Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Храната...  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 16:42



Какво става в последно време с храната за котки? Толкова време си купуваме храна от няколко магазинчета и никакви проблем, сега изведнъж от 2-3 месеца докато разбера какво става всъщност мачко два пъти е бил на лекар и с инжекции, антибиотици и т.н., а то от некачествена храна. Аз да го пазя от прясно мляко и риба за да не получи разтройство, а той от храната за котки гранулираната. УЖАС. И най-лошото е, че не е само на едно място - от един магазин, а от няколко. Да ме прощават бях ги нарочила повече да не купувам храни от тях, че продават некачествена храна. Те хората явно не са виновни. В крайна сметка не са в чувалите. Кой знае къде, по какви складове я пазят вносителите.

И това не беше ми се случвало. А за в бъдеще ще знам...
Той дундачко си похапва стабилно и нашия тати само му заглежда бутчетата.



Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.05 16:49



Оооо, Пепи?
Я кажи с каква марка храна го храниш? И сигурна ли си, че е от храната?
А иначе ако си от София и можеш да си позволиш да затвориш малко пари в храна мога да ти кажа от къде да отдиеш да си купиш някой и друг кг. Роял Канин да речем.





Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано27.09.05 16:55



и мойто коте 2 дни беше с разтройство от суха храна.



Тема Re: Храната...нови [re: angels_zg]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.05 16:57



Хайде и към теб - с каква марка храна храниш и сигурна ли си, че е от нея?



Тема Re: Храната...нови [re: angels_zg]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано27.09.05 17:02



Пантер добре те е попитала тези неща. и още едно-от къде взимате храната?
аз никога не съм имал проблем в това отношение а не давам нищо друго освен суха храна. всеки ден по едно и също време ходи до тоалетна котката с еднакви по количество и консистенция акита. просто не виждам проблем със сухата храна (РоялКанин) ви никакво отношение.

Nice!


Тема Re: Храната...нови [re: Megas]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано27.09.05 22:11



ами до сега (имам от 4 месеца коте) съм го хранила 2 пъти със суха храна-първия път преди 2 месеца,втория сега.И двата пъти имаше ужасно разтройство(за 4 месеца не е имала друг път разтройство) и понеже е персийска,сещате се какво миене на задника падаше.Първия път яде Роял Канин от един зоомагазин в Младост 2(в Рума),а този път ми дойдоха гости и донесаха на котачо някаква българска- OK Cat.Сега разтройството беше значително повече от предният път.



Тема Re: Храната...нови [re: angels_zg]  
Автор kokerka (ku4karka)
Публикувано27.09.05 22:39



Ако сменяш храната рязко, нищо чудно да е с разтройство. И при кучетата и при котките като се смени храната рязко се получава това гарантирано. Пробвай постепенно да я даваш, смисъл по малко от сухата и по малко от другата и след няколко дни мини само на суха и ще видиш че няма да се получи така.
Успех, дано няма повече проблеми.



Тема Re: Храната...нови [re: kokerka]  
АвторKOtaraka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 22:59



аз с какво да ги храня моите след като поклъщат по 4 консерви от АРО или по 500грама шиики или риба или каквото и да е за денонощие с какво ли не пробвам но ми е нанагорно да ги угоявам



Тема Re: Храната...нови [re: PanTer]  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 15:15



Здавей, здравей.....
Най-напред да ти кажа, че ти получих писмото и много му се зарадвах, но това с кю-то е сложно за мен, а не виждам очите на синчето с този панаир да го приклещя да ме обучава. Ти остави другото, ами вече си го връща за едно време,когато съм го "тормозела" за училище (по неговите думи). Така, че с този начин на писане ще почакаш да се обуча, щото сега и за чирак не ставам.

Да от София съм и това ме навежда на една по-мързелска работа. Вместо да се бъхтя и уча тези КЮ сложнотии що не се видим с теб? На първата среща обещавам няма да те ям. Само ще ти се подмазвам, а яденето ще го оставя за по-късно.

Ти откъде изрови този красавец. То не е снимка, а чудо. Все едно ми казва: "Сега ще те хапна."

Вече ме хвърли в такъв размисъл за тази храна.... Аз вече забравих каква взимам. Познавам си я по гранулките каква обича мачко и такава. Мисля че беше на Kit-Kat, Уискас и другата не я помня. Той нашия Съни малко е повреден. Обича и кучешка храна. Яде от тази за малки кученца и за дребни породи кученца, но да е едноцветна. Вече не понася ориза."Жената на тати (т.е. Я) като ми е сготвила една кофа ориз и друго не дава. Как ли не й мяукам, как ли не й се галя и няма братче гювеч. Само ориз. Аз да не съм пиле. Ама кво да праиш.... жени. С тати се разбираме по мъжки. Само да му врътна опашка и да го погаля с ноктачета и той ми слага нещичко по-така. Ама да не го види жена му. Разтроен съм бил. Ами ще се разтроя разбира се то на ориз само не се издържа."

Казвай от къде да му купувам сладости. А за мен едно 150-180 кг прасенце и още 100-тина кг теленце за домашни суджуци. То и на купешки ще се прежаля, ама тези дето си ги правим ми по-харесват. Поне знам какво има в тях и какво ям.



Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
АвторAsss (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 15:38



Здравейте клубари!

Не очаквах да ми отговаряте, но съм поласкана. Исках само да ви се оплача, че в последно време храната за котета е ужасна. Поне от трите магазинчета от които я взимам. То много лоша реклама правя на зоомагазинчетата в Младост, ама така се получава на практика. От три години имаме котка в къщи и до сега нямах такива проблеми. Пък преди гледахме рибки и зайчета. Пак от тези магазинчета съм купувала храната им и до сега не съм имала проблеми. А че вината е в храната се убедих сама. Като заведем Съни на село покрай другите котки яде попара с мляко, риба, сурово месце и нищо му няма.
Първия път дори избяга (писах ви за това в "Беглец"). Ходи на разхотка с чуждите писани. Като му огладня дупето и се прибра. Вече не мисли да кръшка. Не че сме го спрели. Пълна свобода, ако му е кеф да скача пак. Ама нещо не му понасят твърдите плочки, мириса на кучета и студеното време. Пък и бълхите много хапели. А той ме е суетен мъж. Само се ближе, само се чисти (и дано си остане такъв) все иска да е красив.

Благодаря ви за топлите думи и споделеното. Приятна почивка събота и неделя.



Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
Автор chilko (x-filez)
Публикувано04.10.05 14:16



храня chewbacca само с "роял канин". мисля че е "китън 34". няма никакви проблеми за сега.
;]



:::the truth is out there:.:

Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 20:16



Според мен проблемът не е в качеството на храната
(т.е. в цената). Съвсем не съм сигурна, че по-скъпите храни
са по-качествени.
Моите 6 "звяра" (4 котки + 2 кучета) обикновено похапват
евтина храна (купувам я от едно място, където "върви" много
бързо и няма никаква опасност да се застои) и я харесват.
Да чукам на дърво - нямат никакви сериозни здравословни проблеми,
въпреки, че повечето са на преклонна възраст.
Със скъпите храни купени от същото място също няма проблеми.
Обаче няколко пъти им купувах уж "качествени" (т.е. скъпи) храни
от други магазини - освен че не я ядат с охота, се съдраха да драйфат всичките. Явно е била стара.



Тема Re: Храната...нови [re: Aди]  
АвторФpaнkи (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 10:37



Проблемът по-скоро е в съхранението. Сухата храна е обикновено в големи чували, ако в тези магазинчета в Младост е стояла цяло лято открита, и ако в тях няма климатик, нищо чудно да не е много годна вече. Сухата може да изглежда трайна, но мазнината, с която я ароматизират, със сигурност не издържа на жеги + въздух ... а и привлича мухи...
Моят котьо пък в последно време нещо недолюбва консервите и два пъти го хващах да връща изяденото почти веднага . Добре, че бързо му мина .



Тема Re: Храната...нови [re: Asss]  
Автор PanTer ()
Публикувано05.10.05 15:24



Здрасти!
Добре де, кюто ти е сложно, ама и мейла ли ти е сложен?
Нищо против да се видим - за мен ще е удоволствие, обаче не съм от София. Така че като се засиля да идвам (което си е странно и непредвидимо събитие, но от време на време се случва) ще се разберем.
Явно още не съм те отказала от кулинарните мераци, но и това ще стане, споко. А и все пак явно започваш да се замисляш....
Та за Съни - спри му ориза, той да не е китаец Не, просто го намали. Нали знаеш, че няма котка, която да може да живее без месо (за разлика от кучетата). Но не му давай кучешка храна колкото и да я обича. А щом ти е момченце не му давай некачествена храна. Така че - само месце и Роял Канин като основно, а останалото - като прехапване.
На пощата ще ти пусна координатите на борсата за да не реши някой, че правя реклама.
Ето ти сега и последната ми миролюбива (не съвсем) поза





Тема Re: Храната...нови [re: PanTer]  
Автор PanTer ()
Публикувано05.10.05 16:24



Някъде съм ти потурчила мейла. Голям срам. Я ми пиши или го дай пак насам



Тема Re: Храната...нови [re: Фpaнkи]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 20:28



Точно това имам предвид. Случвало ми се е да купувам храна,
която направо мирише на гранясала миризма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.