Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: bolno koteнови [re: nov]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано13.02.06 16:22



Ами нормалния креатинин /който всъщтност показва състоянието на бъбреците/е в рамките на 120, над 800 хората преминават на хемодиализа, но за котките това все-още не се прави /показателите за хората важат и за котките/.Моята Пеги беше с 300 и докато пиеше Ипакетина, стойностите се задържаха около 300. Но след като го спря само за 10-тина дни скочи на 600, а в последните дни сигурно е бил и над 800, когато отказаха да работят.
От ветеринарите в Байвет знам, че има доста котки и кучета, които преживяват месеци, дори и по 1-2 години с висок креатинин, но разбира се не по-висок от 600-650.
А щом при вашата писа креатинина е 5 пъти над нормата, то значи бъбречната недостатъчност е в крайна фаза и ако не пие лекарство, няма да изкара много. Съжалявам за последните си думи, но истината е тази.
Лошото е че в България няма лекарства за бъбречна недостатъчност, единственото което могат да направят е ежедневни системи, но това е много мъчително и доста скъпо лечение, едва ли ще можете да издържите 10 поредни дни /ние поне толкова удържахме/, което е крайно недостатъчно.
Бих ви посъветвала да я заведете в Байвет, защото съм почти сигурна че все-още имат от Ипакетина /той не е регистриран в България и затова не се внася, на нас ни го донесоха от Германия/
Успех - ще стискам палци! И ни дръжте в течение как вървят нещата



Тема Re: bolno koteнови [re: nov]  
Автор Neli_S ()
Публикувано14.02.06 10:53



Влязох да потърся повече инфо за Ипакетина и попаднах на темета. Моето коте също е с бъбречна недостатъчност, креатинина е 1100, водя го в Байвет и от там ми казаха за това лекарство, попитах ги дали имат, но за съжаление нямат. Опитвам се да намеря начин да го поръчам от чужбина, говорих с познати в Белгия и Италия, чакам отговор. Много добре знам какво означава това състояние, преди две години другото ми коте почина от това, водехме го на системи дни наред, но единственото, което можахме да направим за него бе да го приспим. В такива случай положението е безнадеждно



Тема Re: bolno koteнови [re: HaдяИ]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 10:53



eto i tujnata istina - urea - 65, kreatinin - 855!!!

ima malka nadejda spored lekarite ot Baivet - moje problema da e predizvikan ot vuzpalena matka i ako na eho se ustanovi, che bubrecite sa sus zapazena struktura ima nadejda, che ako se mahne eventualno vuzpalenata matka jivotinkata moje da se vizstanovi
shte napravim ultrazvuka i se molia da e tova i koteto da ima sili da se prebori s bolesta



Тема Re: bolno kote [re: nov]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано14.02.06 11:27



Оле, той наистина е страшно много! Дано наистина да не са бъбреците, а да е предизвикано от нещо друго, което би могло да се отстрани! Защото бъбреците по принцип възстановяване нямат!
Ще стискам палци! Пишете пак как вървят нещата



Тема Re: bolno kote [re: nov]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.02.06 11:38



Само няколко въпросчета имам.
Къде са правени кръвните изследвания? В коя лаборатория?
Допускате ли лабораторна грешка.

Питам, защото аз имах такъв случай - бяха ми дадени резултати с много високи стойности и когато се усъмних и направих проверка, се оказа че в лабораторията са "пропуснали" една запетайка.

Дано котето се оправи и проблема да не е с бъбреците.
Между другото подобни симптоми ( вялост, сънливост, липса на апетит, дори напикаване) се среща при пиометрата (гнойно възпаление на матката). Тъй като тя е уголемена и притиска пикочния мехур от там може да се получи и неволното уриниране.



Тема Re: bolno kote [re: Neli_S]  
Автор HaдяИ (стараеща се)
Публикувано14.02.06 11:43



Лекарството в Италия го няма. Има го само в 9 страни - Германия, Австрия, Англия, Белгия, Канада, Полша и другите не си ги спомням - вижте в пойте постинги, бях пуснала линк.
Най-добре е да намерите човек, който да го донесе, макар че може да се поръча и по интернет да ви го изпратят, но доставката за страни извън Европейския съюз е доста солено - над 30 евро



Тема Re: bolno kote - пиометрата [re: HaдяИ]  
Автор Gatofila (стара коткарка)
Публикувано14.02.06 15:14



Един от симптомите на пиометрата е изтичане на гнойни секрети от влагалището, при което доста обилни. Това са личните ми спомени от болна котка, а ако има пиометра без такива симптоми, то е друго нещо.



Тема Re: bolno kote - пиометрата [re: Gatofila]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.02.06 15:29



Има. Нарича се затворена пиометра - без изтечения от влагалището. Затова и трудно се диагностицира навреме. При отворената пиометра, предвид гнойно-кървавите изтечения диагнозата се поставя по-лесно и по-бързо.



Тема Re: bolno kote - пиометрата [re: CHEЖAHKA]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 18:41



Napravihme vsichko vuzmojno, no za sujelenie koteto e obrecheno:(
nai-smelite prognozi sa 5 sedmici, no v muki, s povrushtane i gurchove i sistemi:(((

gorkoto jivotinche, bubrecite mu sa ogromni /na pipane i na snimka/, pokazatelite sa visoki, napravo mi ide da zaplacha

vsichki ni suvetvat edno - da go prispim

mai samo tova ostana:(

gorkoto kotence



Тема Re: bolno kote - пиометрата [re: nov]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.02.06 18:48



За съжаление това е най-трудния избор.
Но може би е най-хуманния в дадения случай.
Щом диагнозата е потвърдена и от снимки и от преглед.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.