Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 11.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема паднало котенови  
Автор Ragga (enigma)
Публикувано01.02.06 13:49



Ам така преди час някъде котарака вече 8 месечен падба от височина някуде 1,50м не повече само,че се приземи не на 4 лапи а на дупето и на задните лапи.Малко ми е кофти защото аз го бутнах да се махне от там . 5 мин след това го видях ,че леко накуцва съвсем леко.Но за сметка на това търчи като бесен .Преди малко го пипнах по лапата и не я дава исках да опипам да видя дали няамя нещо обезпокояващо ,но ми измрънка и не даде .Оставих го ,защото е лигав и не обича да му досаждаме .Въпроса ми е може ли да има наистина нещо счупено при положени ,че не за първи път скача от такава височина та даже и по - голяма .Та ако сте се сблъсквали с таква ситуатция кажете какви за признаците .Мисля че просто си навехнал лапата от не разпределената тежест .Не ми се тича веднага на вет. Кажете каквото знаете по въпроса.
10х



Тема Re: паднало котенови [re: Ragga]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано01.02.06 14:03



Вероятно е точно навехване. Ако беше счупено нямаше изобщо да стъпва на лапата а да ходи на 3 крака. А щом куцука, значи го боли но е търпима болка. Мисля че до 1-2 дни ще си ходи нормално.
1,5м. наистина не е голяма височина, моята Снежанка е падала от хладилника.
Като първа помощ може да сложиш на навехнатата става лед и после да направиш стегната превръзка, но надали котьо ще ти позволи такава манипулация.
Наблюдавай котето и ако до утре няма промяна тогава можеш да го заведеш на вет.



Тема Re: паднало котенови [re: Ragga]  
Автор urgonna (новак)
Публикувано01.02.06 14:06



Мота Енджи е падала много пъти за съжаление в няколко от случаите с тежки последствия, НО от 4тия етаж... Ветовете винаги са ми казвали, че трябва да се изчака 24 часа от падането за да се установи има ли някакви вътрешни увреждания - тук аз не казвам, че са прави, само казвам, че като съм я носила веднага, бият само инжекции за кръвоспиране (ако изпишка или изака кръв) и болкоуспокояващи....
Височината във вашия случай не е страшна (пак съдейки по моя опит) но не пречи котето да се нарани. Може би е добре да го водиш на лекар ако утре не е спрял да куца или не дай си боже има промяна като ходи да пишка в урината или в акото... Не съм спец изобщо, просто споделям мнение. Дано му мине бързо на котето...стискам палци



Тема Re: паднало котенови [re: urgonna]  
Автор Ragga (enigma)
Публикувано01.02.06 14:13



ми височинате не голяма като беше на 3 месеца скочи от хладилина което е доста по височко ,но се прозими на 4 лапи ,а сега се призими на дупе.А ако е счупено има ли подуване както е при хората.Предполагам,че ако е счупено до довечера като се прибиера няма да търчи като бесен.По какво да поанзач дали има за какво да се притеснявам?

Благодаря и на теб и на Снежанка са бързите отговори :)



Тема Re: паднало котенови [re: Ragga]  
Автор urgonna (новак)
Публикувано01.02.06 14:40



Сигурно наистина няма за какво да се притесняваш, но както и мен току-що ме посъветва Мegas - наблюдавай го.Ти знаеш навиците и поведението му най-добре и ако има някаква разлика, ще я видиш. Примерно моята се крие като я боли, мяука по-особено или лежи. Така че, гледай го дали си се държи нормално и ако все пак нещо те притесни - утре помисли да го водиш да го видят.Аз водя маците само ако наистина има признаци, че нещо не е наред - както споменах - криене, прилежаване, лошотия, особено мяучене, промени в апетита и изхождането. Понеже сме много страхливи избягвам честите посещения при вет за да не я стресирам допълнително, освен ако не се налага, разбира се.



Тема Re: паднало котенови [re: Ragga]  
Автор bboobbiikk (коткоманиачка)
Публикувано01.02.06 17:11



Аз мисля, че не е лошо да го видят на рентген. Имах такъв случай: мое коте на 5 месецо скочи от седмия етаж. Леко накуцваше със задното краче и след 2-3 дни му мина. След време се оказа, че при падането се е получило разместване на ябълката и положението се усложни. Още не мога да си простя, че не го заведох на доктор веднага. Ти не се притеснявай - споделям опита си. Ако искаш да се застраховаш и да се напълно спокойна - заведи го.



Тема Re: паднало котенови [re: bboobbiikk]  
Автор Ragga (enigma)
Публикувано01.02.06 18:17



мммм 7-ми етаж това е прекалено високо.не го ли болеше все пак котето при такова разместване . и къде в софия да го заведа на ренген и горе долу какви са цените на една такава снимка :)
маи станаха много въпроси и аз съм една паника ще изчакам и утре да видя какво е положението дано тича като луд като се прибера .:)))



Тема Re: паднало котенови [re: Ragga]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано01.02.06 20:36



И аз да споделя опита си с падащи котки:) Билбо на годинка без 5 дни скочил от шестия етаж, и после се шмугнал в мазето - още 2 метра надолу. резултата беше луксация на тазобедрената става - така де - извадил си ябълката на ставата. Лекари, рентгени, операция и се оправи.
За ренгена - има една рентгеноложка в Красна Поляна... ако някой ти я препоръча - не ходи по-добре. Има нормален рентген на автогара Овча Купел. И по някои клиники има, но аз тези знам. На нас ни излезна 9лв. но снимка на целия таз, предполагам че само лапата ще е по-малко.
Мисля че твоя си е навехнал лапата - едно че тича, второ ние много пъти сме настъпвали Билбо и после резултата е същия - не дава да му пипнем лапата, ама и той хвърчи като бесен;)
Не е ненормално да не падне на четирите лапи, колкото по-ниско е, толкова им е по-трудно да се извъртят, билбо често тупва по дупе;)



Тема Re: паднало коте [re: gamina]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано01.02.06 21:02



защо не при рентгеноложката? аз съм водил там кучката преди 2 години. останах с добри впечатления...

Nice!


Тема Re: паднало коте [re: gamina]  
Автор Ragga (enigma)
Публикувано01.02.06 22:28



Ами прибрах се в нас и го заварих на 2-те задни лапи изправен драскащ по врата.Според мен не куца може би не стъпва изцяло на лапата не моге да прецена защо с таз персииска козина не св ижда много.Преди 5 мин нещо за куца видимо и се опъна и се проотегна.Яде нормално си гали се както обичаино лигаво,игра с една бетерия из къщи шумно.Раздвижих му и 2-те задни лапи в кръг ,разгъване и згъване на лапите не маука нито бяга не мога да каже ,че употрребявам сила ,но според мен ако имаше нещо сериозно нямаше да може да стъпва. При теб как беше.Всъщност какви са приззнаците на счупенето?
Благодаря ти за отговара и на теб.А за ренген някъде на по централно място ако се нало можеби в събота да го заведа на преглед май в анимо въпреки,че не ми се ходи много при тях .Дано нямя нужда :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.