Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 27.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Хигиенанови  
Автор Avalancha (silent)
Публикувано22.03.05 06:43



Здравейте,
От скоро си имам едно малко сладурче в къщи. Много му се радвам, а и то на мен. Проблемът е, че си изразява радостта , опитвайки се да ми хапе носа и да ми ближе бузите . Не съм фен, ама бих се примирила, ако не му миришеше устата. Та въпросът ми е, може ли и как се поддържа устна хигиена. Чувала съм, че се мият зъбите, но не съм сигурна как точно става това .
И още един въпрос, колко често да къпя котето при условие, че навън не излиза.

Ето го и сладурчето да се запознаете:



ya somos mas viejos y sinceros
y que mas da...

Редактирано от Avalancha на 22.03.05 07:38.



Тема Re: Хигиенанови [re: Avalancha]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 10:02



Здравей!
Радвам се, че си имаш коте. Очакват те много приятни моменти с него.
Миналата година си взех малко котараче на около месец. На него също му миришеше много лошо устата. Странно! На външен вид беше съвсем здраво, със здрави зъби, а дъхът му направо вонеше. Споделих с ветеринаря си, но и той не можа нищо да ми каже.
Котенцето дойде с разстроено коремче. След като седмица ходеше пяна и не помагаше оризената вода, купих му лечебна храна на Роял Канин. За няколко часа се подобри.
Лошият дъх изчезна! Всичко било от стомахчето. Кой да направи връзката?
За лошия дъх знам толкова. Нека и друг да сподели.
Не зная на котките да им се мият зъбите. Почиства се зъбната плака, ако има такава.
Не трябва често да се къпят, особено когато са малки. Изчакай да поотрасне и тогава.
Когато си го обезпаразитил вътрешно и външно, няма от какво толкова да се притесняваш. Някое изцапано краче от котешката тоалетна или от паничката с храна и толкова.
Бъдете здрави!



Тема Re: Хигиенанови [re: Avalancha]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано22.03.05 14:53



Не съм пробвала с миенето на зъбите, но някъде четох, че се мият с малка детска четка и детска паста за зъби. Детските пасти, обаче са много сладки и не знам дали са подходящи. Имаше едни хомеопатични на Mildsoft, които не са нито сладки, нито люти - може да пробваш с нея. Предполагам, че ще е голяма борба миенето .
Също така съм чела, че на котките им се мият зъбите само от външната страна - не натрупвали зъбна плака по вътрешната част на зъбчетата.

Роял Канин имат храна за поддържане на зъбите - може и нея да пробваш. Моята я хрупа с голям кеф, но не мога да ти кажа дали помага... Зъбите и дъха й са наред и нямам база за сравнение.

Ако обаче не е от зъбките, не знам какво да ти препоръчам.

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

Редактирано от atteh на 22.03.05 14:55.



Тема Re: Хигиенанови [re: Avalancha]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано22.03.05 15:24



Преди 9_10 години опитах да иzмия zъбите на големият ми котаран...zа реzултатът не питай...За вестник "Срамота" на първа страница бяхме...ИнаЧе аz им давам Дентабис на Уискас и мисля, Че добре им се отраzява...Малкият котак като се появи имаШе адски тежък дъх...а бе гадост, неzнам кое мириШеШе по_zле дупето или устата, но сега си е ОК...zа около 10 дена_2 седмици се оправи...но немога да преценя дали е от това, което яде или от Дентабис_а.

Smiah, smiah...


Тема Re: Хигиенанови [re: Бoнбoн]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 20:23



И аз съм забелязала, че лошият дъх при котките най-често
се дължи на проблеми със стомахчето и се оправя бързо.



Тема Re: Хигиенанови [re: Avalancha]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано23.03.05 11:24



По повод миенето на зъбите нещата стоят така, както при децата. Трябва да се започне от рано. Още докато котето е малко се започва с лек масаж на венците с пръст обвит в носна кърпичка. По този начин котето свиква с това ръката ви да е в устата му. По-късно се преминава към същинско миене. Мисля, че в търговската мрежа има специална паста за зъби за котки. Всичко, което казвам е само информация. Нямам личен опит като повечето собственици на котки. Истина е, че много малко хора практикуват миене на зъбите на котките си, така както е истина и това, че венците и зъбите на котките са едно от слабите им места. Гранулираната храна помага до някъде както и специалната за целта такава. Проблема при вас в случая може наистина да е от стомахчето

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Хигиенанови [re: frisky lioness]  
Автор Avalancha (silent)
Публикувано24.03.05 06:03



Хаха, котето отдавна свикна ръката ми да е в устата му, защото непрекъснато ме хапе
Сега сериозно, благодаря на всички за съветите, вече смених диетата и мисля, че има подобрение. Мисля и скоро да засадя някаква специална трева да дъвче, купих вече семената.
Иначе с миенето на зъбите просто не знам как ще стане, защото е много опърничаво писанче, истинска фурия

ya somos mas viejos y sinceros
y que mas da...


Тема Re: Хигиена [re: Avalancha]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано24.03.05 08:37



Оххх ако ми покажеШ едно писанЧе на което да му е кеф да му мият zъбите/Чистят уШите/къпят се прекръствам директно на Телефонка.

Smiah, smiah...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.