Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 19.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сиамски котарак - съвет  
Автормъx (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 11:09



Имам сиамски котарак почти на 8 години. Изключително мило и интелигентно същество. Има само един проблем - като се разгони става много музикален, непрекъснато мяука пронизително из цялата къща. Това обикновено се случва предимно нощем и не можем да спим. Домашните вече едвам го издържат. Преди му давах хапчета, от които проблемът отшумяваше, но пък започваше да яде като разпран (а по принцип има проблем с наднормено тегло). Обаче един ветеринар ми каза, че тези хапчета били много вредни и можели да докарат диабет и проблеми със сърцето. Въпросът ми е - мога ли да го кастрирам на тази възраст? Според мен това е жестоко, но така или иначе той няма да има поколение (правени са опити и нищо не се е получавало) и ако знам, че и той самия ще се успокои и няма да го мъчат хормоните, бих помислила да го направя.
Благодаря за съветите



Тема Re: Сиамски котарак - съвет [re: мъx]  
Автор azzi6 ()
Публикувано16.03.06 11:16



доколкото знам няма хапчета за мъжки котараци, вет-овете се ужасяват, когато някой им каже, че е давал хапчета против разгонване на котарака си.
според мен 8г не са голяма възраст, вет ще ти каже какви са опасностите от упойката, и дали кот-а може да я понесе. аз лично мисля, че няма проблем...
а как сте го "изтърпявали" досега?



Тема Re: Сиамски котарак - съвет [re: azzi6]  
Автормъx (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 11:30



Ами трудно беше... А хапчетата ми ги беше дал един ветеринар
Та няколко години се спасявахме с хапчета за 3-4 дена. Обаче откакто разбрах, че направо го убивам с тях, реших да спра.
Жал ми е да подлагам животинката на такова нещо, обаче ми се струва, че и самия той се чувства нещастен и не може да си намери място.



Тема Re: Сиамски котарак - съвет [re: мъx]  
Автор azzi6 ()
Публикувано16.03.06 12:23



имате ли проблем с маркирането? мъжките котараци се разгонват, когато наблизо има женска разгонена мацка....
дано еметик ти пише как тя се справя с нейните мъже, честно казано досега не съм чувала за проблем като твоя, обикновено форумници се оплакват от гласовити котанки.
ако не маркира, според мен изобщо не е необходима кастрация.



Тема Re: Сиамски котарак - съвет [re: azzi6]  
Автор Mew the Cat ()
Публикувано16.03.06 12:49



Ами праз деня не му даваш да спи - обръщаш му внимание и играеш с него и щом заспи хващаш мишка на въженце докато не се разлудее. И така нощем спи. А и аз нощем съм будна общо взето и като се разпищят както си играя им хвърлям по някой пантоф или им се скарвам. Че не е идиална тишина не е - особено сутрин рано всички котки горът от желкание да правят глупости. Ама какво мамка му се очаква от тях? Да са мили, слушкащи и идиални?
Котарака има проблем с килограмите до колкото разбирам. Като го кастрирате - дори всичко да е наред, този проблем ще се задълбочи.
Иначе общо взето си е както решите, идиални котки няма. Има само степен в която си влюбен в тях.

UNFORGIVABLE


Тема Re: Сиамски котарак - съветнови [re: Mew the Cat]  
Автормъx (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 13:49



Това при нас не става. Първо е доста мързелив и хич не му се играе. Ако все пак зе заиграе, след не повече от 2-3 минути губи интерес. Все пак е на 8 години и е доста дебел - 5 кг. И второ - по цял ден съм на работа, прибирам се чак вечерта, когато той вече добре си е подремнал на радиатора:)



Тема Re: Сиамски котарак - съветнови [re: мъx]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано16.03.06 14:59



8 години не е много за котка-би трябвало да живее поне още толкова. така че го кастрирайте сега. освен това покрай операцията той ще отслабне със сигурност. използвайте това като след операцията му намалите дажбата на половина и не позволявайте да надебелее обратно. така би трябвало да решите двата проблема едновременно.

Nice!


Тема Re: Сиамски котарак - съветнови [re: мъx]  
Автор Mew the Cat ()
Публикувано16.03.06 15:03



Не си мисли че си кой знае колко зле. И аз съм на работа по цял дне. Те вярно че сиамката порода са много гласовити, но мойте го компенсират това с численост. Когато и Грибо си е в къщи(сега са го отвлякли при мадамата и не щат да го връщат ;) са 6. Грибо в едната стая, сам, реве като за 3-ма. От 3 женски все някоя вярвам че ще е разгонена. Това значи че и от хола се чува реване. И Локи и Гарфилд - 2 пет килограмови момченца умират от скука или искат манджа, или просто искат внимание - рев. Всъшност това може да е ако си мислят че ще им се размине после. Едно ошляпване(леко естествено) или едно овикване с гласът тип ядосаймеощемалкоитиоткъснахто***** на всеки който не е разгонен(т.е. всички котараци) действат перфектно. Ама те си знаят де, особенно сутрин гледат да си мълчат защото повярвай никой не иска да ме среща сутрин, съните, недоспала и ядосана.
Честно казано може би вадя късмет с мойте че са сравнително кротки.

UNFORGIVABLE


Тема Re: Сиамски котарак - съвет [re: Megas]  
Автор Mew the Cat ()
Публикувано16.03.06 15:07



5 кг толкова ли са много. Мойте 2-та малки са 5 кг, при броящи се ребра и настръхнала козина тип улична гладна котка. Ама то тез жени им идват в повече.

UNFORGIVABLE


Тема Re: Сиамски котарак - съветнови [re: Mew the Cat]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано16.03.06 17:12



Ох, докато четях тези неща и направо ми потекоха сълзи от смях. Защото картинката е горе-долу същата и в нас, като се разгонят котките и тогава моят мяука по цели нощи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.