Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Котешка трева?нови  
Автор didkec (миличка)
Публикувано01.07.05 16:25



Давате ли котешка трева на вашите писани? Аз сеех на Кари трева, но ме хвана мързела и спрях, пък и тя много не я ядеше.




Тема Re: Котешка трева?нови [re: didkec]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано01.07.05 16:54



Никога не съм давала. Казват, че е хубаво за храносмилателната с-ма (за обемистост на фекалиите), но те и така са им доста обемистички, така че... невярвам да ни потрябва. Също служила за подпомагане на повръщането, ако има космени топки в стомаха, но аз като се сетя само какво количество паста за целта е опаткала Кари...определено и косъмче не би имало там, а също и в храната има подобни разграждащи съставки (в повечето хубави храни).

Редактирано от netcat на 01.07.05 16:56.



Тема Re: Котешка трева?нови [re: netcat]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано01.07.05 16:59



Моята не я яде, може да си играе с нея, да лежи върху нея. Дали защото сухата храна е достатъчно твърда, за да нямат нужда от "по-остри" храни?

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: Котешка трева?нови [re: atteh]  
Автор gamina (someone)
Публикувано01.07.05 17:51



нашия много обича тревата, но пък обича и да я изравя от саксията - та спрях да му садя след няколко сериозни наторявания на апартамента:) от време на време му садим отново и като спре да я яде и започне да рови се прибира до следващия път... кофти, но...



Тема Re: Котешка трева?нови [re: didkec]  
Автор PanTer ()
Публикувано05.07.05 17:01



Съвсем редовно им се сади в къщи. И съвсем редовно си я ядат. Лошото е, че много бързо преминава и съпружеското тяло трябва да започва процедурата наново....



Тема Re: Котешка трева? [re: didkec]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано06.07.05 19:00



Саденето на жито(котешка трева) е единствения начин да си опазя цветята.. Много я обичат, понякога даже не я чакат да порасне, както трябва, омитат я на момента.



Тема Re: Котешка трева?нови [re: didkec]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано06.07.05 21:52



Я ми кажете, как точно се казва котешката трева, това едно остро, дето се разклонява от основата, ли е? Ама него в цветарските магазини го продават много скъпо, в саксия. Има ли във ветеринарните магазини семенца от нея? Освен това съм купувала някакви специални котешки треви в тавичка, дето ги намокряш и поникват, ама то много скъпо излиза, те я опасват моментално, и си е само за едно ядене.



Тема Re: Котешка трева?нови [re: gatofilia]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано07.07.05 09:00



Сони над теб е написала, че житото е идеално за котешка трева. Само една вметка - не трябва да е грухана пшеница, тя никога няма да покълне. Някъде по пазара трябва да продават обикновена пшеница, пробвай да я посадиш и гледай какво става ! Мисля, че не е скъп 1 кг.

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: Котешка трева?нови [re: gatofilia]  
Автор gamina (someone)
Публикувано07.07.05 10:19



има по зоомагазините пакетчета със семенца, не е голямо количеството и не е скъпо. на мен семената ми приличат на овес и леща:) покълват за три-четири дни (стига саксията да е на топло и светло място, но не директно на слънце и далеч от ровещи котки). сега не ми покълна тревата, защото съм скрила саксията върху един шкаф за да не бъде изровена, довечера ще садя нова и ще видя къде ще я слагам.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.