Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 10:07



Котарачето ми се разболя много лошо. Моля ви, помогнете с каквото можете!
Преди седмица забелязах странно поклащане на главичката, след това и заваляне на задните крачета. Спомних си, че още преди повече от месец имаше на моменти леко олюляване на главичката. Тогава не обърнах внимание. Изглеждаше като бебешко олюляване. Сега нещата се влошават. Некоординираните движения се засилиха и котето не може да пази равновесие. Вече дори трудно се храни и е отслабнало доста.
Рентгеновите снимки не показаха нищо.
Котачето е на 10 м.
През м.01/2005 г. е лекувано с антибиотик, заради лоша кашлица.
През м.03/2005 г. превантивно му е поставена ваксина против микроспория /заедно с всичките ми животни/
Общата ваксина е бита на 08.04.2005 г.
Опитваме се да го лекуваме без особен успех.
Не пиша евентуалните диагнози, нито съмненията ни какво точно се е случило, защото може и да са погрешни. Не искам да ви обърквам.
Чакам предположения какво е заболяването.
Ако имате възможност, попитайте и вашите ветеринарни лекари. Разчитам най-вече на това.
Чакам да ми пишете.
Ще се побъркам от страх, че го губя.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 11:29



единственото, с което мога да ти помогна, е - да те насоча към добра лекарка: http://itavet.hit.bg - това е сайта на ветеринарна клиника - на него има карта - къде се намира кабинета, има и телефони за връзка - обади им се!



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
Автор PanTer ()
Публикувано25.05.05 11:57



Недостиг на витамин В. Нещо като рахит, но май не е точно рахит, защото вече е голямо. Има ли конвулсии из мускулите или нещо като тикове?
Другия вариант е вестибуларен апарат. Да си го къпала или да се е мокрил скоро?
Може да е още какво ли не предполагам, но това са първите неща за които се сещам.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 12:06



Какви изследвания са му правени? Не може просто да се гадае. Писа ли по вет форумите?
ето ти един който намерих скоро и като че ли ми изглеждат сериозни





Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:43



Нямам идея от какво може да се полу4и.Единствено мога да ти кажа -консулт с няколко вет. доктори и дано уцелят правилната диагноза и ле4ение.Успех!



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: PanTer]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:51



Инжективно В комплекс достатъчно ли е? Вече седмица го поставяме.
Има треперене на главичката, цялото се люлее, при стряскане залита, дори пада. По едно време се движеше близо до стената, залитне, подпре се, продължи и пак залитне. Като се затича задните крака като че ли отказват да го слушат.
Некоординирани движения, но не и конвулсии на мускулите. Доколкото мога да различа.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: PanTer]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:52



Не е къпан и не е мокрен.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: emetic]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:54



Само рентгенови снимки.
Ще погледна сайта.
Благодаря.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: KAPИ]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:55



Благодаря!



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Keти]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 13:59



Лошото е, че нямам възможност да обикалям цял ден по клиники. Този вариант беше миналата седмица. Моят ветеринарен лекар също се консултира с негови колеги. Идеята ми беше виртуална клиника, статия, личен опит или вие да попитате доктора на котката ви. Знам, че не всеки може по всяко време да звъни на доктора си, както е при мен. Но все пак ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.