Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:33 02.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: моля ви за помощнови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Пeтpe (непознат)
Публикувано21.12.05 12:21



Лудница, тук има не само знаещи, но и сърдити! Вие направо си нямате никаква нужда от специалист. Разговорът ми напомня един такъв проведен с един хомеопат, той ритна медицината толкова силно, че направо тя умря и я погребахме скоро! За съжаление не хомеопатията е виновна, а някой около нея!

Много излишни емоции забелязвам, също усещам и неприязън!
Честно, убивате ми желанието за съвети, казано приятелски!

Но все пак ще кажа,
относно таблетите против разгонване аз също имам негативно мнение и не ги препоръчвам!

"Ковинан-убиеца" го използвам от 10год. и вярвайте ми държи се подабаващо добре!
Имам животни от 7-8 години на този препарат без никакви оплаквания! До сега съм наблюдавол не повече от 10 обезкосмени петна, на фона на стотици котарани и кучовци.
За пиометра, кистозни изменения, хормонални аномалии и др. не съм се сблъсквал, като последствие от този препарат!
И най важното, запомнете за да се регистрира един препарат за употреба в ЕС той минава стотици изследвания, докато се пусне на пазара! А Вие махате с ръка и в коша!

На всеки препарат в листовката му пишат поне 20 противопоказания, което разбира се не го прави куц кон! Така е във ветеринарната медицина, така е в хуманната!


CAT-O-NlNE-TAlLS
ще бъда благодарен от сърце, ако има не оперативно лечение на проблема-маркиране при котки!



Тема Re: моля ви за помощнови [re: Пeтpe]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано21.12.05 13:43



Хехе, Петре
Добрутро

Много излишни емоции забелязвам, също усещам и неприязън!
Честно, убивате ми желанието за съвети, казано приятелски!


То на някои се уби желанието да пишат въобще



Тема Re: моля ви за помощнови [re: Пeтpe]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.12.05 14:25



И най важното, запомнете за да се регистрира един препарат за употреба в ЕС той минава стотици изследвания, докато се пусне на пазара! А Вие махате с ръка и в коша!

Ще се хвана за това. Я кажи - кой антибиотик мисля че беше на байер. Наскоро се намалиха препорчваните дози на половина защото предизвикваше ослепяване? И пак не е установено защо го предизвиква?

А освен това кастрация на котарак заради маркирането е като лекуване на бълхи на куче с чук. Поне ще се разправиш и с кучето.

Не се крий зад медицината приятелче. Едно е медицина, друго е кварталното ветеринарче забождащо спринцовката през средата на тялото на коте на около 45 дни. "Ааа то нищо му няма"
Или катетър след който половината лапа е в синьо? Това ако е медицина - не благодаря. ПРосто поради липса на истинска такава - няма какво да правиш. Молиш се да не ти се наложи да отидеш на доктор. Всъшност ти наскоро ходил ли си да се прегледаш? Отиди, ще ме разбереш. Ще се разболееш и ще те лекува някой като теб.
Всяко нещо се връща.



Тема Re: моля ви за помощнови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Пeтpe (лекар)
Публикувано21.12.05 15:44



CAT-O-NlNE-TAlLS
Ще подмина думите си, относно емоционалното ти изказване! Допускам, че си мъничка!

Наречи го статистика, факт, опит, литературни данни, но 95% от котараците след кастрация преустановяват маркирането на територия, 5% остават тези при които се е превърнало вече в лоша привичка!

Не бива с една посиняла лапа и боцкане на някого, да формулираш подобни изказвания относно ветеринарната медицина! Не е етично и учтиво най-малко!

А това което ми пожела от къде ти дойде не знам?
"Ще се разболееш и ще те лекува някой като теб.
Всяко нещо се връща"

Прочети го и ми кажи тук пред всички, ЗАЩО?



Тема Re: моля ви за помощнови [re: Пeтpe]  
Автор doko_mimi (непознат )
Публикувано21.12.05 15:53



Е, аз съм лекар в хуманната медицина, и хомеопат. Как по стечение на обстоятелствата точно в темата която повдигнах се разигра спора между вас. Недейте толкова емоционално да се отнасяте един към друг - излишно е. Аз само мога да ви кажа че нищо не може да се абсолютизира - всяко нещо има и добрите и лошите страни. А разстоянието между тях се нарича поносимост към чуждото мнение.



Тема Re: Я, Снежанка!нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Пeтpe (лекар)
Публикувано21.12.05 15:55



Защо си така жизнерадостна днес и дори изненадана от Петре?

На теб никой не може да ти убие желанието за писане, изобщо!



Тема Re: Здравей!нови [re: doko_mimi]  
Автор Пeтpe (лекар)
Публикувано21.12.05 16:02



Нещо имам да споделя! От доста време съм на вълна хомеопатия и нейните възможности във ветеринарната медицина. За жалост твоите колеги не ми вдъхнаха доверие с положителни резултати до момента. Аз съм убеден във възможностите на хомеопатичните лекарства и все още търся подготвен за това специалист!



Тема Re: Я, Снежанка!нови [re: Пeтpe]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано21.12.05 16:24



Заблуждаваш се Петре
Желание за писане нямам от доста време. Ако поровиш темите ще забележиш.
Кой какво ми е убил no comment

И изненадана от Петре не съм.
Радостна съм, че ТОЙ най-сетне забеляза как тлеещите въглени се превърнаха в буен огън


Бъди жив и здрав Петре!



Тема Re: моля ви за помощнови [re: Пeтpe]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.12.05 16:31



Ами всъшност не съм много мъничка. Макар че много добре звучи.

"Ще се разболееш и ще те лекува някой като теб.
Всяко нещо се връща" - Просто опит. До сега през живота си не съм срещала кадърен лекар и кадърен ветеринар. Макар че по скоро за ветеринарите не е думата кдърен. По скоро имащ желание за работа. Крайния резултат е един и същ.

Коя статистика. На кого? Каде е факта. Ако толкова те интересува каква съм(мъничка) - най-близо съм до математиците по професия. Работя с точни данни. Посочи я. Ще я проверим. Между другото сещаш ли се един експеримент с паяк. Късат му крак и му казват върви. Той побягва. ... Късат му последния. Казват му върви. Паяка не мърда. Резултат: Когато му се откъснат всички крака паяка спира да чува.

О да, и наистина съм емоционална личност. Това не са ти предмети. Това са живи същества. Като близките ми, като котката ми.



Тема Re: моля ви за помощнови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано21.12.05 16:35



И още нещо. Каде в твоята статистика се вписват 3 некастрирани котарака които не маркират? Живеещи с женска котка която в момента е разгонена. И нямащи достъп до нея. Обясни ми го това? Тук пред всички?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.