Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема кастрациянови  
Авторnemoo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 18:53



здравейте,
Искам да ви попитам за кастрацията при мъжките котета. Интересува ме най - вече, дали намалява миризмата на урината им, а също така дали има някакви негативни последствия за котето. Ще се радвам ако някой може да ми отговори от личен опит.



Тема Re: кастрациянови [re: nemoo]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано30.04.06 19:10



не съм сигурна, че намалява миризмата на урината, но ако сега маркира, най-вероятно след кастрация ще спре да го прави. Иначе негативните последици са най-вече склонност към затлъстяване, което пък от своя страна води до рискове за сърцето. Освен това трябва да се внимава със сухата храна (това е не само за кастрирани де), че е голяма вероятността да образуват камъни и разни възпаления на уретрата.

Моя котарак е кастриран от 5 години и нямам никакви проблеми с него, само това, че е доста по-дебел, отколкото трябва .... Но иначе не се е залежал, не е станал по-малко енергичен ... напротив, голям бяс е !!! Така че според мен приказките, че котарака губел емоциите си е някакъв мит.



Тема Re: кастрациянови [re: nemoo]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано01.05.06 11:40



престават да маркират територия и стават доста по-гальовни
моя си беше дебел и преди да го кастрирам, но напълняването наистина може да бъде проблем



Тема Re: кастрациянови [re: nemoo]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано01.05.06 11:41



И аз не наблюдавам някакви странични реакции за момента (7 месеца след кастрирането)... освен че спря да пикае навсякъде из апартамента, което беше и единствената причина да го кастрираме. засега удържаме и теглото (още е рано да се каже де)
ако не прави пакости с пишкане и маркиране на неподходящи места и не излиза навън да гони мацки или пък не живее с женска котка - не го кастрирайте... миризмата от тоалетната му може да се контролира с различен вид котешка тоалетна, има и ароматизирани тоалетни, ароматизиращи гранули за тоалетна (при нас обаче тотално го отказаха да си ползва тоалетната) по-често почистване ;)
ако не се налага - по-добре недейте.
всъщност къде е проблема? - че пишка навсякъде и маркира или миризмата от тоалетната му?

п.с. ммм, не съм сигурна дали всички стават по-гальовни - бяса си е бяс, поне моя си е точно толкова луд, колкото си беше
To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am

Редактирано от gamina на 01.05.06 11:43.



Тема Re: кастрациянови [re: gamina]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано01.05.06 12:22



явно не всички стават по-гальовни :)))) При нас проблема с теглото се появи доста след кастрацията, някъде на 2-рата година след това ... Може би се дължи и на възрастта вече, не само на кастрирането, но внимавай. Веднъж минал границата, вече е доста трудно да влезе в норма. Аз купувам специална храна за кастрирани и за наднормено тегло, редувам ги, но за сега ефект няма .... Просто е ужасно лаком и всеки път като отида до кухнята, той тича след мен и ми се вре в краката, ходи до шкафа, в който е храната и го отваря ... ужасна напаст !!!



Тема Re: кастрациянови [re: angel_sin]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано01.05.06 12:36



ахам, билбо си беше такъв и преди кастрацията - сега седи над хладилника и чака някой добър човечец да се смили над него, преди постоянно имаше някакви гранули за хрупане през деня и през нощта (поне е пестелив на суха храна - 100 грама за две седмици) сега едно че са за кастрирани, едно че се оставят само нощем за да не ни буди и трето че и дажбата консерва или пилешко е намалена - справя се, не надава вече вой като в началото, но дебне постоянно за някой разсеян да му даде още нещичко;) в интерес на истината не е качил още, стои си на 5.5-6 кила - както от преди кастрацията. аз за себе си никога не съм броила калории, ама за котката почнах да смятам:)
не се е успокоил - беснотия до безкрайност но е младеж още - след месец става на 2.

To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, take me as I am


Тема Re: кастрациянови [re: gamina]  
Авторnemoo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 15:26



благодаря ви за мненията, все пак скоро ще кастрирам котето, тъй като евентуалното ми пишкане из апартамента може да стане причина родителите ми да го изхвърлят, още веднъж мерси



Тема Re: кастрациянови [re: nemoo]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано01.05.06 16:05



на каква възраст е котето ??



Тема Re: кастрациянови [re: nemoo]  
Автор Mew the Cat (spellsinger)
Публикувано01.05.06 18:44



"евентуално" ?
Има котараци които не маркират. А и опита показва, че хора които биха си изхвърлили котето за маркиране, биха го изхвърлили и за расипано мляко, и за каквото още се сетиш което може да направи една котка. Та дори и кастриран рано или късно. Ама хубаво отношение де.

'Cause I Am Nothing...


Тема Re: кастрациянови [re: nemoo]  
Автор ike (некастриран)
Публикувано01.05.06 19:07



nemoo
Ако обичаш котарака место да го режиш се опитай да му намериш
стопани които да го обичат и да се грижат за него.
А за родителите ти намери женско коте, те със сигурност не маркират.
Ама пък женските като се разгонят, мялкат така че и женското коте ще свърши под ножа. Всъшност на вас май по ви трябва плюшена играчка
да си я мачкотите, глезите, обичате, а тя да седи и да слуша.
Все пак гледането на котки си е и отговорност, като пораснете си вземете тогава.

Редактирано от ike на 01.05.06 19:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.