Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 10.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лакоми ли сте?нови  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.02.06 10:45



Има ли тук хора, собственост на лакоми котета?
Моето пухче вчера изяде 3 пакетчета Уискас, хапна от храната за капризни котки на Роял Канин и въпреки, че се беше наял до пръсване веднага се размяука сърцераздирателно и гладно щом започнах да готвя риба.



Тема Re: Лакоми ли сте?нови [re: Morrigan*]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано27.02.06 11:06



ами честно казано аз не съм виждала котка, която да не е лакома ..... Вкъщи имам двама гладника, които разбиват семейният бюджет .... Долу на двора храня три котки, които приличат на огромна топка косми и мазнини ... нетипично за бездомна котка, но сме доста хората, които ги храним :)

И в тази връзка забелязвам нещо напоследък - относно сухата храна на ПроПлан. Не мога да разбера толкова ли им харесва или има нещо в нея, към което се пристрастяват ;) Знам, че звучи тъпо, но наистина изглеждат като наркомани, жално плачещи пред шкафа за поредната доза. Към никоя друга храна не са проявявали такъв апетит (дори и РК) ... Опитвам се да ги ограничавам и освен малко консерва сутрин гледам да не им давам повече от 50 гр. на ден суха храна, но имам чувството, че изобщо не им стига .....



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: angel_sin]  
Автор _drink_ (новак)
Публикувано27.02.06 11:18



бих казала, че принадлежа на един кот които е над тези неща. той никога не проявява стръвност към храната, но малката е цял хищник,тя знае,че от кухнята извира и може току що да е излязла от паничката но излизам ли от кухнята ме посреща скачайки в/у рьцете ми да не би да нося ядене и да не и дам.много е лакома и смешна и не мяука на МЯУ а на ИУ.



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: Morrigan*]  
Автор deni112 (тъжна)
Публикувано27.02.06 12:58



ние пък изобщо, ама изобщо не сме лакоми. каквато и храна да им дам винаги бавнооо я помирисват първо, след което ( ако решат да хапнат) хапват и забележете, винаги, абсолютно винаги оставят по малко в купичките си. не мога да си го обясня това. иначе, както казах имам най-възпитаните котки. рядко мяукат за храна, понякога хапват така от учтивост, абе както каза веднъж еметик "тренирали са ме ".

Face the worst. Don`t blink.


Тема Re: Лакоми ли сте? [re: Morrigan*]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 15:12



Уискас е една от най-ужансите храни. Всъшност котките не са лакоми но тази храна ги принуждава да ядът като луди. И се разгонват от нея.
Общо взето има два варианта за хранене на коте. Домашно приготвено варено месо/риба/карантия(от всичко) и добавки, или тези храни които не ги карат да ядът като ненормални и не водят до пристрастяване. Защото така просто получаваш котка наркоман.



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: Morrigan*]  
Автор Ragga (enigma)
Публикувано27.02.06 15:36



Ние пък яде ме по -малко от като бяхме бебе.Много сме капризни към месото и консервите-не ядеме телешко и свинско изобщо може цял ден да седи гладен ,но няма да го яде.За сметка на това обичаме фрискас с моркови абе всякакви заленчутци яде го с удоволствие естествено да има с тях и мръвка .Иначе се бием за кисело мляко като подущи и започва един скандал да вдига с високи тонове,от време на време му давам по лъжичка :).Претенции има и към разни шунки,като види една пуешка започва да се облизва и да се моли да му дадеш парченце,но ако е нещо др. не никакво внимани подушва намръщен зачезва надалече.Иначе както по цял ден има ме консерва в купичка никога не се изяжда на веднъж



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: Ragga]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано27.02.06 20:49



и билбо е фен на морковите, веднъж се беше заплеснал да хрупа и сурова чушка. луда работа.
иначе яде като за световно, но не омахва всичко наведнъж, оставя си винаги, вингаи има някакви зарязани гранули в една купичка, но тях ги яде само ако ония двамата двукраките вземем че не се приберем навреме и той усети че храната явно ще се забави. Обаче всеки път като влезе някой в кухнята и нашия е на линия да види дали не му носи още някакво ядене случайно. главата веднага в торбите и да видим какво има вътре. Единствено при миризмата на пиле и каквото и да било пилешко пощръклява, моли се изпод масата да му се даде, рев, вой, докато се готви ако може във фурната ще влезе.
иначе е хапвал пица на парче, облизвал е каквото намери по чинии във мивката, ял е сирене, хляб, леща, патладжани, абе опитва всичко което му изглежда годно за употреба... свинска му работа.



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: gamina]  
Автор Ragga (enigma)
Публикувано27.02.06 21:56



А нашия пристига веднага щом някои реши да отвори хладилника независимо дали е ял вече.Иначе не обича да екпериментира мн. с яденото.Лятото се беше побъркал по динята лижеше,но не я ядеше.Умира за сладолед също което ми е мн.странно не съм чувала за такива котки :)))))



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: Ragga]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано27.02.06 22:06



сиамеца ми някога много обичаше диня и пъпеш, ама направо се беше побъркал, само че после имаше жестоко разтройство и не му давахме. един наш селски котак пък ядеше печена тиква и обожаваше пуканки



Тема Re: Лакоми ли сте? [re: Morrigan*]  
Автор Morrighan (незапознат :))
Публикувано27.02.06 23:57



Абе и моята си похапва доста понякога, но не бих я нарекла лакома. Но съм чувала, че малките котета ядат до пръсване. Зависи от стопанина колко ще им дава. Така че моят съвет е да не даваш много на котака, направи му режим. В началото е малко гадно, защото ще те гледа с едни влажни очички и ще ти казва: "Защо си толкова лоша с мен?!" Но е за негово добро!

When the cup is half empty - make it half full!

Редактирано от Morrighan на 27.02.06 23:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.