паничката им е все пред погледа и няма какво друго да правят...
а за храните - най - добре самичка си порови из темите. има няколко варианта, не знаем още кой е най - добрият, пък и едва ли някога ще стигнем до едно мнение.
1 - суха храна - РК, по - скъпичка, но й слагат разни неща, за да контролират минералите, образуването на камъни, устната хигиена и т.н. предимства - формулата е по - добра и по - надеждна, недостатъци - сухата храна рано или късно може да доведе до уринарни проблеми. освен това си е скъпичка
2 - паучове и консерви - засега не съм открила нещо, което одобрявам, но - плюсове - по-високо съдържание на вода, няма го недостатъка на сугата храна, минуси - не знаеш какво има вътре, не са особено евтини, доста клубари казват, че котаците им се разгонват и пощуряват от уискас-а напр.
3 - домашно приготвена - може да се сварено всичко, може някои неща да се дават сурови. предимства - ти контролираш нещата и знаеш какво точно яде котето, за цената - на мен ми излиза около 20-25лв на месец, недостатъци - трябва доста да почетеш, преди да избереш менюто, пък и трябва да поемеш риск за паразити, за евентуални здравословни проблеми, които може да причини липсата на някое витаминче или минералче... аз лично съм на вариант 3.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано06.07.06 15:58



фронтлайна наистина е най-доброто, но и май най-скъпото. За да не ти излезе толкова скъпо, съветвам те да купиш от еднократните дози - 1 ампулка, която се капва отзад на вратлето и по този начин няма нужда да го пазиш да не се оближе. Ампулката струва 10 - 11 лв. Гаранция, че до 12 часа вече няма да имате никакви буби. До колкото си спомням май след това не трябваше да се къпе 1 седмица! Успех!



Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор momo9O (писана)
Публикувано06.07.06 16:31



Заведи котето при някой вет. Там ще му сложат и фронтлайн, и ще му дадат нещо за вътрешните паразите. Вареното пиле не е най-подходящата храна за малко коте.
А за сухата храна -ROYAL CANIN за малки котета .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.