Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови  
Автор _krista_ (непознат )
Публикувано26.07.05 16:42



наскоро чух, че мъжките котки задължително трябва да имат полов контакт поне веднъж, иначе не било здравословно(?)
моя е на три години и досега реялно не съм усещала разгонване, никога не е надавал така добре познатия ни вой, но е маркирал.
та въпроса ми е вярно ли е че трябва да го пусна на котка, за щото иначе щяло да стане лошо???
помогнете, моля



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: _krista_]  
Автор ofika (отнесена)
Публикувано26.07.05 17:07



Това пък кой го измисли?



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: _krista_]  
Автор _krista_ (непознат )
Публикувано26.07.05 17:38



абе и на мен ми се стори доста невероятно, но като се замислих... все пак не е в естествената си среда, където би имал контакти и по тази логика може да им става нещо знам ли...



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: _krista_]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано26.07.05 19:00



ами глупости са това но до някъде. до колкото знам (но аз от котараци не разбирам много) за да нямате проблеми трябва да го пускате на женска 3 пъти годишно но под проблеми в контекста на местата където съм го чел се има предвид самото разгонване. щом при вас то липсва мисля че можете да сте спокойни все пак ако нямате намерение да го пускате на женска лично аз ви препоръчвам кастрация до 1-2 години докато е здрав и силен и една такава операция няма да му се отрази по никакъв начин. позволявам си да ви напиша това понеже имам подобен опит (макар и с куче) което не кастрирахме навреме и сега си берем плодевете-развиват рак и прочие. ако го бяхме кастрирали нямаше да имаме тези проблеми. но това не е поради самото въздържание според мен, а нормално развитие на нещата (всички животни които познавам са починали от рак).

The brave are always the first to die


Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: _krista_]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано26.07.05 20:22



Никакви глупости не са - вярно е това, което си чула. Само че не веднъж трябва да го заведеш при женска, а редовно. Освен рака, който има шансове и да не го развие получават простаит (проблеми с простатата), което също може да доведе до рак на простатата. Или го пускай на женска, или го кастрирай, докато е рано според мен.

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е? [re: MANUS]  
Авторsapphire (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 07:57




хора, не се заблуждавайте моля, котараците НЯМАТ периоди на разгонване, те са на принципа ВИНАГИ ГОТОВ !!! Започват да мяукат на разгонено, когато надушат разгонена котка, като това става дори през стени !



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: sapphire]  
АвторMaнyc (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 09:00



знаем това-използвам разгонен в смисъл на мяукащ, неспокоен, агресивен котарак. не в смисъл на циклично повтарящо се състояние в което изпада котарака когато е готов за размножаване.



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: sapphire]  
Автор Vinipuh (мечешки)
Публикувано27.07.05 12:04



Зависи от котарака. Моят никога не мяука, дори когато женската се въргаля по земята разгонена в съседната стая. Стои си и гледа тъжно, но не мяука. Както и тя. Персийските котки не са много гласовити и не досаждат. Поне у нас е така.



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: Vinipuh]  
Автор _krista_ (непознат )
Публикувано27.07.05 18:00



благодаря на всички отзовали се
честно казано кастрацията малко ме притеснява , ще го боли ли от усложнения след това...
ако някой има опит да сподели



Тема Re: девствен тригодишен персиец - това лошо ли е?нови [re: _krista_]  
Авторkaти (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 19:18



Трябва да го пуснеш при друга котка.Аз имам 2 годишен персиец и само да му отворя вратата и отива при котката на съседите.Скоро очаква ме малки пухкави котенца




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.