Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано16.11.05 22:30



противоречиш си.
салмонела, ешерихиа са си все бактерии. не може да изключите тях и да остане бактериалната инфекция метронидазола доколкото аз знам е антибиотик и не третира гъбички. а кандида си се причинява от гъбички от род Кандида най често става дума за Кандида Албиканс. причинява се от дисбактериоза, тоест нарушена чревна флора. това може да стане от антибиотици, но вашия слчучай не е такъв понеже антибиотиците ги почнахте след това. низорал-а и ентерофермента по мое мнение ще са подходящата комбинация в случая.

Nice!


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Megas]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 22:46




Явно трябваше да напиша поста по друг начин. Това беше разговора ми с вет-овете.
-Какво му има на котето?Да не е нещо ешерихия... салмонела?...
-Не, не, спокойно, не е това.
-А какво тогава?Защо предписвате Метронидазол?
-Ами има бактериална инфекция.

Така че не аз си противореча. Предадох какво сме си говорили, какво изключват и какво мислят че е.

Бъркаш - Метронидазол не е антибиотик. Химиотерапевт е. Действа на анаеробни причинители и на гъбички от рода трихомона. Фасижин, флажил - това са други лекарства с активна субстанция метронидазол. Предписват се на хора при гъбични инфекции.

Е, именно това ме озадачава - откъде ще се вземе тази дисбактериоза при изключване на ен броя причинители.
Освен това Ентереформента не дава никакъв резултат въпреки че го давам вече седмица. За щастие Лъки много го харесва и си го пие с удоволствие, но все пак търсим лечение, а не задоволяване на хранителни капризи

Така или иначе ентерофермента ми свърши и утре ще ходя да взема нова доза, ще използвам посещението да се поразговорим с д-ра на тема кандида, низорал и каквото още се сетя.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано16.11.05 22:56



тук бъркаш
първо си отговори на въпроса "каква е разликата между антибиотик и химиотерапевтик?" и след това ще си говорим много по лесно на тази тема а иначе току що проверих-метронидазола е с антибактериално и антипротозойно действие. от това което прочетох за приложението му при хората не виждам по какъв повод вие го давате обаче нека Петър се включи.
определено има нещо сбъркано в това лечение според мен...

Nice!


Тема Re: Лъки продължава...нови [re: Megas]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано16.11.05 23:24



Явно всички бъркаме някъде
И аз току-що проверих че съм написала една неточност.
Метронидазол = Флажил и Трихомонацид
Фасижин обаче е Тинидазол
(да бъдем точни де, затовя се пояснявам )

Забравила съм също в поста си към Петър да възразя за неговото предложение да дам Низорал. Доколкото ми е известно Кетоконазола (Низорала) не се препоръчва при котки. В момента не мога да цитирам откъде ми е информацията, но ще се постарая в най-скоро време да го направя.

Да споря с теб на тази толкова "тънка" тематика ми е трудно, понеже нямам нищо общо с медицината. Всичко което знам е от обща култура и от това че доста се интересувам и чета.
Наистина не знам каква е разликата между антибиотик и химиотерапевтик, но съм останала с убеждението че са различни неща или поне така ги представят (не само ветеринарите, а и хуманните лекари).

И аз не знам "за чий" го даваме сега на Лъки, съвсем почнах да се обърквам
А ти смяташ ли че един Синулокс или Енрофлоксацин ще е по-добър за лечението на Лъки? Щото това са пък "традиционните" антибиотици които ветовете изписват.
При кучетата - добре, ама при котки... хм .... чела съм някои неща

Редактирано от CHEЖAHKA на 16.11.05 23:31.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 08:31



аз да ти кажа че цялата работа е от SIMBA, защото и ние купуваме от тях и реакцията е същата, а от DARLING няма



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: ra1sa]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано17.11.05 10:34



Храня котките само с Фрискас.



Тема Re: Лъки продължава...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано17.11.05 10:37



Аз досега купувах Дарлинг, но реших да разнообразя менюто и купих Симба, та стана същата работа както и при вас



Тема Re: Лъки продължава... [re: CHEЖAHKA]  
Авторesti (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 11:32



Снежке, защо не занесеш малко от изпражненията за изследване?
Явно е, че за разстройството може да има много причини. Ако някой си направи труда да ги изследва, може и да разбере причинителя и вече да се действа конкретно, а не на принципа "това лекарство не действа, значи не е бактерия" примерно....



Тема Re: Лъки продължава... [re: esti]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано17.11.05 11:39



Още първите дни предложих същото на вет-а. Отказа с мнението че е скептично настроен за резултата, дали ще направят съвестно изследването и т.н.
Днес пак ще раговаряме.
Аз също съм на мнение, че от там трябва да се тръгне.
Още повече, че до момента лечението не дава особени резултати, а аз не знам вече с какво да експериментирам и с какво да храня малката мишка. Оставила съм я на 1-2 вида суха храна но акото продължава да е каша. Само дето намали честотата.



Тема Re: Лъки продължава... [re: CHEЖAHKA]  
Автор esti ()
Публикувано17.11.05 11:51



И друго се сетих...
Нали знаеш, че котките обичат да "пасат" разни цветенца и листенца. Дали Лъки не е хапнала някое цвете, което съдържа, да го кажем отровни вещества - има доста такива растения.
Или пък, като си е играла да е глътнала нещо, което сега да и дразни механично червата....
Де да знам......опитвам се да гадая

Редактирано от esti на 17.11.05 11:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.