Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ветеринарен лекар?  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано28.06.06 13:20



Здравейте!
От два дни съм горда собственичка на почти 3 месечно коте.
Понеже до сега не ми се е налагало, изобщо не съм запозната с ветеринарните лекари около нас, за това ще ви помоля за помощ.
Живея в ж.к.Стрелбище срещу пазара Иван Вазов и търся ветеринарен лекар в този район, на чийто грижи да поверя моята Лола.
Ще е хубаво да работи евентуално и събота и/или неделя, защото през деня съм на работа до 18:30 и ще ми е невъзможно да я водя в делнични дни.

Имам и малко въпроси извън темата.

1. Трябва ли да купя някаква специална постелка, на която да спи? Тази сутрин я намерих в едно чекмедже върху прибраните пуловери на сина ми


2. Продавачката в зоомагазина препоръча да не купуваме Уискас, защото котките се пристрастявали към нея и после не искали да ядат нищо друго.
3. Препоръчайте ми марка тоалетна и някакъв ароматизатор (обезмирисител) разбрах, че има и такова чудо.
4. Каква храна е препоръчително в тези големи жеги суха или от консерва? Добра марка на сносна цена?

Май за сега е това.
Предварително благодаря на всички, които се включат!

п.п. довечера ще направя снимки и ще ви покажа моята сладурка Лола


чаша бада

Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор PanTer ()
Публикувано28.06.06 13:30



Браво, тъкмо ми обърнаха внимание, че имаш проблем с влизането. Радвам се, че си се оправила!
Виж в статичната тема дали някой от лекарите не ти върши работа.
Честито коте! Да ти е живо и здраво и да прави много бели и много радости да ви създава!

По т.1 - Не, то ще си спи където си иска. Ти порядъчно малко можеш да напарвиш по този въпрос - като например да му затваряш стаите в които не искаш да спи или да му създадеш някакви удобства, които то твърде вероятно няма да оцени по достойнство.
по т.2 - уискас не дей, купувай Роял Канин. Това не беше сериозен отговор, макар че спокойно можеш да постъпиш и точно така. Какво е котето? Момче или момиче?
3. Аз лично купувам кашончета на Попов брадърс - има ги в една борса до моста Чавдар. Ако те интересува ще обясня по-подробно. Предимствата са, че не стават на бучки, не разнася кал като тоалетните с бентонит, издържа 3-4 седмици едно кашонче, не мирише (чистиш само акита) и си се изхвърля директно кашончето, не се чудиш в какво да пресипваш.
4. Роял Канина си е добра марка на сносна цена. Това е суха храна. Виж в статичната тема обаче повече по въпроса за различните видове храни, за да не започнем пак безкрайните караници на тема начин на хранене.

А, момиче. Чудно!



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: PanTer]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано28.06.06 13:39



имам към теб едно питане- колко струва кашончето на Попов брадърс ? че при нас ги няма и ако реша да си търся да имам повече инфо...предварително благодаря





Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: ra1sa]  
Автор PanTer ()
Публикувано28.06.06 13:47



В борсата струва 4,50



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано28.06.06 14:02



бул. Витоша 125 ( където трамвая прави завой към пазара)
Вет. кабинет и зоомагазин "Анимо"
Понеделник - д-р Георгиева
Вторник-Събота д-р Митев
раб.вр. 10-20 ч.
Събота 10-18 ч.
Неделя поч. ден



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: PanTer]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано28.06.06 14:45



то при нас и бентото е толкова





Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано28.06.06 15:01



ето 1 линк за обезмирисители:


не съм ги ползвала, а и не съм търсила по магазините.
Но си мисля, че ако писанката си свикне да си ходи в тоалетната и тя се почиства редовно, то няма да имате нужда от такива неща
Колкото до спането - в зоомагазините продават най-различни размери креватчета, но не всяко коте спи в креватче. Повечето предпочитат да се гушнат някъде в леглото на стопаните си. Може да пробвате дали ще спи в креватче, като първоначално му направите едно от кашонче, което да изрежете отпред за да му е удобно да влиза, а вътре му постелете нещо меко



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: PanTer]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано28.06.06 15:24



Какво представлява това на Попов брадърс, защото не съм чувала и ми стана интересно? И каква е тази борса до моста Чавдар, тъй като и нея не знам и евентуално къде горе-долу се намира?



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: PanTer]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано28.06.06 16:32



Мъжът ми е взел някаква тоалетна на ситни камъчета, обаче не знам каква марка е (ще погледна като се прибера довечера) и една пластмасова "тавичка" със стърчащи навътре ръбове, така че като рие да не хвърля навън.
Още не е свикнала напълно с новия си дом и само мяучи и обикала приведена из къщата. През ноща оставихме вратата на спалнята отворена, за да проучи на спокойствие, ако има желание, че през деня синът ми много й се радва, а тя още се плаши от неговите изблици на любов и желанието му да я гали и гушка.


По принцип сме се ориентирали, за сега, тоалетната да е на балкона, но пък ме е страх да не вземе да скочи някоя нощ през терасата и вкарвам тоалетната в кухнята вечер. Много се чудя как да реша този въпрос, защото се притеснявам, въпреки, че ще я сменям често, да не мирише, защото пък на всяко пишкане не мога да сменям с нова. В кухнята не мога да я държа постоянно, я банята ни е толкова микроскопична, че е абсурд да стои там.

От тук идва въпросът, колко често е нормално сменянето на тоалетната и какво количество се сипва в кашончето?


чаша бада

Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано28.06.06 16:40



Много благодаря!


Предварително ли се записва час или не е нужно?


чаша бада

Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 16:46



Банята е най-удачния вариант.Моята баня също е миниатюрна, но тавичката стои под мивката. При къпане изнасяме тавичката, след това отново я прибираме след като сме попили добре банята.
Терасата не е удачен вариант, още повече щом не е обезопасена. Пък и все-пак в един момент ще дойде зима!
За миризмата не се притеснявайте! Казах ви, че ако си ползва тоалетната, няма да мирише, а и не е нужно да я чистите след всяко ходене. У дома по цял ден няма никой, така че през деня не се почиства. Чистя я вечер като се прибера и сутрин преди да тръгна на работа



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
АвторEндakcи (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 17:41



вероятно е взел Бенто икономик, който е за малки котета. не е лош. не е нужно да се сменя тоалетната след всяко ходене. като се намокри просто става на топка която за 20 минутки някъде се втвърдява и се изважда много лесно, а останалите камъчета остават чисти. акото също се почиства със специални лопатки от зоомагазините. ако се почисва 1-2 пъти на ден тоалетната никога няма да мирише.
сипва се по около 4-5 см в съда, който сте взели. и по така описаната система ние изкарваме с един пакет около месец или дори малко повече.
тоалетната най добре да е в коридор или кухня според мен. това са места с плочки обикновено, които лесно се почистват с метене. освен това са сухи и няма как да стане на кал или да се запушат канали. на балкона в никакъв случай.

ето и две по стари теми, които отговарят на някои твои въпроси






Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано28.06.06 20:27



Няма нужда от предварително записване. Когато имате нужда отивате направо там.
И моля те, за нищо на света не пускай котето на балкона!!!
Ако веднъж дневно почистваш легенчето няма да имате проблеми с миризмите. Кога да сменяш с нова ще прецениш сама. Когато ти се струва че е много замърсена или намирисва - тогава. За малко коте може и на 3 седмици. При по-голямо нещата са индивидуални.
Може да пробваш със силиконовата тоалетна Меджик, на нея пише че издържа 1 месец и е точно 1 месец - личен опит!



Тема :)нови [re: Чeтa]  
Автор Edna (маринистка)
Публикувано28.06.06 23:21



Радвам се че и Лола :) си намери добър дом Честито ви

надявам се да ви радва много, така както на мен беше радост цели 2 месеца и половина
относно тоалетната :
аз взимам за майката ,а и малките свикнаха да ходят там, от силиконовите тоалетни. Българските в магазина са 5 лева. Много дълго време се ползват от котката и се чисти само акото. Силикона абсорбира течността и става жълт, така сед разбира кога е за смяна. Не мирише изобщо. Тоалетната при нас стоеше на балкона и още е там де. Накарах мъжа ми да направи дупка в стъклото на балконската врата и така котката излиза и когато е затворена сега върху дупката има нещо като падаща вратичка.
тоалетната не е добре да е в банята , а и кухнята не е за тоалетна.
Всички тоалетни абсорбират влагата и бързо ще се намокрят. На балкона е най-добре, котките свикват и даже при студено време си ходят там. Да не говорим че голямата котка има и часове в които ходи и даже се моли да и отвориш ако случайно има пречка пред тоалетната и.
Пожелавам ви много щастливи мигове с вашето коте. Някой ден ще разкажа за прабаба му :))))
Няма да падне котето , да не е лудо да пада :). При нас се разхождаше смело по перваза и гонеше врабците.



Тема защо не на балкона?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Edna (маринистка)
Публикувано28.06.06 23:31



Много ме учуди това мнение. Че кое живо същество не иска малко чист въздух?Да не говорим че това е котка. Аз си представяма как мен ме затварят за винаги в някакаъв апартамент. Аз моите котки даже ги водя на почивка :) и на село. Последния път голямата /майката/ се измъкна и поскита по поляната, Чета видя какъв беше резултата.
А дребосъците толкова си играят на балкона на слънце...
Ами ако е само на тъмно може да хване и рахит.
точно Меджик се казва тоалетната и аз купувам от нея.



Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Edna]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано29.06.06 08:44



ако се храни с РК няма да хване рахит, гарантирам. и никой не казва да седи на тъмно, а да не излиза на неосигурен балкон. моля ви, четете линковете. по горе пуснах един. прочетете цялата тема. ще видите защо да не пускате котката по первази, балкони, прозорци и прочие. ще видите идеи как да ги обезопасите така че да може все пак да сте сигурни за котката. а разходките по полянки, села и тн изобщо не ги отхвърля никой. там също трябва да се вземат мерки но общо взето поне от падане няма рискове...



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: HaдяИ]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 09:49



Представлява опакован кашон с три различни пласта гранули.
А борсата е на ул.К.Честименски 7



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: PanTer]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 09:54



А как се казват тези гранули или просто котешка тоалетна? И не се сменят а направо се изхвърлят? А борсата за стоки за домашни любимци ли е? Извинявам се че питам, но понеже не съм чувала, а ме заинтригува, поне да съм наясно какво точно да търся...



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: HaдяИ]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 10:16



Продават храни, аксесоари и витамини за домашни животни.
Това са си просто котешки тоалетни - кашончетата на Попов брадърс. То кашончето си е опаковано и отгоре е залепена специална торбичка дето като решиш, че му е време за изхвърляне я пъхаш вътре и...





Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: PanTer]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 10:18



Благодаря за инфото. Ще трябва да намеря време да ида до там да видя какво има.



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: HaдяИ]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 10:41







Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Edna]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано29.06.06 12:59



И мен ме учуди, че ти се учуди.
Явно не си чувала за паднали от балкон котки





Тема Re: защо не на балкона?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 14:02



Ние сме на 3 етаж. Мен не ме притеснява толкова евентуалнот падане, защото не е много високо, но отдолу има доста кучета.
За сега я пускам на балкона само под наблюдение, а и е малка и няма как да се изкатери - балкона представлява стена,а отгоре има около 30см широк каменен перваз и отгоре метална тръба.

Ето малко снимки










чаша бада

Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Чeтa]  
Автор la_diabla (рошла)
Публикувано29.06.06 14:06



Колко е красивааааааа





Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Чeтa]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано29.06.06 14:23



Ох на мама сладката душица! Прекрасна е! Сиамките са ми слабост

Да ти е жива и здрава и я пази, защото са толкова пъргави и за части от секундата се озовават от едно място на друго!



Тема Re: защо не на балкона?нови [re: HaдяИ]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 14:35



Ха-ха, забелязах!


Голяма игра му хвърли снощи с едно дрънчащо топче. То не бяха хватки, то не бяха техники и подскачаници.
Много обича човешка компания. Само ходи след мен като кученце и мяука да я гушкам.
Мисля, че вече си намери легло - онова чекмедже с пуловерите под детското легло Всеки път като се утиши първо там поглеждам и все там я намирам.


чаша бада

Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Чeтa]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.06.06 14:37



Паданията от по-ниските етажи са по-фатални за котките.
Ние сме на високо, пускам ги свободно да излизат. Но понеже не сме остъклени това им се случва 2-3 пъти на ден по 10-15 мин. А имаме предимството, че отдолу под самите перила има 10-15см. процеп по цялото протежение на терасата и те надничат от там, не скачат отгоре за да тупнат.
Всяка котка обаче е различна и докато не се уверите какво ще прави вашата не е добре да я оставяте на терасата без надзор.
Високите стени не са пречка за никоя уважаваща себе си котка





Тема Re: защо не на балкона?нови [re: PanTer]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 14:47



Внимавам, внимавам!
Тя още не е разучила цялата къща, та има още време да мине докато й усетя навиците и мога да предположа какви ще ги свърши ако я оставя сама.




чаша бада

Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Чeтa]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано29.06.06 14:47



А би трябвало да те притеснява.
Не изкатерване, те го правят със скок. Ще види някое врабче, някоя мушичка, и една балконска стена която е висока около метър хич няма да бъде препятствие. Освен това падането от по-ниско е по-фатално от падането от високо. Има в историята случаи на паднала котка от 10-12 етаж и оцеляла, и на такава паднала от 3-4 етаж с множество потрошавания и поражения на вътрешни органи. Всичко това го казвам, не за да те плаша, а за да имаш едно на ум. Можеш да я пускаш на балкона само под зоркия ти поглед, но да я оставяш да бъде там когато тя поиска или за да ходи до тоалетна когато вие спите и не виждаш какво става - го намирам за неуместна идея.
Котето е много сладко, пожелавам му много късмет, много любов и нежност от ваша страна, за да ви радва дълги години.
Но се погрижете за безопасността му.
Не оставяйте отворени прозорци, ако на тях няма мрежа.
За балкона вече писах.



Тема Re: :)нови [re: Edna]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 15:52



Edna, обещавам да се грижа добре за нея

и редовно да пускам снимки.


чаша бада

Тема Re: това за високите и ниските етажи е мит.нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Styx ()
Публикувано29.06.06 16:06



.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: защо не на балкона?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 16:25



Може ли да оставям отворен прозорец от тези, които се отварят вертикално?


чаша бада

Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор Styx ()
Публикувано29.06.06 16:29



АртВет
ж.к. Хиподрума, ул. Ами Буе No.68 , тел.: 9520151
това е близо до х-л Славия
Аз водя моята госпожица там
всеки ден от 8 до 19 часа работят
събота и неделя до 13 часа.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: Че какво пречи :-)нови [re: Чeтa]  
Автор Styx ()
Публикувано29.06.06 16:41



Според мен важно е да покажеш на котката какво има зад парапета на балкона и перваза на прозореца.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: защо не на балкона?нови [re: Чeтa]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано29.06.06 16:44



Може





Тема Re: това за високите и ниските етажи е мит.нови [re: Styx]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано29.06.06 16:47



Чак пък мит?!? Статистика е. Чети за паднали котета от различни етажи и ще видиш че съм права.
И в края на краищата едва ли е от значение мит ли е, не е ли, по-важно е да се опази котето, нали така





Тема Re: А къде е тази статистика да я прочета :-)нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор Styx ()
Публикувано29.06.06 17:01



А за опазването е така :-)

Погледни от гледна точка на статистиката колко блока със 12-ти етаж има около теб и колко са другите блокове:-)
А примерно новината "Котка падна от 12ти етаж и оцеля" ще ти направи по голямо впечатление отколкото пет новини "Котка падна от 3-ти етаж и оцеля".

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Styx]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано29.06.06 17:05



да добавям ли в статичната тема? имаш ли им толкова доверие





Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Endaksi]  
Автор Styx ()
Публикувано29.06.06 17:17



ДА! Имам им пълно доверие!

И двамата лекари са много отзивчиви и на живо и по телефона.

Малък кабинет е но е оборудван с почти всичко необходимо
Имат и разни апаратури и малка операционна, до които не ми се е налагало да опирам.
Има и фризьор за кучета и котки но не е всеки ден на работа.
Моето наблюцение е че със всички клиенти и пациенти се отнасят много добре.

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Styx]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 17:25



Някой може ли да ми каже ориентировъчни цени на ваксините, колко се правят, вътрешното обезпаразитяване как се прави и друга информация, която би била полезна на начинаещия собственик на коте.
В събота ще водим принцесата за тези процедури.
Имам още един въпрос, каишка за вратлето противопаразитна искам да сложим. Гледам кучешките са едни грозни такива пластмасови.
Има ли някъде по-прилични?


чаша бада

Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано29.06.06 17:33



ваксините са 2-по 15 лева струват в Анимо, а на други места са и по евтини. обезпаразитяването е в зависимост от препарата. трябва да се внимава за малко коте много. в началото може всеки месец да обезпаразитяваш, като поотрасне на 3 месеца, а след това и по рядко (ние сега се обезпаразитяваме на 4-6 месеца веднъж).
каишката за вратлето я забрави. освен алергиите които правят са опасни и за задушаване. котка не би понесла лесно нещо на врата си и често се самонараняват в опита да си ги махнат. възможно е също така при игра да скочи от някъде каишката да се задуши котето преди да го забележите. ако няма бълхи в момента (а предполагам че няма

) просто това не ви интересува. не е хубаво да я пускате да излиза навън също заради опасностите. ако все пак ще я извеждате (примерно с каишка или нещо подобно) може превантивно да й слагате Фронтлайн. за малки котета спрей формата се препоръчва. пази против бълхи 2 месеца, а от кърлежите само месец. има и други подобни препарати като Адвантикс. единствено изискване е да не е къпана котката поне 48 часа преди и още толкова след слагането на препарата.
и като казах къпане се сетих-може да я изкъпете до края на лятото веднъж за да има опит като бебе с тази процедура и в по напреднала възраст да ви е по лесно. но иначе къпане за сиамка повече от веднъж годишно не е нужно и отново пояснявам-разбира се че ако я извеждате ще й забърсваш лапките или дори ще я миеш ако се налага. говоря за изцяло домашна котка.



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Endaksi]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано29.06.06 18:01



Няма да излиза, поне не планирам разходки сред природата освен сред балконските цветя.
Взех я къпана, така че няма да я къпя за сега тогава.
Бълхи също няма



Благодаря за изчерпателния постинг!


чаша бада

Тема Re: защо не на балкона?нови [re: ГoлямaтaCпeциaлиcтka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано29.06.06 19:42



според мен не може ...
Билбо точно през такъв вертикален прозорец над балконската врата, през процеп 10-15 см се беше измъкнал преди да направи опита за безмоторно летене. може би ако се отваря от горната страна ще е по-трудно да се измъкне, но както каза пантер - всяка уважаваща себе си котка ще намери начин...
много да я пазите.

To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am


Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор Gatofilla (стара коткарка)
Публикувано29.06.06 23:37



Хм, в Артвет ми кастрираха 11 годишната котинка, БЕЗ ДА МЕ ПИТАТ НА КОЛКО ГОДИНИ Е!
Котинката се събуди от упойката и умря 8 часа след това, беше жизнено и здраво животно.
Никога няма да си го простя, на себе си, а на тях....





Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
Автор PanTer ()
Публикувано30.06.06 09:36



Освен всичко друго тези кашки са токсични. Бях купила на времето, но като прочетох какво пише на упътването така я и изхвърлих...



Тема Re: Ветеринарен лекар?нови [re: Чeтa]  
АвторHaдяИ (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 09:41



Цените са различни в различните кабинети, но разликата мисля че не е голяма
Обезпаразитяването е около 2.50 лв. и се прави 3-4 дни преди ваксината. Ваксината е около 11 лв. Слагат се 2 ваксини - но лекарят ще ви каже



Тема Re: защо не на балкона?нови [re: gamina]  
Автор Чeтa (Първа пролет)
Публикувано30.06.06 11:12



От горната страна се отваря.
10-те см отвор идват почти най-отгоре на прозореца. Сигурно, при добро желание би успяла да се измъкне и през него, но ми се струва невероятно почти, защото ако скочи, за да успее да излезе, трябва много точно да уцели отвора, а също така да прецени и дължината на скока, защото в противен случай ще се заклещи в стеснението. Не може да излезе само като се надигне - скок си трябва.



Иначе за сега успява да се провре и през шест сантиметров отвор.
Голяма палавница е и иска непрекъснато някой да я гушка и да си играе с нея. През ноща се оказа, че си е поиграла с един балон


чаша бада


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.