Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 16.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хора помощ!нови [re: momo9O]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 16:48



А защо вареното пиле да не е най-подходящото за малко коте? Според мен може би е най-подходящото! И повечето препоръчват захранването на малките котета от кърма към храна да става точно с варено пиле. И точно на пилешка основа са направени всички готови храни за малки котета. А и като гледам на снимката, котето не е съвсем бебе - може би е вече на около 3 месеца. Но нека кажат по-компетентните



Тема Re: Хора помощ!нови [re: HaдяИ]  
Автор azzi6 ()
Публикувано06.07.06 16:54



ми, вареното пиле според мен изобщо не е подходящо. при котките е от голямо значение съотношението кост - месо. костите от варено пиле (изобщо - топлинно обработено!) не се дават под никакъв предлог. следователно отпада и вареното месце - като основна храна. ако се редува с други разнообразни храни, тогава може.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: HaдяИ]  
Автор momo9O (писана)
Публикувано06.07.06 17:08



Да вярно е, че на пилешка основа са направени всички готови храни, но в тях има и много други неща, които в месото ги няма, а малките котета имат нужда от тях.
Не, че е лошо да се дава на котето месо , но да не се храни предимно с това.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано06.07.06 17:18



Мммм бебето вече не е съвсем бебе - на 3 месеца е


Непрекъснато има прана в паничката, ама тя милата се сеща, че има манджа само ако мине случайно от там и й замирише или пък ако аз я сложа.

Таблетката ни я даде ветеринарния лекар. Каза, че била по-добра от българската. Все тая де. Довечера ще й дам първата доза. Каза през 15 дни да даваме по четвъртинка.
Довечера ще претегля Лола на домакинския кантар и ще видя колко точно тежи.

За храната, най-лесно ми е да я храня със суха храна и консерви. През деня й оставям суха храна, че цял ден съм на работа и консервата се спича.
В нас рядко се готви, така че няма да имам често месо, но веднъж й давах печени кожички и тя не ги яде не знам защо.


чаша бада

Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.07.06 17:23



Защото е умничка
Кожичките далеч не са най-подходящата храна. Аз обаче пропуснах - това хапче за обезпаразитяване ли го даваш? Защото ако е за обезпаразитяване защо ще и го даваш през 15 дена?!? Подозираш ли, че има паразити?



Тема Re: Хора помощ!нови [re: PanTer]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано06.07.06 17:29



Да, за вътрешно обезпаразитяване е хапчето. Не е обезпаразитявана до сега. Не знам колко пъти да й дам. Не мисля, че има паразити, но за всеки случай поне един път ми се иска да й да. Дофтора каза, че хапчето убива само вече излюпени паразити, но не и яйцата.
Не знам какво да правя. Дайте съвет!
Котето не излиза навън и няма контакт с други животни.


чаша бада

Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.07.06 17:40



Спокойно. Гледай сега, аз съвсем наскоро го написах, но пак ще го напиша.
Тези хапчета вредят на черния дроб на котките колкото и да твърдят, че нямат странични ефекти. И наистина убиват гадинки, които са само в определена фаза от развитието си. За това когато се установи наличие на паразити хапчето се дава по определена схема.
Да речем ако след като дадеш препарата котето повърне и видиш вътре гадинки, ако при изхождане видиш в изпражненията гадинки, ако коремчето му е подуто и твърдо, ако котето се оплаква от каквъто и да е дискомфорт (за да заподозреш, че нещо не му е наред), ако кашля, ако има проблеми с изхождането, ако не му е чисто дупето - тогава можеш да направиш пълен курс с обезпаразитяващи. Иначе само го тровиш и му вредиш.
При това - заблежи - тези препарати не пазят във времето. Можеш сега да го обезпаразитиш и утре то да изяде муха, която има по крачетата си някакви гадости и то вече пак ще е заразено.
За това - по-внимателно с тия препарати. Може веднъж в годината или на 6 месеца (или както там му пише на упътването) ако ви е страх да му давате по веднъж и да го наблюдавате. Но няма нужда от повече.
А паразити може да се внесат и с обувките, и както казах вече - мухи, хлебарки и т.н. и т.н.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: PanTer]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано06.07.06 18:26



Разбрах аз, за това питам как да му дам сега. Един път една четвъртинка и след 6 месеца примерно още една четвъртинка или...?


чаша бада

Тема Re: Хора помощ!нови [re: Чeтa]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.07.06 18:33



Да, ако всичко е наред - така. Вероятно повече от четвъртинка, защото и кг.те ви ще бъдат повече.

Виж в упътването на какъв срок можеш да обезпаразитяваш. Това е минималния срок през който можеш да даваш ако няма видими паразити. Можеш да го разредиш - да речем ако на упътването пише през 4 месеца можеш да го правиш през 6 или през 12, но не и през 3 да речем. Просто няма смисъл да се натоварва организма излишно. Ако имаш съмнение разбира се ,че ще дадеш и след един месец ако се налага.

Редактирано от PanTer на 06.07.06 18:36.



Тема Re: Хора помощ!нови [re: MechoPuh.]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано07.07.06 12:20



Ох,аз също съм използвала Тапилан,но средството,което почиства животинките ми най-ефикасно и без остатък,се оказа наистина Фронтлайн.Да не говорим,че този препарат е и най-лесен за нанасяне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.