Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Tиkвичka]  
Автор gamina (someone)
Публикувано02.09.05 13:39



хм, аз нямам проблем с храната, доброто прасе го храня с консерви, давам му пилешко, яде леща ако му сипя, яде варени моркови (и печени), яде риба (само на скара, риба тон консерва не ще), не обича суха храна и предпочита да стои гладен отколото да я яде. свинчо не обича уискас.
фрискис е на нестле пурина производство, ако не се лъжа тази на нашия пазар е произведена в полша, дарлинг също е на нестле.
не съм съгласна че готовата храна е пълен боклук, има и боклуци обаче (уууу веднъж купих някаква българска не знам защо - това как смърдеше само). не мога да готвя отделно за котьо, а няма как да му давам постоянно от нашата храна - пържено, подправки, солено - не става за него... затова консерви.



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано02.09.05 13:57



Боже,прояви някакви признаци на живот.Погледна ме,опита се да измяука и си раздвижи малко глави4ката.Дано е на добре!...А колкото до храната,тези консерви на ПУРИНА,които му давах са унгарско производство и в срок на годност.Другите ми котки също употребяват котешка храна(най-ве4е Дарлинг и Фрискис на ПУРИНА) и досега,да 4укна на дърво,не сме имали никакви проблеми.А колкото до свикването,по никакъв на4ин не съм имала време даже да привиквам това котенце към определена храна-то само отказа прясно мляко и само си хареса първо купи4ката на Коташка с котешката храна,а после му дадох и аз.Спазвала съм и температура на киселото мляко и на храната,срок на годност,мия му всеки ден купи4ките и т.н.Просто не знам какъв е проблемът...



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Автор gamina (someone)
Публикувано02.09.05 14:05



дано се оправи мъника., стискам палци.



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 14:08



Josefine преди 3-4 до 5 дни зарязах една чиния при сузи с дарлинг- тя отказа да я яде. Вчера я хвърлих през прозореца - повече такива консерви няма да копувам. След 4 дни стоене на топло защото е доста топло у нас храната беше съвсем малко поизсъхнала отгоре, иначе и аромата си беше същия и самата храна си имаша същата консистенция, съвсем както като я изваддя от консервата. Знаеш ли с колко отрови се постига това? Месото разваля ли се? За колко време - най много за 24 часа. Готвена зеленчукова супа за колко време се разваля? А нещо което за 4 дни не си променя консистенцията изобщо? От консервантите в по трайните кисели млека мен ме боли жестоко корема. Също и в пресните. Свивам се и се гърча с часове, не съм само аз така. А за едно малко коте?



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: emetic]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано02.09.05 14:36



Абе не искам да обръщам вси4ко на спор относно котешките храни,но моят опит показва нещо съвсем разли4но-не само,4е храната си променя миризмата,ако я оставиш така отворена(за 4 дни въобще да не говорим),ами и котките ми я ядат само прясно отворена или най-много на ден-два,след като съм им я отворила.Затова и редовно изхвърлям недоядени котешки консерви.
В магазинната мрежа по4ти няма храна без някакъв вид консервант,ина4е трябва да закрият магазините за хранителни продукти.Не съм спец по котешките храни,но винаги гледам срок на годност и никога не им давам много топла или студена храната.Досега,пак казвам не съм имала проблеми нито с ку4ето си(между другото,не го храня само с консервирана храна,но от консервите то предпо4ита котешките),нито с другите 2 котки...Една добра новина:дано не е измамно,но котенцето живна.Отна4ало прилазвайки,после само искаше да ходи.Усетих,4е може и да му се ходи в тоалетната и го сложих в котешката тоалетна-изака се и се изпишка.Все още не иска да се храни и вероятно така е по-добре.Пак ще му дам след малко ментово 4ай4е с мед.Дано наистина се оправи!



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано02.09.05 14:41



Защо не го заведеш на лекар да му дадат лекарство за вътрешни паразити?
Друго не се сещам, и на мен ми е странно това внезапно прилошаване, трябва да се намери ПРИЧИНАТА и да се отстрани. Крехко е за тази възраст, нали съдя по Лъки - треперя й постоянно.



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: emetic]  
Автор @MORlL (НАЙ-ЛЮБЕЗЕН)
Публикувано02.09.05 14:45



компетентно изказване за гранулираните храни от реномирани марки...аз пък ще ти кажа че боклуци са единствено нещата с които ти храниш котетата си...ако не са ти мили твоите то поне не лъжи хората та и техните животни да страдат.


DUM SPIRO OTPORIL

Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Tиkвичka]  
Автор CHEЖAHKA (crazy)
Публикувано02.09.05 14:46



Да, вероятно темата "храна" е болна за всички тук.
Моята Снежанка като я взех беше начена само на котешка храна. От тогава до днес не помирисва нищо друго. Опитвала съм всички котешки храни, от тях яде само Фрискас. Ни Уискас ще, ни нищо друго. А за от нашата храна да не говорим - бяга като дявол от тамян.
Малкото сега ще се опитам да го науча да яде всичко, но вчерашния опит с киселото мляко не му хареса особено.



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: Josefine]  
Автор gamina (someone)
Публикувано02.09.05 15:21



ахам, след няколко часа парченцата се изсушават и заприличват на гума (80% вода има) и наистина замирисва по-странно. свинята вкъщи обаче не се впечатлява и си ги яде и вмирисани и мумифицирани парченцата консерва. а изхвърлена консерва у нас не се случва - всичко се ушушква, бъркаме в кофата, вадим си празната консерва и муцуната вътре, после омазан до ушите. най-смешен е с 800гр. на дарлинг консерви - направо целия се завира и си омазва ушите, врата... свиня.



Тема Re: ПОМОЩ!!!нови [re: gamina]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 15:24



как свиня - много е сладък
лиглио се казва на такова
а на мен сичките са ми злояди




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.