Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Храната...нови  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 16:42



Какво става в последно време с храната за котки? Толкова време си купуваме храна от няколко магазинчета и никакви проблем, сега изведнъж от 2-3 месеца докато разбера какво става всъщност мачко два пъти е бил на лекар и с инжекции, антибиотици и т.н., а то от некачествена храна. Аз да го пазя от прясно мляко и риба за да не получи разтройство, а той от храната за котки гранулираната. УЖАС. И най-лошото е, че не е само на едно място - от един магазин, а от няколко. Да ме прощават бях ги нарочила повече да не купувам храни от тях, че продават некачествена храна. Те хората явно не са виновни. В крайна сметка не са в чувалите. Кой знае къде, по какви складове я пазят вносителите.

И това не беше ми се случвало. А за в бъдеще ще знам...
Той дундачко си похапва стабилно и нашия тати само му заглежда бутчетата.



Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.05 16:49



Оооо, Пепи?
Я кажи с каква марка храна го храниш? И сигурна ли си, че е от храната?
А иначе ако си от София и можеш да си позволиш да затвориш малко пари в храна мога да ти кажа от къде да отдиеш да си купиш някой и друг кг. Роял Канин да речем.





Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано27.09.05 16:55



и мойто коте 2 дни беше с разтройство от суха храна.



Тема Re: Храната... [re: angels_zg]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.05 16:57



Хайде и към теб - с каква марка храна храниш и сигурна ли си, че е от нея?



Тема Re: Храната...нови [re: angels_zg]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано27.09.05 17:02



Пантер добре те е попитала тези неща. и още едно-от къде взимате храната?
аз никога не съм имал проблем в това отношение а не давам нищо друго освен суха храна. всеки ден по едно и също време ходи до тоалетна котката с еднакви по количество и консистенция акита. просто не виждам проблем със сухата храна (РоялКанин) ви никакво отношение.

Nice!


Тема Re: Храната...нови [re: Megas]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано27.09.05 22:11



ами до сега (имам от 4 месеца коте) съм го хранила 2 пъти със суха храна-първия път преди 2 месеца,втория сега.И двата пъти имаше ужасно разтройство(за 4 месеца не е имала друг път разтройство) и понеже е персийска,сещате се какво миене на задника падаше.Първия път яде Роял Канин от един зоомагазин в Младост 2(в Рума),а този път ми дойдоха гости и донесаха на котачо някаква българска- OK Cat.Сега разтройството беше значително повече от предният път.



Тема Re: Храната...нови [re: angels_zg]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано27.09.05 22:39



Ако сменяш храната рязко, нищо чудно да е с разтройство. И при кучетата и при котките като се смени храната рязко се получава това гарантирано. Пробвай постепенно да я даваш, смисъл по малко от сухата и по малко от другата и след няколко дни мини само на суха и ще видиш че няма да се получи така.
Успех, дано няма повече проблеми.



Тема Re: Храната...нови [re: kokerka]  
АвторKOtaraka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 22:59



аз с какво да ги храня моите след като поклъщат по 4 консерви от АРО или по 500грама шиики или риба или каквото и да е за денонощие с какво ли не пробвам но ми е нанагорно да ги угоявам



Тема Re: Храната...нови [re: PanTer]  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 15:15



Здавей, здравей.....
Най-напред да ти кажа, че ти получих писмото и много му се зарадвах, но това с кю-то е сложно за мен, а не виждам очите на синчето с този панаир да го приклещя да ме обучава. Ти остави другото, ами вече си го връща за едно време,когато съм го "тормозела" за училище (по неговите думи). Така, че с този начин на писане ще почакаш да се обуча, щото сега и за чирак не ставам.

Да от София съм и това ме навежда на една по-мързелска работа. Вместо да се бъхтя и уча тези КЮ сложнотии що не се видим с теб? На първата среща обещавам няма да те ям. Само ще ти се подмазвам, а яденето ще го оставя за по-късно.

Ти откъде изрови този красавец. То не е снимка, а чудо. Все едно ми казва: "Сега ще те хапна."

Вече ме хвърли в такъв размисъл за тази храна.... Аз вече забравих каква взимам. Познавам си я по гранулките каква обича мачко и такава. Мисля че беше на Kit-Kat, Уискас и другата не я помня. Той нашия Съни малко е повреден. Обича и кучешка храна. Яде от тази за малки кученца и за дребни породи кученца, но да е едноцветна. Вече не понася ориза."Жената на тати (т.е. Я) като ми е сготвила една кофа ориз и друго не дава. Как ли не й мяукам, как ли не й се галя и няма братче гювеч. Само ориз. Аз да не съм пиле. Ама кво да праиш.... жени. С тати се разбираме по мъжки. Само да му врътна опашка и да го погаля с ноктачета и той ми слага нещичко по-така. Ама да не го види жена му. Разтроен съм бил. Ами ще се разтроя разбира се то на ориз само не се издържа."

Казвай от къде да му купувам сладости. А за мен едно 150-180 кг прасенце и още 100-тина кг теленце за домашни суджуци. То и на купешки ще се прежаля, ама тези дето си ги правим ми по-харесват. Поне знам какво има в тях и какво ям.



Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 15:38



Здравейте клубари!

Не очаквах да ми отговаряте, но съм поласкана. Исках само да ви се оплача, че в последно време храната за котета е ужасна. Поне от трите магазинчета от които я взимам. То много лоша реклама правя на зоомагазинчетата в Младост, ама така се получава на практика. От три години имаме котка в къщи и до сега нямах такива проблеми. Пък преди гледахме рибки и зайчета. Пак от тези магазинчета съм купувала храната им и до сега не съм имала проблеми. А че вината е в храната се убедих сама. Като заведем Съни на село покрай другите котки яде попара с мляко, риба, сурово месце и нищо му няма.
Първия път дори избяга (писах ви за това в "Беглец"). Ходи на разхотка с чуждите писани. Като му огладня дупето и се прибра. Вече не мисли да кръшка. Не че сме го спрели. Пълна свобода, ако му е кеф да скача пак. Ама нещо не му понасят твърдите плочки, мириса на кучета и студеното време. Пък и бълхите много хапели. А той ме е суетен мъж. Само се ближе, само се чисти (и дано си остане такъв) все иска да е красив.

Благодаря ви за топлите думи и споделеното. Приятна почивка събота и неделя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.