Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: emetic]  
Автор gamina (someone)
Публикувано02.09.05 15:32



лигльо че чак се е занесъл. и той си има капризи де, но са поносими поне по отношение на храната. в други отношения е неспасяем...



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.09.05 15:44



Абсолютно правилно ти е отношението към храната - не трябва да е нито топла, нито студена. Трябва да е стайна температура. Когато престои повече от 2-3 часа - зависи от горещината на времето (за консервите говорим) я хвърляй. И наистина престояла, отдавна отворена консерва също трябва да я хвърлиш.
Сега - наблюдавай малчо внимателно и ако до утре не си сигурна, че е добре го грабвай и него при доцента. Нали утре сте пак на инжекция?



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: PanTer]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано02.09.05 17:04



бутилки топла вода, да, непременно, откъм гръбчето, не към корема, че там нали има операция.
стискам палци, доста време е минало вече от упойката, че да е от нея.



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано02.09.05 18:54



две неща да кажа-искай да му сложат още антибиотик. ако ще занижена доза. антибиотик се дава по схема от 5 до 10 дни. иначе си отглеждате резистентни гадове и рано или късно ще си направите такава инфекция която нищо няма да я лови... а най-добре както каза Пантер-консултирайте се с доцента.
и друго. ще се опитам да намеря линка (на английски беше) за котешките тоалетни от типа на Бенто. точно такива порблеми стават от тях. внезапни необясними повръщания и отпадналост. затова за мали котета non-clumping litter. това са силиконовите тоалетни и в Анимо продават дни Woody. успех и пиши как сте.

Nice!


Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Megas]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано02.09.05 19:42



ето и линка. стискам ви палци да се оправималчо!!!



Nice!


Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Megas]  
Автор Tиkвичka (новак)
Публикувано02.09.05 22:15



боооожжжееееее товаааа ееее многооо гаднооо аз само бенто взимам?!!!!ами сегаааа каквооо катоооо сьм виждала само такива котешкии тоалетниии вввв какво да акааа????!!!!!кажете пове4е това нещо няма да му сложааа амааа с какво да заместяяя???!!!!



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Tиkвичka]  
Автор Megas (cat person)
Публикувано03.09.05 07:13



ами аз съм написал. може да се ползва силиконовата тоалетна или Уооди. първата е лириконова а втората представлява дървени стърготини (даже повече на кубчета ми приличат). и двете не се слепват а само попиват. така при поглъщене не са опасни.
но ти не се притеснявай. Бентото и сие са опасни наъ-вече при малки котета, които много се цапат и след това поглъщат камъчетата. чоята Сала си ползва Бенто но съм спокоен понеже първо никога не се цапа и второ никога не се мие
все пак от сега си знам че роди ли докато раздам котетата ще е със силиконова тоалетна

Nice!


Тема Нейсе,оправихме се!нови [re: Megas]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано03.09.05 11:06



Знаеш ли,вероятно си абсолютно прав,4е проблемът с мъни4ето може да се дължи на нещо,което е хапнало от котешката тоалетна.И на нас ни мина подобна мисъл,защото за храната винаги сме внимавали,а и то налиташе наистина да си хапва някоя и друга гранулка.Може би не съм го забелязала и е станала белята,но не съм и о4аквала,4е може да е 4ак толкова страшно.Котенцето в4ера беше като умиращо-по4ти безнадеждна гледка.
Още в4ера след обяд оба4е се оправи(вероятно антибиоти4ната инжекция и ментовото 4ай4е с мед са изиграли някаква положителна роля),а днес е ве4е пак игриво и със страхотен апетит!А и Коташка(която преди няколко дни
стерилизирахме) се оправя-е,малко конците я тормозят и внимавам другите животни да не я зака4ат,но ина4е сме добре.Сега ще я водим на поредната инжекция.Благодаря на вси4ки,4е бяхте толкова отзив4иви.



Тема Re: Нейсе,оправихме се!нови [re: Josefine]  
Автор alys ()
Публикувано03.09.05 12:36



Хубава новина! Значи с право се притеснявах, когато бях забелязала, че кучето яде акото на котето, с което поглъщеше и малко Бенто. Ако си бяхме оставили котето при нас, вече си бях избрала от силиконовите тоалетни.



Тема Един щастлив завършек!И един съвет...нови [re: CHEЖAHKA]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано04.09.05 19:58



Цялата драма с котенцето приклю4и,слава Богу!Котките са уникални животинки-само в рамките на един ден котенцето беше като умряло,даже о4и4ките му изглеждаха като на същество между живота и смъртта,беше абсолютно отпуснато и безжизнено, и същата ве4ер се оправи,яде,игра,щура се насан-натам и др.подобни.Сега ти4а наоколо,преди малко се катереше със страхотна скорост по котешкото "дърво" и нищо в поведението му(и апетита също!)не подсказва каква драма преживяхме и как се бяхме подготвили,4е може и да умре-даже и лекарят не ни даде никакви гаранции...
Може би оба4е вси4ки,които имат малки котета ,трябва да имат предвид опасението,4е най-вероятно гранулите в котешката тоалетна са при4инители
на цялата ужасна ситуация,която наподобяваше отравяне.Така 4е,имайте го предвид и БЪДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ с мъни4ките писан4ета!!!Не зная дали вси4ки видове гранули са в състояние да при4инят подобно състояние,но тези,които съдържат някакви хими4ески субстанции-със сигурност!Пък и малките котенца имат повишена стомашна 4увствителност!
А ина4е,Коташка още се вла4и бавни4ко след операцията,но ве4е е по-добре.
Остана ни още само една инжекция и дано вси4ко е наред и не се налага да и се бият още.Подърпването на конците не се оказа такъв голям проблем,както си мислех.Отна4ало стриктно я наблюдавах,тъй като ку4ешката дрешка,която и бяхме навлекли ужасно я вбесяваше и за кратко беше с нея.Но после си дадох сметка,4е не е толкова лесно да си саморазпориш корема,тъй като зашитото изглеждаше здраво,пък и самата нея достатъ4но я наболяваше и надали щеше да се самоизтезава,дърпайки си много силно конците.Е,сега ставаме все по-добре и дано продължаваме в същия дух!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.