Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Котка и бременностнови  
Автор Queen_of_wind (волна)
Публикувано22.04.05 11:11



Имам котарак на около 11 месеца. Ваксиниран, обезпаразитен вътрешно през 3 месеца, и външно през 3 месеца. Пускам го навън всеки ден, сам се моли на вратата. Сутринта го галех и му манерих забит кътлеж на гушката. Веднага го заведох на лекар, извади го, каза да го следя за зачервяване около мястото. Сложи му Фронтлайн, като каза, че е ефективен 45 дена за БГ, а за чужбина му дават 3 месеца. Няма проблем, ще го третирам през 45 дена, но дали това ще е достатъчно, при положение, че съм в начална бременност.
Дали не е по-добре да живее само вън (вече не е студено), или да намеря познати, на които да го дам, в името на безопасността на мен и на бебето? Какво ще ме посъветвате?



Тема Re: Котка и бременностнови [re: Queen_of_wind]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано22.04.05 11:17



Queen_of_wind, радвам се, че очакваш бебче - живи и здрави да сте . Колкото до котето - мисля, че варианта, в който да го дадеш на познати е по-добър, отколкото да го оставиш навън. Котето ти е все пак домашно и няма да е лесно нито за него (да се справи с живота на улицата), нито за теб (ако го обичаш и държиш на него).
Друг вариант е да не го пускаш навън, но ако е свикнало на полу-номадски живот... е по-добре да го дадеш на приятели, за които си сигурна, че ще се грижат добре за него.

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: Котка и бременностнови [re: atteh]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 11:53



За котето не мога да се намесвам. Решението си е ваше. Искам само да ви кажа, че залените площи около блоковете и дворовете са пълни с кърлежи. Често ми се е случвало, както си седим на заведение навън, върху масата да падат кърлежи - от покрива или дървото над нас. Имам куче и затова вероятно съм по-запозната с проблема. Ако не сте виждали ненапил се кърлеж, никога няма да предположите, че това малко и безобидно на вид паяче, което пълзи чежду чашите, може за стигне до размера на бобено зърно, когато се напие с кръв. Всъщност в паячето въобще няма да разпознаете кърлежа.
С една дума, котката ви не е толкова голям проблем. Внимавайте къде се разхождате и си пиете кафето. Заведенията на открито са пълни с кърлежи!



Тема Re: Котка и бременностнови [re: Бoнбoн]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано22.04.05 11:57



за кърлежите си права - има ги навсякъде в София... и в най-невинното озеленено парченце земя пред блока . а това, което каза за заведенията - съвсем ме ошашка! а иначе плащаме данъци за щяло и нещяло, регистрираме си животните и т.н.

уф! съжалявам за off-topic(а)

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right


Тема Re: Котка и бременностнови [re: atteh]  
Автор CAT-O-NlNE-TAlLS (;)
Публикувано22.04.05 12:27



Шшшшш пак започнахте с панирането
Че има много сериозни болести разнасяни от кърлежите има, но не се срещат често, поне за района на сф
Лазил ми е кърлеж и съм го хващала в последния момент
родителите ми почти винаги когато се върнат от вилата си махат кърлежи(От години не ходят на лекар за такова нещо, техниката е стандартна), трябва ли да ги дам на познати(приятели) за да не ми лепнат нещо?

nop
nop
nop
nop
nop
nop
nop


Тема Re: Котка и бременностнови [re: atteh]  
Автор Queen_of_wind (волна)
Публикувано22.04.05 12:30



Уточнявам, че под пускане навън имам предвид да живее на двора, като ще продължа да го храня, ваксинирам, обезпаразитявам, но няма да го пускам вътре и в леглото. Но че няма да стои само в двора, а ще прескача и в целия квартал, това е ясно. Не е куче, да го вържеш. Ще си стане дворен котарак. За сега не се сещам за познати, които ще се навият да го вземат. Освен сестра ми, но нейният котарак почина около Коледа и тя каза, че повече не иска да си взема друг, защото много се привързват всички от семейството и ако нещо се случи, плаят с месеци. Напълно я разбирам. Така че не разчитам много на този вариант, за съжанение.



Тема Re: Котка и бременностнови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор Queen_of_wind (волна)
Публикувано22.04.05 12:32



А за токсоплазмозата какво ще кажеш? Да не се ли панираме?



Тема Re: Котка и бременностнови [re: CAT-O-NlNE-TAlLS]  
Автор atteh (ловец на сънища)
Публикувано22.04.05 12:32



Не искам да вкарвам доводи "от името" на Qeen of wind, но намереният кърлеж не е основното - поне така бих мислела, ако съм на нейно място. Ако аз съм бременна и котката ми щъка навън - също бих се замислила дали да не я дам на някой, който може да я гледа при същите условия, или да не й позволявам да излиза въобще. Освен кърлежи доста други неща може да донесе от вън - аз ли да ти говоря за микроспория?!? А има и други рискове (токсоплазмоза, и не знам си още какви неща...).

This is a soul dance
Embracing me
This is the first chance
To put things right

Редактирано от atteh на 22.04.05 12:34.



Тема Re: Котка и бременност [re: Queen_of_wind]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано22.04.05 13:56



Разбирам, че положението е много деликатно при вас. Според мен така или иначе трябва да го изолираш от спалнята, особено когато ходи навън...!!! Моето мнение е остави си го у вас, но не го пускай да спи при вас, скандалите са огромни, съдейки по моите котки, но с времето свикват и така е по - добре и за двете страни. Преди спеше едната до мен в леглото, но нито аз спя добре, нито тя, щото само я натисках.

Тука имам едни познати и жената роди две деца, те имат едно огромно куче Бордер Коли. Ами това коли носи всичко мръсно вкъщи, включително и кърлежи. Един ден гледам на паркета нещо черно, колкото топче мърда с краченца - кърлеж. Извиках я, тя само взе една салфетка и го изхвърли в кофата. Пък да не говорим, че бебето като си изтърве бибероната на пода пълен с кучешки косми, тя го поизплакне и му го даде. Е толкова хладнокръвна и аз немога да бъда, ако знам, че детето ми лази там дето е бил кърлежа и космите. Ама да ти кажа на децата нищо им няма, сигурно имат егати и имунитета.

Моят съвет е остави си го, но го поограничи за спането при теб и винаги миене на ръце. Даже от време на време може и малко дезинфекцираща течност да си слагаш на ръцете. За тоалетната сигурно знаеш, но той като излиза навън може и навън да върши работата. Ами това е решението си е твое разбира се.



Тема Re: Котка и бременностнови [re: Sony^-]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 21:36



Абе, хора, направо ме разбивате! Откъде се взема тоя страх,
че животните ще навредят на децата ви?
Ние, в нашето семейство, всички си имаме по един любимец,
и си го целуваме, и си спим с него, гушкаме си го по цяла нощ.
Не сте ли забелязали, че колкото повече се страхуваме от болести,
толкова по-сигурно е да ги хванем (същите тези болести)?
Според мен е необходимо просто да се спазва лична хигиена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.