Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 19.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови  
Автор herelina ()
Публикувано20.06.05 17:53



видях по-долу, че е обсъждано скоро кожно заболяване, но все пак реших да пусна темата.
преди около месец моят котъо имаше на опашката струпейче. реших, че се е одраскал като се е врял някъде. мазах го с мас, козина все още не е поникнала там, на все пак не може да поникне веднага/така си казвам да се успокоявам/
вчера видях пак струпей по брадичката. на такова място е, че няма начин да се е ударил,чесал или хапал.като се откърти, имаше отдолу нещо като пъпка, но не не мога да определя точно, някаква подутина.
нито преди, нито сега го забелязвам да се чеше, има си апетит, игрив е, изобщо - според поведението му - нищо му няма. на цели 6 години е дъртака и досега винаги си е бил здрав. освен това, не го пускаме навън и не се търка в обувките. и незнам откъде може да се е заразил с нещо
случвало ли се е на някой нещо такова?
и може ли някой да ме препоръча ветеринар в Бургас и да ме ориентира колко пари излиза една визита и евентуално лечение?



Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: herelina]  
Автор gamina (someone)
Публикувано20.06.05 17:55



сигурно е кожно заболяване - веднага на лекар!



Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: herelina]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано20.06.05 17:58



имам два въпроса-каква порода е котарака, и какво е струпей?

The brave are always the first to die


Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: herelina]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано20.06.05 18:01



Изследване и лечение ще ти трябва (още повече, че ще си имаш бебче!!! а тези болести са продължителни).
Около 60 лв навярно ще ти излезе прегледите + лечение (проба+2 ваксини+шампоан) грубо смятам и то с вероятности, защото все пак не се знае какво е и съответно - как ще се лекува (това, което описах е за микроспория - най-гадното и опасно)).
Успех! И...води го колкото се може по-скоро.

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: MANUS]  
Автор herelina ()
Публикувано20.06.05 18:05



казанджийска, но много превъзходна. струпеят е като коричка на раничка, но по-голямо



Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: netcat]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 18:10



Щом се появят люспици и струпеи,по4ти сигурно става въпрос за някое дерматологи4но заболяване-трихофития или микроспория,те имат много сходни прояви.Ле4ение има,но трябва бързи4ко да се действа.Лекувала съм коте от микроспория-бях го изолирала от дъщеря си и мъжа си,защото микроспорията се прихваща и от хора,само 4е при хората не проти4а с опадане на окосмени 4асти.Мазах котето,бихме му инжекции,заразих се даже,но сега и аз ,и то сме здрави като камъ4ета.Ама действай и право при ветеринаря!



Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: netcat]  
Автор herelina ()
Публикувано20.06.05 18:10



В отговор на:

още повече, че ще си имаш бебче[/qoute]
в контекста на темата вече не ми се иска да е станало точно този месец
а защо ще му бия ваксина?
струва ми се логично, че ако е болен от нещо трябва да се лекува и чак след доста време да се васкинира.като се излекува как така веднага ще му вкарват пак бацили?



Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: herelina]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано20.06.05 18:21



Извинявай, не обърнах особено внимание на лентичката - помислих, че е за бременност
Тези ваксини са малко по-различни, бият се на момента (или по-точно - колкото се може по-скоро).

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: Josefine]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано20.06.05 18:24



В интерес на истината микроспорията и трихофитията по принцип вървят заедно (при нас точно така беше), но това изследванията ще го покажат.

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: ПОМОЩ - СТРУПЕЙнови [re: herelina]  
Автор gamina (someone)
Публикувано21.06.05 10:15



с малко повече късмет може да е и по-леко заболяване от микроспорията (има различни дерматомикози, които пак са заразни за хората, но минават по-леко), но задължително идете на лекар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.