Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 08.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Един щастлив завършек!И един съвет...нови [re: Josefine]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано04.09.05 20:05



за тоалетните-не знам и аз кои са вредни. производителите си спестяват тази информаця затова за малки котета бих препоръчал тази която се знае че е безвредна а именно Woody. тя представлява просто дървени стърготини (мисля пресовани във фигурки), и дори да се погълнат нито ще се раздуят нито ще натровят котето. а и това че са си на растителна основа прави възможно разграждането им. силиконовата също си мисля че трябва да е безвредна, ама... само си мисля

браво и за мацата. щом й свалят конците тя ще се почуства много по спокойна и по-бързо ще влезне в ритъм. сега поне знаеш какво ви чака с другата. успех

Nice!


Тема Re: Един щастлив завършек!И един съвет...нови [re: Josefine]  
Автор alys ()
Публикувано05.09.05 11:03



За конците ... Не всички животинки могат да изтърпят да не си дърпат конците от раната. Наше куче Рони беше ухапана и й висеше парче под буквата Г на хълбока. Зашиха я, а тя на 5-ия ден си махна конците по вертикалата. Като зейна оная ми ти рана, та после цял месец зарастваше. Аз, разбира се, се направих на доктор и я мажех, пудрех (вечер, преди лягане, за да се ближе по-малко, защото и на нея й се спи). А другите конци тя по-късно също си ги махна, но поне беше зарастнало. Сам 2 кончета останаха за мене - те почти не се виждаха, но забелязах, че раната не се затваря и се сетих за остатъците от конците. Минало ... Дано не ни се повтаря.



Тема Re: Един щастлив завършек!И един съвет...нови [re: alys]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано05.09.05 12:12



И при нас не се мина съвсем без проблеми от този характер.Снощи Коташка
упорито искаше да си дърпа конците-рани4ката и малко се беше за4ервила,предполагам,4е ,зараствайки,запо4ва да я дразни и сърби.Тя беше
решена на вси4ко, само и само да ни отклони за малко вниманието или да се покрие на някое скришно местенце и да се ближе и да дърпа пустите му конци.Даже не можехме да и сложим ку4ешката дрешка-Коташка ръмжеше,
дърпаше се и се опитваше да хапе.Така или ина4е,засега кером4ето и е цяло,
а днес 4и4о доктор ще каже как се развиват работите...



Тема Да,ама не!нови [re: Josefine]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано06.09.05 22:00



Да ви кажа,драмата с нашата кастрирана ве4е котка продължава.Не 4е нещо страшно се е слу4ило,но нещата не приклю4ват толкова бързо ,колкото си мислех и се надявах.Ще трябва засега да продължим с антибиоти4ните инжекции,защото рани4ката около конците и се възпали малко,днес даже видях и мъни4ко гной и утре пак ще ходим на лекар.4удим се как да опазим оперираното място от нейните зъбки и ези4е,които все там се опитват нещо да дърпат,ближат,хапят и др.Ку4ешка дрешка слагахме,не я понесе,друга шихме,променяхме,сега и мажем редовно и йод.Май трябваше да и вземем една яка,ама нейсе.Освен това все още Коташка не може да ска4а и да се ка4ва тук-таме и много внимаваме да не вземе да се изтърси отнякъде.Пиша вси4ко това за информация на тези най-ве4е,които са решили да минат по същия път,все пак да знаят какво е възможно да ги 4ака.Не 4е съжалявам,ама
ми е жал за животин4ето.Измъ4и се горкото.Дано оттук-нататък,като свършат
тези патила писан4овски,да я о4аква хубав и изпълнен с блажено мъркане живот.



Тема Re: Да,ама не! то е от шеванови [re: Josefine]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано06.09.05 22:28



Мисля да не се притесняваш много, имате добра антибиотична защита, щом слагате инжекции, а това са истории само от шева и конците, ей го на, и на човек на 12-я ден му свалят конците, останаха още малко дни.



Тема Re: Да,ама не!нови [re: Josefine]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.09.05 14:03



Затова ти казах да видиш онази дрешка от руския сайт. Все си мисля, че по-добре няколко дни да и е зор ходенето, отколкото после допълнителен главобол.
Спокойно, нищо страшно не е станало. Ще се оправите. Ама за другата вземай мерки предварително.
Чувала съм, че имало и мирни котки. Ама поне аз такива не познавам



Тема Re: Да,ама не!нови [re: Josefine]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано08.09.05 15:44



Виждам, че сте имали големи премеждия и то не само с оперираната писана Радвам се, че нещата вървят към оправяне Дано по-големите дертове са останали зад вас

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Да,ама не!нови [re: Josefine]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано08.09.05 15:53



Жозефин, как се оправяш с толкова котки? Дай съветче плиз, че изкрейзвам.
Яд ме е, че заради черната психопатка с асоциално поведение ще трябва да се разделя с бонбона Лъки

А какво става с малкото? Оправи ли се вече от оня проблем?



Тема Re: Да,ама не!нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано08.09.05 17:52



Ами не ми е толкова трудно,защото котките ми са доста добри животинки.
Двете ми женски не се оби4ат кой знае колко,но не проявяват и агресия една към друга.Ку4ето ни също е много добри4ко и ни е от помощ,за да предотвратява евентуални спре4квания между котките.Освен това не ми създават абсолютно никакви хигиени4ни проблеми(като изклю4им това,4е по-здраво трябва да се 4исти заради космите),имат си и двете солидни и стабилни
навици в това отношение.Като ни няма у дома,за всеки слу4ай ги разделяме в отделни помещения,за да не се полу4и все пак някакво неприятно спре4кване.
Котешкото "дърво" ни помага и да не търсят толкова други места за то4ене на нокти.А що се отнася до мъни4ето,него го пазя от голямата котка-другата,Хепи,абсолютно го е осиновила.Но и голямата не би му се нахвърлила
просто ей така.Ако оба4е то я зака4и,може да му се слу4и нещо доста лошо.
То е ве4е съвсем добре,обезпаразитихме го отвсякъде и тези дни ще му пусна
"реклама" и дано някой си го хареса.То става все по-красиви4ко и също е с непоклатими хигиенни навици,слава Богу.Така 4е ,нямам,за съжаление,рецепта.Просто вероятно в някои отношения съм слу4ила на котки,
знам ли...А ти,какво ще предприемаш с Лъки?



Тема Re: Да,ама не!нови [re: Josefine]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано08.09.05 18:37



Наистина си случила! Завиждам ти!

Аз също нямам проблем откъм косми, драскане на мебели или пишкане на необичайни места. И двете си ползват тоалетните - всяка своята. Проблема е само в контакта "очи в очи". Никакъв шанс за приемане на малкото от голямата. Здраво го е наплашила с фученето си, даже сутринта то папкаше в кухнята и аз не съобразих и пуснах кафемашината и то избяга моментално от силния звук и се скри зад печката. Оприличило го е милото като поредната заплаха
През деня ги държим в две отделни стаи и винаги има човек в къщи - за всеки случай. Но така ограничавам пространството и на дветеНощем малкото го слагам да спи в кашончето си в банята за да съм сигурна че черната няма да го докопа.
Пускам ги на порции да излизат за да се хранят и да ходят до тоалетната - с една дума МЪКА.
Лъки я предложих на една приятелка. Тия дни ще видим какво ще стане.
Отсега се натъжавам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.