Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 06.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Странна Фея!!!  
Автор jvis (vi)
Публикувано26.01.06 17:30



Здравейте!
От доста време ми се струва че малката Фея (тя вече е на 9-10м де) се държи доста странно, та реших да споделя да кежете и вие мнение...
Така както си спи или лежи на скришното си място в гардероба или другаде, ако отидем да я погалим, тя веднага започва да мърка силно, става, тръгва на някъде и мяука, обикновено се върти около нас и много се гали ама не ляга да я галим ами ни обикаля мърка и мяука. Понякога докато спим идва мъркайки и мяукайки около главите ни се върти, често усещам на носа си мокрото и носле, опитва се да яде косата ми или някой ръкав... така ако съм будна и дойде при мен мъркайки и мяукайки пак се върти и ме гледа и мяука, сякаш нещо иска да ми каже... понякога ми се струва че все едно нещо я мъчи докато мърка и затова мяука, но незнам... Така след като се наобикаля намърка и намяука обикновено се кротва някъде и си седи нормално... И такава е тя... много странно ми се струва на мен, понякога ме притеснява малко... не мога да я разбера.. Кажете според вас възможно ли е да и има нещо да я боли и затова да мяука ама да я боли само така когато се размърка и стане от сън, защото тя през другото време си седи нормално като всяко друго котенце...
Много ще съм благодарна да кажете според вас... дали си е наред всичко..



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: jvis]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 18:17



Има и по приказливи котки. Твойта явно е такава - приказва си. Котката на родителитеми също е така. То и Клео доста мърка и миаука, но не чак толкова и не ми прави впечатление.



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: emetic]  
Автор jvis (vi)
Публикувано26.01.06 18:46



Ако наистина така само си приказва добре, то и аз и приказвам и се радвам така да си говорим с нея, ама от време си мислех да не е пък от нещо друго, та затова да попитам..
Сега се сетих, че може и нещо да разказва сънища ли незнам, защото от сън като стане и тогава започва да мяука...
сега съм по-спокойна щом и други котета така си мяукат :)



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: jvis]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано26.01.06 19:02



манипулира те твоята Фея . като са гладни или искат внимание винаги се държат така все едно мноого страдат

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: atteh]  
Автор verona (непознат)
Публикувано26.01.06 20:52



Просто котката в даден момент си общува с теб по този начин. Моята сиамка даже има по-големи ексцесии- върти се, и много ядосано врещи с пълно гърло, но така , че да се види, че е ядосана за нещо. Викове ви казвам, от които напараво падаме. Нищо не я боли, защото като я вземем на ръце и я носим като бебе, издава само тихички звуци, които сякащ излизат направо от корема й, защото я мързи да си отвори устата. Пускаме я на пода и пак се започва- върви след някой от нас и врещи с пълно гърло. До следващото вземане на ръце. Аз сина си го изгледах без да го взимам на ръце, когато плаче, но котката си я нося и така много я разглезих. После всичко това престава внезапно, така, както е започнало...



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: jvis]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано27.01.06 00:08



Спокойно, нищо й няма на Феята
Мойта Лъки е същата, с пръст да я пипнеш и почва едно предене, едни звуци, едно чудо. Понякога едновременно мърка и издава едни други звуци, дето само тя си ги разбира. Това обикновено е израз на задоволство, върховен кеф и блаженство. Пристига мъркайки в леглото, намушва се под завивките и там мърка ли мърка много дълго време, когато се прибира мот работа ме посреща на вратата и още щом й кажа Лъки здравей и почва мъркането и мяукането. Та затова си мисля, че това е вид радостно поведение за котетата, а не израз на страдание.



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор jvis (vi)
Публикувано27.01.06 15:29



хихих сладури са те всичките.. и всеки с характера си..
Ама като не бях чувала преди така мяукащо коте за друго освен храна и се зачудих.. сега съм спокойна... :)



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: jvis]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано27.01.06 15:43



Аааа виж сега. Има разлика в начина на мяукане. За храна е по един начин, за ласки и от радост е по друг. Сама ще се научиш да разбираш поведението на твоето коте и какво иска да ти каже.
А че са сладури - няма спор



Тема Re: Странна Фея!!!нови [re: jvis]  
Автор esti ()
Публикувано29.01.06 13:34



А разгонвала ли се е вече?
Голямата ми беше така, но на малко по-млада възраст, към 5-6 месеца. Ей така, мър,мяу, особено и това с дъвченето на някой ръкав....направо оставяше мокри петна. От устата и излизаха едни балончета, като рибка беше, а погледа и замрешен, замаен....
Това поведение продължи около месец(в определени моменти де, не непрекъснато), след което дойдоха и първите признаци на разгонване.

Ако още не сте се разгонвали, може Феята да се подготвя да стане жена, знам ли...
А може и наистина просто да се кефи.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.