Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: MANUS]  
Автор didkec (миличка)
Публикувано08.06.05 12:52



На първата снимка май е най-доволна



Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: Josefine]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 13:04



Ха, ха,ха.... Наистина си е вярно, че това хич не е най-лесното занимание. Но не съм съгласна, че с цифровия апарат се снима по-лесно. Напротив. Този, който бяз взела, за да снимам последното ни котешко поколение, не беше от най-евтините, но имаше два огромни недостатъта за снимане на котки (а още повече - на котета на месец и малко): бного бавно фокусираше, което все пак се преживя, но трябваше да минат 2 секунди от натискане на копчето до снимката. И над 90 процента от снимките не станаха. Ясно е защо - не можеш да кажеш на съответния бяс да седи цели две секунди без да изчезне от кадъра или поне без да излезе от фокус! А май най-лесно (но не съм пробвала) е, да снимаш маца с камера. Сигурно от няколко минути филм все ще излезнат 1-2 кадъра, годни за употреба



Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: frisky lioness]  
Автор gamina (someone)
Публикувано08.06.05 13:06



а така изглежда току-що събуден моя дивак Билбо, иначе няма начин да го хвана на едно място:)

Редактирано от gamina на 08.06.05 13:11.



Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: frisky lioness]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.06.05 13:15



хайде малко и по темата
понеже си я издействах ще започна с това което на мен са ми казали пък да видим кой с какво може да допълни и какви идеи за изпълнение има (защото често се получава точно както в твоя пост).
ще се опитам а съм максимално образен в обясненията си и дано помогна на някой да прави по реални снимки на любимците си.
започвам с една от първите снимки на сара които съм правил. добра е но нищо особенно


след това реших да я снимам отблизко за да й се хванат очите и лицето-просто голям провал-от светкавицата цветовете нямат нищо общо с действителността.


идва ред и на друия голям проблем при снимането на котки-липсата на фокус. това е някакво чудо да застане мирно за да са снима като хората


или гледа някъде другаде.... разбира се че се е обърнала в последния момент


затова най добре е да се снима без светкавица и с някакъв хубав апарат с ръчни настройки. автоматичните никога не се справят така както на нас ни се иска. така успях да докарам (след стотина безуспешни опита) една прилична снимка


а още по добре става след като се вземе една прилична снимка и се мине на Фотошоп. но за целта трябва да се чете страшно много за програмата или както е в моя случай да надоброволиш някой да ти помогне


това е май в общи линии. как се постигат повечето от нещата обаче не мога да знам. нито фокус мога да оцеля(освен по късмет), нито котката може да седи мирно(и това по случайност), нито светлината мога да си направя като хората. чакам идеи

The brave are always the first to die


Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: frisky lioness]  
Автор ike ()
Публикувано08.06.05 13:24



Казват че демон не може да се снима.



май са прави.



Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: ike]  
Автор didkec (миличка)
Публикувано08.06.05 14:58



ха-ха-ха




Тема Re: КАК СЕ СНИМА КОТКАнови [re: ike]  
АвторJosefine (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 15:05



Snimkata si ja biva,ako i da e s dvije6t se Demon!..Tova me razsmja.



Тема Може, може!нови [re: ike]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано08.06.05 15:11



Може, ама става трудно:



А тази даже е правена с обикновен фотоапарат и е сканирана после:



Но такива се правят само в заспало състояние:



И резултатът е следния:







Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Може, може!нови [re: Цвeти]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано08.06.05 15:20



Ахам, може то, що да не може - само, ако станеш и ти самия хептен демон .

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: Може, може!нови [re: Цвeти]  
Автор ike ()
Публикувано08.06.05 15:30



Малкият лошко кефи.
Незнам как си имала смелоста да го снимаш
аз ако го видя в такова настроение заключвам вратата
и почвам да пищя по улиците HELL(P).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.