Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Котешка психологиянови  
Автор MoдМодератор (модератор)
Публикувано29.06.06 13:04



Поради проблем в системата на дира се наложи да премахна темата на

със същото заглавие. ето тук пускам първото мнение от нея

Здравейте!

Аз правя йога и част от комплекса ми е позата стойка на глава, в която стоя няколко минути. Забелязала съм, че една от котките ми постъпва по следния начин, ако ме види в тази поза.

Веднага идва при мен и започва да ме обикаля бавно, като ме гледа замислено. След това спира пред мен, като продължава да ме гледа известно време още по-замислено. После се доближава до лицето ми и ме "целува" с носа си по моя нос няколко пъти, мъркайки. Накрая, има два варианта - гъделичка ми лицето с мустаците си или пък се обръща и бавно движи крайчето на пухкавата си опашка по върха на носа ми. Всичко това, разбира се, е много гъделичкащо, а не мога да я отстраня в такъв момент, защото се подпирам на ръцате си. Ако се смея също мога да изляза от баланс, така че нерядко тези й ухажвания водят до прекъсване на позата.

Не че това ми пречи кой знае колко, дори ми е забавно, но все пак не мога да не си задавам въпроса какви ли мисли й минават през котешката глава, докато прави всичко това и защо го прави. Не ми се вярва да разбира, че ме гъделичка, макар че с котките човек никога не може да е сигурен какво разбират. Иначе, ако просто си лежа и главата ми е на нейното ниво, не прави тези неща. Пак може да се закача, но нито ме обикаля, нито ме гъделичка.

Някой може ли да предложи обяснение? Питането ми е сериозно, не се шегувам.


моля да извините за проблема, надявам се скоро да бъде отстранен.

Have a life!

Тема Re: Котешка психологиянови [re: Moд]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано29.06.06 13:12



Хубаво Мод, само че Пантер беше пуснал един интересен отговор, жалко, че ще се загуби.



Тема Re: Котешка психологиянови [re: tiger_tulip]  
Автор MewtheCat (spellsinger)
Публикувано29.06.06 13:18



Мод е пантер скъпа. Общо взето всичко общо е вече взето.


Ще си го сложи предполагам.

'Cause I Am Nothing...

Тема Re: Котешка психологиянови [re: MewtheCat]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 13:20



Мод е и Ендакси. И той е пипал темата, защото е проблемна. За последен път ти казвам, не се мешай, където не ти е работата.
И да, ще си го сложа, защото се пази.





Тема Re: Котешка психологиянови [re: Moд]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 13:23



Ето го и мнението

И при мен има подобни изпълнения. Но понеже докато стигна до стойката на глава минава порядъчно време глезотиите са се накефили на шалтето по всеки възможен начин за който се сещам, постояли са ми на главата,зад краката и изобщо - навсякъде, където са се сетили, побутнати са няколко пъти и докато дойде този момент вече им е омръзнало. Много обичат да вирнат четирите лапи нагоре докато си стоя на свещ или рало и да се местят за да не знам точно къде ще ги сваря на връщане.
В твоя случай си мисля, че пискуна много добре знае какво ти прави. Вероятно ти се чуди, може нещо по аурата ти да се променя и тя или да те харесва, или да ти изказва съболезнованията си така. А може просто да си казва "Падна ли ми сега, чакай да ти се порадвам когато не искаш да видиш хубаво ли ми е на мен"



Тема Re: Котешка психологиянови [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 13:26



За последен път ти казвам, не се мешай, където не ти е работата.

В клуба ли? Каде? Кое не ми е работа?



Тема Re: Котешка психологиянови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 13:29



Е предполагам е крайно време пак да ме баннеш, цял един ден вече ми е махнат бана. С това ли ме предупреждаваш? Или нещо по лошо?



Тема Re: Котешка психологиянови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 13:37



Идеята ти заслужава обмисляне.
Доколкото си спомням каза, че не обичаш хората, а котките. Т.е. не отговаряй на хората, когато няма какво да кажеш за котките.
Това е пояснение на мисълта ми от одеве, в случай, че си я изпуснала.



Тема Re: Котешка психологиянови [re: emetic]  
Автор tiger_tulip (Мими)
Публикувано29.06.06 13:43



Хм.. да ти кажа, не знам другите ти мнения, та затова може и да се заблуждавам, но според писанията ти в тази тема, просто сама си плачеш за бан..





Тема Re: Котешка психологиянови [re: Moд]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано29.06.06 14:03



Ихх хубава тема

.А3 съм си 3адавала подобни въпроси.Когато практикувам медитация,се скриват вси4ки и не дават при3наци на живот.Когато и34иствам се лепят на краката ми и не можеШ ги и3гони от там.Според мен те се хранят с отрицателна енергия,т.е. трансформират я,и им е някак си необходима.3атова и много котки спят при краката.Щом се 3анимаваШ с йога няма какво да ти ра3яснявам какво се слу4ва при стъпалата.Моите котки спят на негативно 3аредени места доста 4есто.Според мен и 3аради това котките действат успокояваЩо както ка3ват някои.3атова и много котки лягат на места където те боли.Според мен проблема си има и3отери4но обяснение.Или просто се линготят и ни карат да се ШаШкаме и да си мислим кой 3нае какво,а те се хилят гадините




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.