Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Лъки продължава...нови [re: esti]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано17.11.05 13:41



Мерси за идеите esti... то и аз гадая непрестанно.
И този въпрос зададох на ветовете, защото тя непрекъснато лапа какво ли не. Бебешка му работа, всичко й е интересно. Отхвърлиха и тази възможност (не знам на каква база). Като че ли повече залагат на евентуални инфекции, без да имат нещо сигурно и без да обяснят защо. Знам че лекуваме "на сляпо" и вече почва да ми писва
От друга страна, ако е глътнала нещо би трябвало вече да го е изакала. Колко ще да е голямо за да стои още там и да дразни. Не, не мисля че е това.
Цветя имам в къщи точно 3 броя и не съм забелязала да са опасени. Не забелязвам и интерес от нейна страна към тях.
Наистина загадка.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 14:35



след толкова съвети и опити от страна на лекарите възможно даже и да не разбереш първопричината, много време се протака цялата работа...



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано17.11.05 15:06



Виж, казах ти, че и при нас стана точно така. И с трите котета. И трите си ядяха консервички нормално. В един момент обаче двете малки (само че на 7-8 месеца, не колкото Лъки) започнаха да се разстройват всеки път като хапнат консерва. Майка им в последствие също започна.
Спрях ги.
Оправиха се.
Това е.
Не знам какво е обяснението. Честно казано не ме и интересува. Сега или ядат суха храна или варено месо. Проблеми нямам. Всеки ден са точни като часовници - да са ми живи и здрави



Тема А не е ли възможнонови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано17.11.05 15:28



просто в следствие на растежа да и се е променил метаболизма или де да знам и аз какво. В смисъл нали знаеш, че има всякакви котки с всякаква капризност на стомахчето. Едва ли е нещо странно и ново дете, коте или каквото и да е от даден момент нататък да не може да усвоява добре храна, която до момента е можело.
А всички знаем какви боклуци има в тия консерви.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: PanTer]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 15:43



...нали и при нас така се получи-от консервите...а възстановяването е бавно



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор acoustic ()
Публикувано17.11.05 18:31



Аз също имах проблем с консервите, най-вече с Фрискас - за тях ми обясниха,че проблема е в това, че съдържат черен дроб, който бил труден за усвояване от малките котета. Колкото до Симба ефекта бееше толкова лош, че изрових кутията от буклука за да и видя срока на годност. Датата беше ок, ама сега като се замисля, нищо чудно да са сменили етикета. Поне лично съм виждала това да се прави на шоколади, така че защо не и на котешка храна.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: acoustic]  
Автор alys ()
Публикувано17.11.05 19:06



Съмнява ме консевите да съдържат толкова много черен дроб, че чак да влияе на малките котета като трудно усвоим. С това не отварям спор с тебе, а изразявам мнение .
Имам въпрос към тези, които понякога дават дроб на котетата си /независимо малки или големи/. Колко приблизително дроб им давате на ден и колко пъти месечно? Разбирам, че е трудно човек да си прави статистика за подобни неща, но все пак приблизително би могло да се каже.
А, още нещо. Колко ориз може да съдържа дневната дажба на едно коте? Става дума за грамаж в сурово състояние на ориза. Ще съм благодарна на тези, които се включат.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторantea (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 10:25



Мога да споделя собствения си опит: 1/4 таб. Сулфагванедин (дневно),
варено или печено пилешко месо(никаква суха храна),преварена вода.
По тоя начин Гарфийлд се оправя за 1-2 дни.
Препоръчвам ти да сменяш консервите(марката).И само едно хранене със
суха храна, и поне едно на 2 дни -с домашна.Консервираните храни се отразяват зле на животните(и на хората!!!), но са много удобни!



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 11:16



If you've already visited my main web page on cat nutrition, you have an idea of how it is that I came to feeding my cats a balanced, raw, grain-free, home-prepared diet. The short version goes like this: Simply nothing else worked to relieve one of of my cats from the misery associated with a chronic digestive disorder that left him with non-stop diarrhea.
не искам да се натрапвам, само да помогна



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: azzi6]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 11:18



забравих това...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.