Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема бели  
Авторбъзззззз (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 18:07



кои са най-големите бели които са правили вашите писета
аз започвам ... изгриза ми кабела на зарядното и стана неизолзваемо...унищожи няколко саксии с цветя/прегризва листата до корен/...надъвка и накъса страници от една чужда книга......не ми се споменава за напишканите обувки,когато беше малко...
кой ще продължи...



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано06.11.05 20:21



а счупените чаши?



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор esti ()
Публикувано06.11.05 22:52



Любимото занимание на моята е да си отваря разни шкафове и да събаря всички дрехи от тях на земята.
Както се сещате ща не ща редовно си подреждам гардеробите.

Сега се занимава само с бебетата и почти не усещам, че съм 4 котки.
Естествено знам си, че лудницата наближава в най-скоро време



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано06.11.05 23:18



Не са точно бели, а по скоро неща, които прави нарочно и адски много ни дразнят:

- като бебе ми ровеше в саксиите ...
- редовно събаря джунджуриите от секцията
- къса торбите с боклука (личи си, че е уличник)
- яде ми моливите и тетрадките с лекции (веднъж ми беше надъвкал протоколите по ботаника и за малко да не заверя)
- отваря всички врати, включително на шкафове и шкафчета (като се прибера от работа все едно крадци са тършували из къщи)
- спи на клавиатурата и пуска косми между клавишите
- спи ми в бельото (и там пуска косми)
- вади дрехите за пране от коша и спи вътре (недай си боже да се прибера с гости)
- ходи по парапета на терасата и причинява инфаркт на съседката срещу нас
- яде ми драцените
- късаше тапетите, но вече сме с латекс
- умира си да накъсва на дребни парчета тоалетната хартия и домакинската такава ..... ако ги набара, разбира се
- напада в гръб и хапе по глезените
- хапе пръстите на краката докато спим
- като тръгнеш нанякъде тича между краката и спъва ... веднъж се претрепах ужасно заради него !
- търкаля капките за нос на мъжа ми по пода и той не може да ги намери с дни (а той е със синузит и ги ползва редовно)

... и още много, много неща ;) Такива ги върши наш Наньо ... Малката и тя си пада беладжийка, но все още е рано да разказвам за нея ;) Има време ....



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано07.11.05 09:32



като оставим настрана космите и всичките хиляди опикани неща най-ужасно е това, което причинява на фьотьойлите - не е останал и квадратен сантиметър здрава дамаска.
освен това редовно намирам следи от мърляви лапи върху микровълновата.



Тема Re: белинови [re: gamina]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 09:49



Четох, четох какво сте писали, мислих, напъвах се, и.... не мога да се сетя какви бели вършат мойте писанки. Да не вземете сега да кажете, че са най-послушните на света
Не ми ровят прането, не късат хартия, не гризат кабели и не ровят цветя.
Единственото за което се сещам в момента е, че Снежанка редовно препикава обувките, ако сме забравили да ги приберем в шкафа. А на Лъки "номера" е да опита всичко което ядат хората. Снощи например яде банан



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 11:50



хахаха - прочетох "опика"
моята голямата има страст към мръсните чорапи на гаджето - вади ги един по един и като я хванеш на местопрестъплението замръзва със закачен чорап на лапата във въздуха... и гледа виновно
а малкото дъвчеше кабели - особено тънки и черни, ама непрекъснато виках НЕ като се доближи до тях, сега се е отучил... май
най - кофти е, че се опитва да се катери по пердето, като стигне донякъде увисва и чака да се скъса, за да се откачи... ама тук НЕ-то не помага



Тема Re: белинови [re: azzi6]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано07.11.05 12:14



аааа, пердето, как забравих пердето, освен че постоянно го разкача веднъж даже свали корниза... за малко да ме тресне по главата,



Тема Re: белинови [re: gamina]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 12:18



Е, аз поне пердета нямам. Но Лъки си е харесала от една седмица да се катери по дъската за гладене. Катери се нагоре с нокти, а после скача отвисоко и се чува "туп". И така по няколко пъти. И това действие е обикновено посреднощ или в 5ч. сутринта



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано07.11.05 12:20



аз съм скрила дъската, че после само косми се лепят по дрехите, и се опитва да си точи ноктите в нея. иначе много обича да спи върху нея, ама нямаааа.



Тема Re: белинови [re: gamina]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 12:22



Нямам къде да я скрия. Затова стои подпряна до един гардероб. В сгънато положение разбира се. И това се оказа "занимавка-пързалка" за Лъки.



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано07.11.05 12:52



Много си изпуснала-закачи пердета!!!



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано07.11.05 12:58



Забравихте приятни цилувки сутрин рано, мустаци в устата и забиване на нокти /много боли!/ когато се катерят на гърба ти и се настаняват на рамото ти, особено лятно време, когато си само по потник-приятни и незабравими мигове!



Тема Re: белинови [re: ra1sa]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано07.11.05 13:09



о, да ... как можах да пропусна моментите, в които скачаше на гърба на баба ми и я събаряше (понеже го бях оставила на отглеждане 3 месеца при нея) ... Разбираемо е, защо нямаше търпение да си го взема обратно !



Тема Re: белинови [re: ra1sa]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 13:12



Къде да ги закача, като изхвърлих корнизите

А това за целувките и за облизването на стопанина - канех се да питам за него. Ти сега ми напомни. Та какво ли означава?!?
Като се прибирам в къщи Снежанка ме чака върху шкафа за обувки. Ритуала е да си подам ръката и тя ми облизва пръстите. После изчезва нанякъде.
С Лъки е друго. Само когато й се доспи идва при мен и почва да ми ближе брадата, носа и устата. След това заспива.
Та кажете какво ли може да означава това?



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор angel_sin (коткообожател)
Публикувано07.11.05 13:20



огромна любов и благодарност ... според мен е това. И аз като се прибера Наньо ме чака на вратата и не напира да излиза, чака ме да си влезя (иначе при всяко отваряне се юрва към горният етаж) .... След това ми се гали докато се събувам и после следва гуш и мъркане .... Иначе не ме оставя на мира. Обаче това е не повече от 10 минути... след това почва да тича .... А малката колкото пъти я взема, все мърка като за световно ...



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано07.11.05 13:21



Не се ослушвай, щом е за идеята ще ти подаря старите релси!!!изпускаш много!!!



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.11.05 13:23



Целуват те. Радват ти се и изразяват любовтта си към теб.
Дано и една към друга започнат да го правят.
Това ме кефи най-много да видя как Туфи и Тери се целуват по нослетата или се мият един друг.



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Авторazzi6 (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 13:25



ей, как забравих са я натопя адата става въпрос за любимата кот. тоалетна - свършваме си работата, после стъпваме с едната лапа отгоре (докато е още топло и меко), а с дръгата зариваме... после се чудим от къде мирише, та местим де що има чехли, гъбки и разни там неща, за да покрием следите (кафявите).... а като някой си обуе джапанката и разпльока всичко - ей тогава дребното ляга по гръб и почва да се закача



Тема Re: белинови [re: ra1sa]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 13:29



Абе..... сега да пренасям релси, че да ги закачам, че да купувам пердета..... Не е ли по-лесно да донеса котките у вас



Тема Re: белинови [re: PanTer]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 13:34



Чак любов едва ли, но съм виждала как Снежанка веднъж облиза Лъки по гърба. Преди време им бях сложила паничките на различни шкафове, с цел да са отдалечени една от друга. Откакто настъпи неутралитета между тях и вече голямата не съска по малката, сложих паничките една до друга. И така си ядат двете, редом. Та веднъж, не знам как и защо, но Снежанка се обърна и почна да ближе Лъки. Това трая около 3-4 секунди, защото малкото взе че мръдна и ... до тук беше близането.
Друг случка е, когато ги взема двете на ръце. Има и такава снимка, показвала съм ви я. Та тогава пък Лъки се обръща и облизва Снежанка. Според мен нещо не са наясно тия котки какво правят
Освен това Лъки ходи и облизва кучето по гърба.

Но мен повече ме озадачава това, че Лъки ме ближе мен и то само по лицето. Дори не по бузите или очите, а главно брадата и устата ми. Защо?!? Иска да се целуваме уста в уста ли



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.11.05 13:39



Жива любов си е. Или ще стане
А иначе може би си мисли, че имаш нужда от измиване?



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано07.11.05 13:39



ами, ти какво очакваш?-"дишане уста в уста"???



Тема Re: белинови [re: ra1sa]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано07.11.05 13:43



То както е тръгнало, в скоро време да очаквам и език да ми пусне



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор alys ()
Публикувано07.11.05 14:13







Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано07.11.05 14:25



лафа за облизването на ръцете е, че като се върнем от работа и по цял ден сме били по компютрите ръцете ни миришат на мишка .
иначе билбо не ме облизва, но пък си търка муцуната в лицето ми и мърка силно когато се прибера.



Тема Re: белинови [re: gamina]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано07.11.05 15:55



не е вярно! ако ръцете миришат на мишка няма да ги ближат, ще правят ааааам!!!



Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор ra1sa (hohlushka)
Публикувано07.11.05 16:04



колко неща още не знаем за вас- ти го каза!!! На какво ги учиш




Тема Re: белинови [re: CHEЖAHKA]  
Автор acoustic ()
Публикувано07.11.05 16:16



На мен най-любимото ми е сутрин между 4 и 5 като почне да се набира на прозореца - увисва на предните си лапи и маука за му отворя и като се измори тупва със страхотен трясък (прозореца е височко) в купичките си с храна и вода. Ама пък кой ми е виновен, че съм ги сложила оттолу Изобщо той е много нещастен че не го пускам да излизаи се втурва с все сили само да усети че има вероятност прозореца да е отворен,. Веднъж даже така се беше засилил, че не видял, че е затворено и такъв челен сблъсък със стъклото нарави, че се свлече като в анимационните филмчета... ама корава глава веднага стана и се щурна на другаде.
Също така му е страшно люимо да ми гризе пръстите докато пиша на клавиатурата, както правеше до преди малко , а когато блаженно се изтегна да гледам някой филм, той още по-блажено се настанява на врата ми така, че мога само да съзерцавам пухкавото му дупе



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано07.11.05 17:59



Една от най-големите бели, за които се сещам в момента, е че надъвка седалката на колелото на сина ми. То(колелото) беше съвсем ново След това стана страшно за Саймън. Едвам го спасих. Друга голяма беля, която е правил е, че преди време върху аквариума имаше едно стъкло. Върху стаклото настолна лампа, насочена надолу да свети във водата(заради растенията). Рижият по някакъв нячин е успял да бутне стълкото, което паднало зад шкафа и се счупило. Лампата беше във........водата. Да, може да не ви се вярва, но беше във аквариума и най-невероятното от тази история е това, че когато я намерихме вътре във водата тя ......светеше. И рибите си бяха живи. Доволна бях, че на космьо нищо му нямаше. Сигурно просто много се е уплашил. Изтръпнах, като си помислих, че мошеше след това да бърка във водата и да го удари ток. Иначе никога не е ръфал кабели(слава Богу) или поне не сме забелязали. За разлика от найлон, за който всички знаят. Но кум него той е пристрастен и явно това е неличимо, уви

Другите неща са стандартни, котешки работи. Никога не е пишкал извън тоалетната си. Не драска мебелите, но не винаги успява да си улучи точилото за нокти и килимът около него малко страда. Като цяко спи спокойно цяла нощ. Е, има редки случаи, в които си е наумил нещо, но те са така малко, че дори не се забелязват
Освен това е меценат, но за това друг път

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: белинови [re: frisky lioness]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.11.05 18:57



Саймън е невероятен късметля!!! Честно казано настръхна ми перушината от ужас докато те четях



Тема Re: белинови [re: PanTer]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано08.11.05 12:09



И аз си мисля, че е изкарал късмет, както и другите около него, защото можеше и друг да пострада. Като продължение на случката, сънът ми след като лампата беше разглобена извесно време за да изсъхне отвътре, взел да я сглобява сам. Сглобил я криво-ляво. Завил и болтчетата и ме вика да се похрали и да ме зарадва. Включил я в мрежата и ми показва, че свети. Всичко отвътре ми се преобърна и сърцето ми отиде в петите. Изтръпнах цялата. Чудех се да му се карам ли или да се радвам, че светилото работи. После му изнесах подробна лекция по безопасност и за пораженията от токов удар(да пази Господ)Дали ме е разбрал? Дано.
Благодаря на Бог, че го е пазил и Саймън тоже


All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: белинови [re: frisky lioness]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.11.05 19:26



Че той човека (синът ти де) си е поправил лампата точно както би го направил всеки средно грамотен чиляк. Вместо да му се караш се радвай, че се развива правилно
Освен ако не е бил на 6 примерно и не го е напрваил на магия



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано08.11.05 23:00



едно забранено място има за котака и то е кухненската маса и той го осъзнава много добре. като беше малък съм оставила отгоре кест покрит с кърпа. прибирам се и гледам - кърпата някакси неестествено седи върху кекса. като повдигам какво да видя - разбойника се заврял отдолу и си ръфал кексче на воля
общо взето не е пакостник, като се изключи любовта му към гардеробите -обожава да отвори някой от тях, да "подреди" дрешките и да се скатае да спи цял ден. особено сега като стана по-студено.



Тема докато четях се сетихнови [re: Karinka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано08.11.05 23:08



докато беше малък, а аз още студента си чертах старателно чертежите, а той по мен и рапидографа коригираше всички грешки ама много бързо му намерих цаката. в същност като се замисля - от разни такива котешки работи взех, че станах малко по-подредена. ама съвсем малко.



Тема Re: докато четях се сетихнови [re: Karinka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано09.11.05 09:41



mdaaa, аз кова периодично разни пирони за райбери по вратите на шкафове и гардероби, че гадинчо освен да спи по едно време имаше и пиш по дрехите, сега само спи, ама много разхвърля. и много косми после.

Редактирано от gamina на 09.11.05 09:47.



Тема Re: белинови [re: бъзззззз]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано09.11.05 11:55



Този дир ще ме побърка, не ще и да чуе за белите на Аза. За пореден път ще се опитам да драсна за някои от тях.

- бие се с батко си много жестоко, все разнася нейни автографи по кожата си (виновен: батко, щото ме подкокоросва)

- обича да рови в дрехи - прави си леговище, настанява се и даже веднъж я заключих в гардероба (виновен: кака, така и не хвана цаката как винаги да заключва)

- като види леко открехнат прозорец, мята се като обезумяла (виновен: животът навън. интересен е!)

- ръмжи на хората, които вдигат шум във външния коридор (виновен: хората са неделикатни говеда)

- бие закачените на простора дрехи (виновен: кака и батко, що им трябва да перат)

- изкачва се по дрехите закачени в коридора (виновен: чуждите хора, които понякога идват вкъщи)

- съска на котката-стопанка, когато е командирована при хазяйката (виновен: хазяйката, що трябваше да прави ремонт горе)

- шамари неблагоразумно подали се крака на спящи хора (виновен: кака и батко, много смешни некосмати пръсти имат, пък си нямат нокти, горките)

- драска си ноктите на френското легло (виновен: француците, те една държава не могат да управляват, какво остава свястно легло да направят)

- понякога гомцата се оказват извън тоалетната (виновен: Роял Канин - храна, която дава енергия на вашите котки)

и т.н. (следва продължение)

This is a strange flight
I'm taking
My dream's will
Carries me along


Тема Re: белинови [re: angel_sin]  
АвторJurnal (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 01:02



dracenite sa otrovni za kotkite vnimavai....v spisaka sa za zabraneni rasteniq za kotki...moje da ima neobratimi posledici




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.