Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 16.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лъки продължава...  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано12.11.05 12:58



... да си ака все същото рядко нещо
Давам Ентерофермент, давам Танин, давам Смекта, вчера й варих ориз със моркови - яде съвсем малко. Ака по 3 до 4 пъти на денонощие.
Скача, тича, никаква друга промяна няма у нея.
Няма и температура - меря я най-редовно.
Обаче докога така?
Дайте съвети.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано12.11.05 16:11



При моето коте помага един ден гладна диета.
След това някак си естествено пак се втвърдява акото.

Non nova, sed nove.


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано12.11.05 18:33



аз в такъв случай ги оставям на диета от мляко
ако се притесняваш от прясно - кисело, но да не е данон и на баба, те не стават за котки - менте са

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 00:06



Вчера почнахме антибиотик, не само не помогна, акото стана по-рядко.
Днес ходихме по спешност пак на доктор, вече сме на нов антибиотик и 24-часова гладна диета.
С учудване обаче установих, че в сряда Лъки тежеше 1,500 кг, а днес е 1,700. Има разстройство пък качва грамаж
Сега вероятно ще свали някой грам покрай това неядене и на мен ми е много жал, но... няма начин. Ще трябва да потърпи до утре вечер само на водичка.

p.s. И още нещо се сетих - казаха да не давам Смекта, не че от нея имаше ефект досега. Но се сетих да ви питам - няма ли нещо друго което сте изпробвали, нещо отвара, нещо илач. Например при хората в такива случаи се дава Сулфогванидин или Ентерол, разни отвари и чайчета, ама като не знам при животните ка ке, действа ли, да не вземе да навреди повече.....
Не искам да стоя безучастна и да чакам 24 или 48 часа за да разбера че поредното хапче не дава ефект (дай боже да даде)....
Преди малко Лъки пак се изака, ами редичко е, като кашичка, с много неприятна миризма (не че акото по принцип мирише на парфюм де) но това е нещо ужасно Освен това ми се видя че има несмлени частици храна. Много миниатюрни но все пак ги видях. Кръв и слуз няма, Лъки не повръща, няма температура, скъсва се да тича и да играе.
Никога досега никое мое животно не имало разстройство и затова съм притеснена. Вярно, че винаги има "първи път", ама вече почвам да си мисля за лошия късмет който ме спохожда от половин година насам.... как пък едно животно не уцелих да е здраво, ами само болести, болести, проблеми.....

Редактирано от CHEЖAHKA на 14.11.05 00:31.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор alys ()
Публикувано14.11.05 06:56



Една от билките, за която знам, че помага при хора е червено подъбиче. Горчи ужасно, но помага. Едва ли ветеринарите знаят дали можеш да я дадеш на коте. Ако стане напечено, можеш да пробваш, но както казва Мегас в подобни случаи, решението си е твое.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 11:13



виж от притеснение ще я дадеш на ветеринарите да я тровят с антибиотици
после олеле
антибиотиците не помагат са всицхко все пак

вкъщи всички котки преболедуваха нещо за около седмица с разстройство, никакви проблеми
това преди месец

само ч храни с качествена храна и гледай докторите да не я отровят

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 11:16



РК некачествена ли е?!?

При твоите минало за седмица, но при Лъки продължава вече втора и почва трета - е туй е разликата, не че съм фенка на антибиотиците, но явно в случая трябва да опитам всичко за което се сетя.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 11:36



ами знаеш моето мнение за РК-то
аз не го давам много много
освен това консервите всички марки които уж се внасят имат отчайващо еднакви кутии - тенекетата
погледни новите симба, дарлинг, фрискас, вискас, китикат, аро - формата на капачката и т.н.
преди бяха различни
а уж се правят в различни градове в европа
вчера гледах един щанд с консерви и ми направи впечатление
е има магазини в които още има от старите, в момента издирвам такива

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор esti ()
Публикувано14.11.05 12:01



Защо не опиташ в гладния ден, вместо чиста водичка да и даваш оризова - вариш ориз, а водата от него, даваш на маца?
Един вет ми даде този акъл преди години, за една моя раздрискана котка. За мое учудване тя без проблем си пиеше оризовата водичка и се оправи.
Е.....само от една вода може и да не се излекува, но в комбинация с лекарствата...
На моята след пълния глад за един ден, вета каза да започна да и давам след това и самия ориз, но по малко, колкото да се залъже. Тя толкова беше изгладняла, че започна да го яде.
Котките и те са като хората - когато им са раздразнени стомасите и червата, най-добре е да погладуват малко, защото и най-диетичната храна ги раздразва допълнително.

Дано се оправите скоро, стискам палци!

ПП: Сетих се нещо.
Скоро давала ли си и противопаразитни хапчета?
Ако не си, може да е от глисти. Ако си - може да е от самото хапче.
Просто ми хрумна и това...

Редактирано от esti на 14.11.05 12:04.



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 12:03



Котките са котки, за да ядат котешка храна. Както и кучетата - кучешка.
Аз не им искам храната, и те няма да получат от моята.
Разните му там манджи, дроб, варено, ненам си кво си - хем е трудоемко за приготвяне, хем пък научиш ли котката да ги харесва после не можеш да я свалиш от масата. Почти бях тръгнала по този път, но се осъзнах. След като през ден вадя Лъки от чинията си и редовно ми облизва филията. Аз поне не съм от гнусливите и после си я изяждам, но има хора дето ще фърлят по 5 филии докато си изядат чистата.
Та, отплеснах се де.
Не съм заглеждала капачките, а и дори да е така, да са еднакви, нищо не мога да променя. Котките ми са фенки на РК и Фрискас, само да оправим разстройството.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: esti]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 12:18



Точно днес е гладния ден, а аз не съм в къщи
Ориз ще й дам довечера, така препоръчаха вет-овете. Като след гладуване да започнем от варен ориз с една идея пилешко месо вътре. И ако всичко е наред от утре живот и здраве да заменяме постепенно ориза с нормалните храни. Надявам се да го яде след като е изгладняла.

Обезпаразитявана е най-редовно, последния път беше преди месец почти. И в клиниката ме попитаха за същото, явно са допускали паразити. Така и не се знае истината къде е, важното е дребчото да се оправи, щото като слушах как му къркори коремчето и ми се дореваваше.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 12:33



Лъки е малка. Каквото и да правиш няма да я отучиш да се качва на масата и да яде твойта храна. По натам става от самосебе си.
Грибо в момента ако наистина иска нещо което ям - ще дойде до мен и ще седи и ще ме гледа. И то далеч не досадно или нещо такова. Най-много да каже едно миау. Освен това при положение че ядът пилета - няма да се интересуват от гадостите които аз ям. Вкъщи само малките котета ядът салами или такива глупости. Освен това си знаят че ако искат нещо - ще им го дам нарязано и стоплено или изстинало готово за ядене, а аз примерно мойта храна като я извадя от хладилника не я топля. Та така.
А виж, за трудоемко - такова е, много пъти вечер като се прибера от работа скапана трявба да се занимавам с тях вместо да изпадна в безсъзнание. Ама лошо няма. Свиква се

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 12:40



Дано да се отучи, щото е крайно неприятно както си ядеш да ти се топят разни мустаци или опашки в супата, примерно
Снежанка като я взехме беше на 40 дена и никога не е проявявала интерес към масата нито към нашата храна. Затова силно се надявам и Лъки да стане същата.
Грибо може да седи и да те гледа, но Лъки - не. Не мяука даже, а направо пристъпва към действие - катери се по мен, ближе ми филиите, яде от чиниите, недай си боже пък да сме сложили на масата кренвирши или кашкавал - с двата крака е отгоре. И съвсем не е придирчива дали ще й е топлено яденето, яде го и от хладилника.



Тема Re: да добавя...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 15:59



Ами някога, Тиги ми пиеше от чашата чай лайка примерно, или мляко и каквото си избере. Не стъпва на масата, седи на стол, и като и се сложи пред нея на масата си го изяжда. Сегашната котка на рдоителите ми е така, слагат и парчета от това което ядът и тя си го яде. Член от семейството все пак. А Тиги имаше 100% право да си ми яде от чинията примерно, или каквото си избере. Нащте примерно мрънкаха като се качи на масата и тя тогава слизаше, но не е държала да се качва, само се ориентираше към чинията. А храна е имала винаги от каквото си поиска в чинийка, при това прясно сложена. Имаше 4-5 чинийки с храна - риба, суха, някакво месо. Но никой не го е било гнус или дори неприятно, тя си беше нащта котка все пак. Все пак тази котка си я хапех по сладкото шкембе докато не започне да се хили. :)))
Буквално. Тя е с мен от както бях на 11. Любим номер беше като вече ми се ядоса да ми захапе носа - двата долни кучешки зъба вътре в ноздрите, горните отгоре, и не мога да мръдна. Не боли ама там е много кофти да те захапят. :) Освен това като и направи човек брмммм на коремчето и просто и личеше как се залива от смях. А тя нали беше решила че съм много мръсна - любимия и номер беше да ме ближе по лицето. Или да ми гризка долната устна(целувкаджийка). Всеки кой как се прибира в къщи - и го посреща с целувка на вратата. И да, спеше с глава върху бузата ми или под брадичката и лапи около врата ми. :)) И се случваше да я налегна - тогава пъшкаше много сладко. Или като я гушна по силно - пак. И да, как може да се притеснявам ако ядем една и съща храна? Няма начин. Спомням си как се събуждам нощно време и забелязвам че тя стои на раклата до леглото и ме гледа. Не знам колко време е стояла така будна - просто стои. Никога не ме е будила обаче. И - ако бях разстроена - пристигаше и ме гушваше. Котките имат определени жестове. Винаги значат едно и също. Както и различни неща казват с маилкането си.

(Успях грибо като се загуби първия път, уплашен, в едно огромно мазе на общежитието, да го накарам да дойде при мен само на базата на едно от нейните миалкания. Той не ме познаваше, няколко пъти хора бяха слизали да го викат в мазето, както и аз. Той не се е и приближавал. А после се обади и дотича от друугия край, в тънмното.

Ако си мислите че те не говорят ...)

За мен те са по съвършенни от хората. Тиги си беше част от мен.
Как ще се притеснявам ако ми пие от чая? Аз от себе си ли трябва да се притеснявам.

Та така. Празно.
Поне знам как изглежда, всички останали са си празни без да знаят.

Няма да ме разберете.

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.11.05 16:21



Напротив, разбирам те чудесно. И мисля, че много хора ще те разберат противно на твоите очаквания.



Тема Re: да добавя...нови [re: PanTer]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 16:39



Съмнява ме. Може би една идея на там. Второ такова коте няма.

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.11.05 16:49



Нямах предвид котето. Всеки си има по някое неповторимо коте, защото всички котки са неповторими.
Имах предвид твоите чувства.



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано14.11.05 20:42



както ти е казала Пантер ние те разбираме. и аз си имах моето сиамче което си ме отгледа практически. бях на седем когато ми я взеха. харесахме се от първия миг и бяхме неразделни до последно. това обаче сега няма значение
не мисля че ти разбра Снежанка-тя не дава на котките си от нейната храна не от гнус или хигиенни норми. това е за хора които само си мислят че обичат котки. става въпрос за разделение на храната по полезност. както човек не може да се ХРАНИ със котешка храна така и обратното е глупаво.

Nice!


Тема Re: да добавя...нови [re: Megas]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано14.11.05 21:17



аз имам предвид това че мрънка срещу лъки
а и цялостното отношение


Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано14.11.05 23:17



Умори ме от смях!
Мрънкам срещу Лъки?
За пореден път се убеждавам, че нищо не разбираш от котки. Нищичко! Ти не четеш между редовете, ти и всеки ред не четеш, ти четеш ПРЕЗ ред.

По повод на "цялостното отношение" мисля, че няма друг който да обича котето си толкова колкото мен. Ти гледаш много котки, прибрани от улицата, но когато ОТГЛЕДАШ едно такова от парче месо 100 грама тогава ще си говорим. Сега повече нямам какво да коментирам с теб по този въпрос.

Редактирано от CHEЖAHKA на 14.11.05 23:19.



Тема Re: да добавя...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.11.05 12:33



Тя не мрънка срещу Лъки.
И какво и е цялостното отношение?



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 09:11



Снежанке, докъде стигнахте с котака? Справихте ли се с разстройството?



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Пeтъp]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 09:49



И да и не.
Към днешна дата смятам, че проблема идва от яденето на консерва. Направих опит, но един ми е недостатъчен, така че продължавам.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 12:20



Ако закъсаш имам има още неща които могат да бъдат причина. Ако смяната на храната реши проблема, съмнявай се предимно за някаква алергия! Успех



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Пeтъp]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 14:00



Хронологията:

9,10,11 ноември - суха храна+консерва+ Ентерофермент, Танин, Смекта
промяна не настъпи

12,13 ноември - суха храна+консерва+варин ориз с пиле+антибиотик (за съжаление не мога да цитирам името му)
промяна - още по-рядки изхождения

14 ноември - 24 часа глад+Метронидазол+Ентерофермент
промяна - няма посещаване на тоалетната, съответно няма разстройство
захранване - варен ориз с пилешко месо+суха храна

Вероятна диагноза: бактериална инфекция
Хранителна алергия - отхвърлена

15 ноември - суха храна+консерва+същите лекарства
промяна - редки изхождения в тоалетната

1. Как може да се докаже хранителна алергия?
2. Защо точно консервите правят това разстройство?
3. Преди да започне проблема, почти 2 месеца съм я хранила със същите храни. Защо точно сега се случва това?



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано16.11.05 18:43



коя марка консерви
забелязах менте консерви на 1-2 марки
или просто са сменили произвдството
симба примерно
ползваи пастетите преди да са ги развалили и тях

Коте на 3 седмици си търси дом



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано16.11.05 20:54



а като развалят и тях

Nice!


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 21:26



Снежанке, схемата отхвърля доста евентуални причинители за растройството!
Остана само една гъбички/Кандида/.

Въпреки, че не се харесва много от участниците тук, бих ти препоръчал да опиташ с низорал таблети. Дозата е 7-10 мг. на кг. за три дни! Кажи ми колко тежи и аз ще ти го сметна. Единствено това не е покрито от лечението проведено до тук...натам върви!



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
АвторRasol31 (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 21:32



С подобен проблем се боря и аз,но при мен трите котки се редуват с рзхлабените стомахчета. Установих, че ако прекаляват с един и същи вид храна ми сервират каша Внимавам винаги да им е много разнообразно и никога да не прекаляват и повтарят менюто. Като преяде със суха храна Малкият- 8месеца, много страда и се жалва, че го боли коремчето. Борила съм с този проблем и при много малко коте. Ветът му би инжекции и му препоръча черен чай и варено пилешко месо. За два дена котето се оправи,но после го смачка камион. Това е животът ,затова живей за мига !



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Пeтъp]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 22:24



Доколкото ми стана ясно, отхвърлени са вирусна инфекция, храна като причинител, нещо внесено отвън, вътрешни паразити, салмонела, ешерихия коли. Затова се спряхме на диагноза бактериална инфекция.
Вярно че Метронидазол-а третира гъбички, само че от друг вид. За кандида не сме обсъждали, сега ти ме навеждаш на тази мисъл.
Тук се поражда въпросът ми - кой е вероятния причинител на кандидата? Механизма какъв е? Могла ли съм да го избегна?

Може би и низорал е щял да бъде предписан, но доколкото разбрах, следваща стъпка щеше да бъде Синулокс в случай че Метронидазол не даде ефект.
Котето тежи 1,700 кг. на 3,5 месеца е.
Разстройството не е в тежка форма.
Няма температура, в прекрасен жизнен тонус е.

До неделя изхожданията бяха 4 пъти в денонощието.
От снощи изключих консервите от храната й.
Мисля, че днес е акала само 1, най-много 2 пъти. Консистенцията е кашава.
Сведенията са индиректни, не съм била в къщи когато е станало.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано16.11.05 22:30



противоречиш си.
салмонела, ешерихиа са си все бактерии. не може да изключите тях и да остане бактериалната инфекция метронидазола доколкото аз знам е антибиотик и не третира гъбички. а кандида си се причинява от гъбички от род Кандида най често става дума за Кандида Албиканс. причинява се от дисбактериоза, тоест нарушена чревна флора. това може да стане от антибиотици, но вашия слчучай не е такъв понеже антибиотиците ги почнахте след това. низорал-а и ентерофермента по мое мнение ще са подходящата комбинация в случая.

Nice!


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Megas]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 22:46




Явно трябваше да напиша поста по друг начин. Това беше разговора ми с вет-овете.
-Какво му има на котето?Да не е нещо ешерихия... салмонела?...
-Не, не, спокойно, не е това.
-А какво тогава?Защо предписвате Метронидазол?
-Ами има бактериална инфекция.

Така че не аз си противореча. Предадох какво сме си говорили, какво изключват и какво мислят че е.

Бъркаш - Метронидазол не е антибиотик. Химиотерапевт е. Действа на анаеробни причинители и на гъбички от рода трихомона. Фасижин, флажил - това са други лекарства с активна субстанция метронидазол. Предписват се на хора при гъбични инфекции.

Е, именно това ме озадачава - откъде ще се вземе тази дисбактериоза при изключване на ен броя причинители.
Освен това Ентереформента не дава никакъв резултат въпреки че го давам вече седмица. За щастие Лъки много го харесва и си го пие с удоволствие, но все пак търсим лечение, а не задоволяване на хранителни капризи

Така или иначе ентерофермента ми свърши и утре ще ходя да взема нова доза, ще използвам посещението да се поразговорим с д-ра на тема кандида, низорал и каквото още се сетя.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано16.11.05 22:56



тук бъркаш
първо си отговори на въпроса "каква е разликата между антибиотик и химиотерапевтик?" и след това ще си говорим много по лесно на тази тема а иначе току що проверих-метронидазола е с антибактериално и антипротозойно действие. от това което прочетох за приложението му при хората не виждам по какъв повод вие го давате обаче нека Петър се включи.
определено има нещо сбъркано в това лечение според мен...

Nice!


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Megas]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 23:24



Явно всички бъркаме някъде
И аз току-що проверих че съм написала една неточност.
Метронидазол = Флажил и Трихомонацид
Фасижин обаче е Тинидазол
(да бъдем точни де, затовя се пояснявам )

Забравила съм също в поста си към Петър да възразя за неговото предложение да дам Низорал. Доколкото ми е известно Кетоконазола (Низорала) не се препоръчва при котки. В момента не мога да цитирам откъде ми е информацията, но ще се постарая в най-скоро време да го направя.

Да споря с теб на тази толкова "тънка" тематика ми е трудно, понеже нямам нищо общо с медицината. Всичко което знам е от обща култура и от това че доста се интересувам и чета.
Наистина не знам каква е разликата между антибиотик и химиотерапевтик, но съм останала с убеждението че са различни неща или поне така ги представят (не само ветеринарите, а и хуманните лекари).

И аз не знам "за чий" го даваме сега на Лъки, съвсем почнах да се обърквам
А ти смяташ ли че един Синулокс или Енрофлоксацин ще е по-добър за лечението на Лъки? Щото това са пък "традиционните" антибиотици които ветовете изписват.
При кучетата - добре, ама при котки... хм .... чела съм някои неща

Редактирано от CHEЖAHKA на 16.11.05 23:31.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 08:31



аз да ти кажа че цялата работа е от SIMBA, защото и ние купуваме от тях и реакцията е същата, а от DARLING няма



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: ra1sa]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано17.11.05 10:34



Храня котките само с Фрискас.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 10:37



Аз досега купувах Дарлинг, но реших да разнообразя менюто и купих Симба, та стана същата работа както и при вас



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторesti (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 11:32



Снежке, защо не занесеш малко от изпражненията за изследване?
Явно е, че за разстройството може да има много причини. Ако някой си направи труда да ги изследва, може и да разбере причинителя и вече да се действа конкретно, а не на принципа "това лекарство не действа, значи не е бактерия" примерно....



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: esti]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано17.11.05 11:39



Още първите дни предложих същото на вет-а. Отказа с мнението че е скептично настроен за резултата, дали ще направят съвестно изследването и т.н.
Днес пак ще раговаряме.
Аз също съм на мнение, че от там трябва да се тръгне.
Още повече, че до момента лечението не дава особени резултати, а аз не знам вече с какво да експериментирам и с какво да храня малката мишка. Оставила съм я на 1-2 вида суха храна но акото продължава да е каша. Само дето намали честотата.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор esti ()
Публикувано17.11.05 11:51



И друго се сетих...
Нали знаеш, че котките обичат да "пасат" разни цветенца и листенца. Дали Лъки не е хапнала някое цвете, което съдържа, да го кажем отровни вещества - има доста такива растения.
Или пък, като си е играла да е глътнала нещо, което сега да и дразни механично червата....
Де да знам......опитвам се да гадая

Редактирано от esti на 17.11.05 11:53.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: esti]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано17.11.05 13:41



Мерси за идеите esti... то и аз гадая непрестанно.
И този въпрос зададох на ветовете, защото тя непрекъснато лапа какво ли не. Бебешка му работа, всичко й е интересно. Отхвърлиха и тази възможност (не знам на каква база). Като че ли повече залагат на евентуални инфекции, без да имат нещо сигурно и без да обяснят защо. Знам че лекуваме "на сляпо" и вече почва да ми писва
От друга страна, ако е глътнала нещо би трябвало вече да го е изакала. Колко ще да е голямо за да стои още там и да дразни. Не, не мисля че е това.
Цветя имам в къщи точно 3 броя и не съм забелязала да са опасени. Не забелязвам и интерес от нейна страна към тях.
Наистина загадка.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 14:35



след толкова съвети и опити от страна на лекарите възможно даже и да не разбереш първопричината, много време се протака цялата работа...



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано17.11.05 15:06



Виж, казах ти, че и при нас стана точно така. И с трите котета. И трите си ядяха консервички нормално. В един момент обаче двете малки (само че на 7-8 месеца, не колкото Лъки) започнаха да се разстройват всеки път като хапнат консерва. Майка им в последствие също започна.
Спрях ги.
Оправиха се.
Това е.
Не знам какво е обяснението. Честно казано не ме и интересува. Сега или ядат суха храна или варено месо. Проблеми нямам. Всеки ден са точни като часовници - да са ми живи и здрави



Тема А не е ли възможнонови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано17.11.05 15:28



просто в следствие на растежа да и се е променил метаболизма или де да знам и аз какво. В смисъл нали знаеш, че има всякакви котки с всякаква капризност на стомахчето. Едва ли е нещо странно и ново дете, коте или каквото и да е от даден момент нататък да не може да усвоява добре храна, която до момента е можело.
А всички знаем какви боклуци има в тия консерви.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: PanTer]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 15:43



...нали и при нас така се получи-от консервите...а възстановяването е бавно



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор acoustic ()
Публикувано17.11.05 18:31



Аз също имах проблем с консервите, най-вече с Фрискас - за тях ми обясниха,че проблема е в това, че съдържат черен дроб, който бил труден за усвояване от малките котета. Колкото до Симба ефекта бееше толкова лош, че изрових кутията от буклука за да и видя срока на годност. Датата беше ок, ама сега като се замисля, нищо чудно да са сменили етикета. Поне лично съм виждала това да се прави на шоколади, така че защо не и на котешка храна.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: acoustic]  
Автор alys ()
Публикувано17.11.05 19:06



Съмнява ме консевите да съдържат толкова много черен дроб, че чак да влияе на малките котета като трудно усвоим. С това не отварям спор с тебе, а изразявам мнение .
Имам въпрос към тези, които понякога дават дроб на котетата си /независимо малки или големи/. Колко приблизително дроб им давате на ден и колко пъти месечно? Разбирам, че е трудно човек да си прави статистика за подобни неща, но все пак приблизително би могло да се каже.
А, още нещо. Колко ориз може да съдържа дневната дажба на едно коте? Става дума за грамаж в сурово състояние на ориза. Ще съм благодарна на тези, които се включат.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторantea (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 10:25



Мога да споделя собствения си опит: 1/4 таб. Сулфагванедин (дневно),
варено или печено пилешко месо(никаква суха храна),преварена вода.
По тоя начин Гарфийлд се оправя за 1-2 дни.
Препоръчвам ти да сменяш консервите(марката).И само едно хранене със
суха храна, и поне едно на 2 дни -с домашна.Консервираните храни се отразяват зле на животните(и на хората!!!), но са много удобни!



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 11:16



If you've already visited my main web page on cat nutrition, you have an idea of how it is that I came to feeding my cats a balanced, raw, grain-free, home-prepared diet. The short version goes like this: Simply nothing else worked to relieve one of of my cats from the misery associated with a chronic digestive disorder that left him with non-stop diarrhea.
не искам да се натрапвам, само да помогна



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: azzi6]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 11:18



забравих това...



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: azzi6]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано18.11.05 11:31



10х
ама кажи какво пише



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 12:05



една американка пише за своята котка, която имала хронични стомашни проблеми и страдала от диария, която бавно и сигурно се влошавала, докато стане постоянна. правили са тестове и диагнозата е inflammatory bowel disease (IBD), лекували са го приблизително 6 г. на разни диети, безрезултатно. тя казва, че котето се оправило доста бързо, след като обърнала внимание на храната му. дала е доста материали, за съжаление са на англ., но за мен са доста убедителни - за котките е полезна само суровата храна - месо + сърца + дроб + витамин А и Д и Б комплекс + таурин и желатин + яйчен жълтък... пропорциите трябва да са точно определени, за да не вредят на котето, а да са максимално близки до естествената му храна - предимно мишки и пиленца. не прочетох някъде в диетата да има риба. освен това има материали за сухата храна - не съм прочела всичко, разбрах, че правя грешка като сипвам на ядене около 50гр храна - в нея има 10% (не70%) вода, постоянното хранене със суха храна води до дехидратация на котето...
!!!!!!!искам да питам манус - 50гр * 7 пъти поевче вода = 350мл вода (дано не бъркам нещо) - твоята маца изпива ли толкова на хранене?!!!!!!!!
пише и за етикетите в/у храните - в консервите слагат 50% растителни въглехидрати, а котките се нуждаят от 50% мин животински протеини. октките не могат да преработват зеленчуци и житни растения. не си ли се питала защо сухите храни не ги запичат? (малко съм грубичка). според мен са пълни с такива растителни фибри, следователно ги "разхлабват". освен това - още два факта - за да се запази формата на сухите храни се ползват зърнени храни, и второ - Пурина били производител на зърнени храни, преди да се заемат с котешките. така...... та си помислих, че твоето писе може да не са го нападнали разни гъби и некви ...-ии, а просто да трябва да му смениш храната (сори, не съм чела всичко, което сте писали във форума)... дадох ти линка, щото не съм прочела всичко и не мога да ти дам точната диета, пък и първо мисля да експериментирам с моята ада милата... та - това е, ако намерите някой да преведе материалите - може да помогнете да отворим кот. ресторант. успех с малкото



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: azzi6]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано18.11.05 14:56



Много, много, много ти благодаря за обясненията.
Сигурно съм те затруднила, ама така е който не е учил чужди езици когато е бил млад

Значи, спрях лекарствата на Лъки. Една седмица ще бъде само на суха храна+ Танин сутрин и вечер. Ако няма промяна - продължавам да експериментирам. Още нямам оформена идея какво ще правя, но с времето ще взема някакво решение.
Добре че е жизнена и без други признаци на заболяване. Ще търся причината за разстройството за да я отстраня за в бъдеще.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: azzi6]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано18.11.05 16:55



ами дано и Сара прояви същия унтусиазъм след малко. първо на сурово месо ще я пробвам, после варено, после печено дано се излъже поне на единия вид...
а за пиенето на вода. да ти кажа мисля че има 300 мл на ден. ежедневно се допълват три паници с вода. едната само е само нейна си и е да кажем около 100-150мл на ден загубата в нея. другите две са й общи с кучето и са около половин литър там на ден. кучето при това не е на суха храна така че не пие чак толкова. освен това пие понякога от мръсните чинии в мивката, локвите в банята... мисля че си пиива детето поне се надявам...
ако яде месо със сигурност минава на него де и суха храна за между другото в това няма съмнение. но друго няма как да получи...

Nice!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.