Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: PanTer]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано06.06.05 04:02



Пак да напомня за гликозата - банка разтвор от аптеката...В нея се съдържат всички необходими витамини и соли и е единственото решение за изтощени организми. Ако се окаже обратен ефект от ваксините (всъщност ваксината нали представлява изкуствено заразяване с определени вируси, с цел организмът сам да се справи и да си създаде имунитет?) гликозата е най-доброто за подпомагане на организма. Другото, за което мисля е рахит - отслабване на костната система (крайници, гръбначни прешлени - треперенето на главичката от тежестта й). За рахит - само витамин Д, но трябва да се внимава много - предозирането е много опасно!
Аз бих действала с гликозата за подсилване+ лек широкоспектърен антибиотик (Доксациклин) срещу вируса, ако е заразяване до 4-5 дни трябва да има значително подобрение. Ако е рахит - това може да почака и последно да опитам след антибиотика и гликозата - само с витамин Д.
Стискам ви палци да се оправите по-скоро!



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: fortuna_]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано06.06.05 08:13



Aбе хорица, оставете това на лекарите. Глюкозата се дава венозно, защото иначе получават разстройство, а и не винаги тя е решение, има и други неща за целта. Както и антибиотика се избира от лекаря, а не се дава на халос. А ваксините не са изкуствено заразяване с вируси (или поне не тези стандартните, които се бият). В много редки случай се получава алергична реакция, и то не е от самата ваксина, а от помощните й съставки. Затова се използват по-качествените ваксини, а не да им се поставят най-евтините.

The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible.


Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: netcat]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано06.06.05 09:34



Глюкозата се ползва за система, защото венозно се възприема най-бързо и пълно от организма. Орално се прилага при не крайно тежки форми на заболявания и обездвижване. Други неща за целта не се сещам, а това се прилага и при малки бебета. Нямам намерение да противореча на лекарите, освен в случаите, когато крайното им решение е приспиване - да опитам всичко възможно, след като предписаното от тях лечение е без резултат и диагнозите им висят във въздуха!!! Що за лечение прилагат като и те не знаят какво лекуват???
И на мен много ми се иска лекарят да постави точната диагноза и да предпише точните лекарства и лечение....но напоследък все по-рядко се случва!



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: netcat]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано06.06.05 11:10



netcat много се съмнявам във доктори които искат да приспят някой. Кай не ми изглежда неспасяем случай.
От сегашна гледна точка знам доста грешки които се допуснаха от лекарите когато умря сиамката ми, прекалено много, не им вярвам.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: PanTer]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 11:26



Едва сега успях да вляза в клуба. Цяла сутрин е претоварен.
В неделя "emetic" ми предаде думите на твоя ветеринар. Четох за енцефалита. Би трябвало да започне с висока температура. При Кай нямаше такова нещо.
Никой не го е ударил нарочно. Той ни е всеобщ любимец. Има вероятност обаче, без да иска майка ми да го е пернала, гонейки го изпод леглата. Може да се е наранил и сам, пъхайки се под едно много ниско легло. Под него се движи пълзейки в поза жабче.
Засега мога само да гадая.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: deni112]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 11:41



Пиша на "deni112" и на всички, които се включихте. Благодаря ви отново!
Страшно ме зарадва Дени, чела съм статия точно от д-р Хараланов за проблема на Кай. Може той да помогне! Не успях да му задам въпроса си. Нещо бъркам. Помолих лично "emetic" да зададе въпроса за Кай. Сега моля и всички вас. Стига регистрацията да не е платена, разбира се! Състоянието му не се е променило от описаното от мен.
За гликозата: Не можем да му включим система. Не позволява. Движенията му са много резки. Упойка не позволявам, при положение, че не знаем какво му е.
Преустановихме лечението му, за да може организма му да се поизчисти и да му вземем кръв. Така че, енцефалит или не, нищо не му давам в момента.
Между другото, PanTer, как се дават тези витамини и в какво количество? Инжективно - мускулно или подкожно. През устата - течни или таблетки? От хуманна аптека или са вариант от ветеринарната медицина.
Дали не пропуснах някой?
Въпроса си всъщност зададох на ветеринарите на Сузи, но както виждам, точно те не са се включили.
Отново благодаря, благодаря на всички!



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано06.06.05 11:42



каза че залагаш на логиката
в единия случай знаеш че е бита ваксина - видяла си го, истина е
в другия случай гадаеш дали не е ударен

ако е ударен - котките наистина са здрави същества - трябва да е ударен достатъчно силно че да има някакви следи по главата
да се обзаложим ли че няма
я сега смятай вероятности

още нещо - може да се влошава именно от приложеното лечение
коте с парализирано от предните лапички надолу ми се възстанови в рамките на месец до толкова че единствения проблем му остана опашката - не може да я мърда от дадено място на там
само че оздравя именно защото не го отнесохме на лекар :)))

сега ще проверя на няколко сайта и довечера или утре ще мина да питам ветеринарите в клиниката
това за което говориш като симптоми преди когато ни биеха ваксини вакдерм за гъбите ни предупреди един доктор в клиниката. както и още гадости ставали. Като цяло съм 100% против ваксините за котки, такива каквито са в момента.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.06.05 11:44



Нямам никаква представа как се дават и дали те са добри антиоксиданти. Това трябва да попиташ ветеринар. Не попитах приятеля си поради някои съображения.



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.06.05 11:47



Знаеш ли каква сила е необходима да го удари за да предизвика подобни мозъчни травми?
По никой начин не може да стане просто ей така



Тема Re: Нуждая се от помощта ви! Спешно!нови [re: Бoнбoн]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (emetic)
Публикувано06.06.05 11:52



ето го мнението, няма проблеми за писането там, не иска региистрация



ако искаш да добавиш нещо след отговори като си си написала мнението се натиска "POST" или "POST REPLY"
нали това е форума за който стана на въпрос?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.