Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.  
АвторПak Бoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 10:04



Вече си няма две пръстчета на предна лапа.
Всичките лапички са наранени, рамото и ушето. Раните са инфектирани. С висока температура е.
Оперираха го. Бях поставила на доктора условието, ако се наложи да реже крачето - да го приспи. Мисля, че направи всичко възможно да отстрани по-малко.
Опасността не е преминала. Ако инфекцията засегне костта по-нагоре и се наложи да се реже - ще го приспя.
Ако оцелее ... Нямам идея какво ще го правя. Не мога да го задържа /у дома е само докато оздравее/. На улицата - няма никакъв шанс. Здрав - никой не го поиска.
А какъв е добричък! Не хапе и не драска! Гали се и мърка. Не създава никакви проблеми. Чудесен е за дете. Дори и със сакато краче.
Останах с впечатлението, че тези които биха се ангажирали с него, не са от гр. София, дори не живеят постоянно в България. И все пак, ако имате някаква идея пишете ми на: saga@abv.bg



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
Автор ike ()
Публикувано21.02.05 10:30



Бoнбoн
Знаеш ли, кое точно куче ти хапи котките?
Можем да го отвлечеме в студентски град.
Има столове гладно няма да остане.
А котките тука знаят как да живеят с мого кучета и нямат проблеми.

П.С. Едно време котарака ни беше само един,
сутрин като го оставяхме сам за през-деня мялкаше се едно го изоставят.
А вечер като се прибереме беше много тъжен.
Май да си сам в къщи затворен по цял ден е много тежко.
Но от почти 6 месеца си има компания две братчета .
Ако си имате сама котка и не сте постояно при нея земете си още едно коте от
същтия пол в началото ще е трудно и ще има ревност но поле ще се заобичат
и ще са много по щасливи.
Желая ви късмет на вас и на сладките ви гадинки.

Редактирано от ike на 21.02.05 10:40.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано21.02.05 10:34



Бонбон,

Пак пейстнах съобщението ти на познати. Веригата е задействана, дано този път да стане !

Стискам палци да се оправи милото мъниче.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: ike]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 10:52



Ike, имам три котарака и голямо куче.
Доста съм ангажирана.
Не само котарачето, а и мен ще ме изхвърлят.
Сега разчитам само на чувството за вина, че го пуснаха навън без мое знание.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: atteh]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 10:56



Благодаря много!
Домашните ги излъгах, че съм намерила стопанин!
Докато оздравее /дано оздравее!/ ще го гледам. Гарантирам, че е много кротко и с навици. Естествено обезпаразитяването, ваксинирането, паспорта, охранването му и т.н. поемам аз.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
Автор ike ()
Публикувано21.02.05 11:02



Бoнбoн
знам че се грижиш не само за твоите животинки ами и тези на блока
това го казах за другите кото си имат само една гадинка и я държат
самичка по цял ден докато са на работа.
И аз бях в тази графа но вече не.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: ike]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 11:09



Забравих, че ме питаш за кучето.
Как да го отвлечеш, като е домашно. Едва ли е и само то!
Вече на много места съм писала, че основният проблем на града са СОБСТВЕНИЦИТЕ на домашни кучета и безотговорното им поведение!
Бездомните са ни приятели. Те не закачат котки. Едното дори в колибката си е приело за съквартирант - котка!



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано21.02.05 11:31



не ми казвай, че тези две котета са обезобразени от домашни кучета!!!!! мамка му, стопаните са за убиване с камъни !



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 12:50



Толкова ми е мъчно за котенцето.Дано се оправи.За съжаление и аз съм в графата полуизхвърлени,иначе отдавна да съм го взела.
Това което казваш за домашните и уличните кучета е напълно вярно.И тази сутрин гледах как се умилква едно коте на махленския помияр.А съм виждала собственици на домашни кучета как ги насъскват срещу котки и когато съм се намесвала, отговора в повечето случай е някоя простотия.Това не са хора.
Дано мъника да оздравее и да му намериш добри стопани.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: atteh]  
Автор ike ()
Публикувано21.02.05 13:24



Бонбон не можеш ли да поговориш с "стопаните(са за убиване с камъни)"
да не си насъскват кучетата срещу котки и въобще срещо нищо.
Всички добре помнят случея за домашното куче аржентино дого
което беше нахапало една жена и после изкараха уличните кучета виновни.
Ти трябва да ги познаваш говори с тях, предполагам няма да им хареса ако
аз им нахапя кучетата.

П.С. те не си ли ги държат на каишка с наморник
или не спазват закона ?



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 13:50



Горкото котенце! За съжаление съм в 4ужбина, ина4е бих го взела. 6тяха да са си комбина с моя котарак. Знае6 ли какво ми хрумна. Във Варна, откъдето съм, в центъра, но не на главаната улица, а вътре, сре6ту адвокатските кантори има едно пло6тад4е, май 'Знаме на мира' се казва. Та, това пло6атд4е е заобиколено от блокова от къ6ти с вътре6ни градинки. Тъй като къ6тите са оградени с огради от околния свят и градините им се допират една до друга от вътре6ната им страна, се е образувало едно идеално за котките, обезопасено от ку4ета пространство, обитавано от коте6ко об6тество. Тъй като това са стари къ6ти с мазета, имат ми6ки, хората , които живеят там все оставят по не6то за ядене в дворовете си. Освен това 4ух, 4е една операна дива имала къ6та там, но понеже била в 4ужбина, пра6тала пари да се оставя храна в двора за преминава6ти котки. Та мисълта ми е ако не намери6 стопанин и ако пътува6 за Варна може6 да пъхне6 там котето през някоя ограда, той по нататъка 6те се ориентира по другите котки. В противен слу4ай, може6 да потърси6 подобно квартал4е в София (ти нали си от София?) и да пусне6 котето там. Дано с не6то съм помогнала!



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: тee]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:05



Да де, такава беше и моята идея.
Обаче то е домашно и нищо не знае. Нито къде да търси храна. Нито къде да се скрие на топло. Нищо.
Вторият път, затова го и взех. Цялото се тресеше от студ. Чак след това видях раните. Направо се беше стопило.
Вече нахапано, за малко го пуснах на пода, а то се покатери на гърба на кучето.
Този вариант отпада.
Търся истински дом.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: ike]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:09



Не става. По-лоша е от кучето.
От тях си пазя и моето куче.
В момента проблемът ми е какво ще правя котето.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
АвторRoksi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:33



Бонбонче толкова искам това котенце да си намери стопанин,знам че искаш някой да го вземе а не само да дава съвети извинявай наистина но нека ти кажа как раздадох моите котета- 5 на брой, имах розово тефтерче и на него написах обяви,разлепих по спирки,телефони,входове абе навсякъде където минават хора питах дали мога да сложа бележка и на зоомагазина при нас и вярваш ли за 3 дни ги раздадох и знаеш ли защо ти казах за розовите листчета,оказа се че различния цвят на листчето им е направил впечатление та затова решили да погледнат обявата.Мога и сега да напиша обяви и довечера да ги разлепя в Дружба по спирките,това поне мога



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Roksi]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:44



Roksi, благодаря! Ако не те затруднявам много, направи го!
Затова и пиша тук. Така поне ще обхванем по-голям район от града.
При ветеринарния лекар вече две жени го искаха, но съпрузите им нещо промърморваха и обръщаха гръб.
Притеснява ме още, че докато го лекувам ще поотрасне, а голям котарак, пък и сакат - кой ще поиска?
Още идеи?



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
АвторRoksi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 14:56



Моля те напиши ми на Rosa75@abv.bg какво точно да спомена в обявата и някакви телефони и довечера ще разлепя поне 20тина



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано21.02.05 17:06



напиши ми и на мен на майла текст за обява. ще пусна на много места в интернет. така за една седмица си намерих съпруг за котката. все някой ще потърси и едно коте.

The brave are always the first to die


Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано22.02.05 02:10



Бонбонче, не го приспивай! Те отлично се справят и на 3 крака!
Публикувай му снимки, дано някой се трогне. И да не е от София човекът, ако се реши да го вземе, все ще го закараме докъдето трябва.
Тука има една банда чергари, дето си пътуваме за удоволствие. Неака само някой да се навие, останалото - лесно!
Колкото за домашното куче ми напомняш как ми се нложи да шамаросам една собственичка, чието куче 4 пъти ми влиза в двора, а тя се осмели да ми налита, защото съм го била плеснала с една пластмасова четка по задника.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: За всички, които ми писаха...нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 11:16



Благодаря Ви за помощта. Надявам се да има резултат.
Рио ще се справи. Всеки ден сме на превръзка и инжекции.
Толкова е кротък, че вчера - във ветеринарния кабинет - докато свалях превръзката, лежеше доволен в коленете ми, вирнал и четирите крачета нагоре. После се остави на ласките на едно момиченце и на любопитството на дакела му /пациент на доктора/.
Поокопити се и у дома завладява нови територии. Т.е. настани се в леглото ми, върху главата ми и така прекарахме нощта. Няма лошо, само да не навираше опашката си в носа ми, а превързаното краче в устата ми. Сутринта ме събуди, опитвайки се да извади едното ми око с муцунка. Разнасяше се такова мъркане, че сигурно се е чуло у съседите.
Вече си мисли, че е мой. Но наистина не мога да го задържа.

За A t t e h: Благодаря ти и да знаеш, че много разчитам на теб. Опитах се да пиша на латиница, но ми е много трудно. Трудно и чета. Затова ти пиша тук.
Ако имаш новини за мен, пиши на мейла ми спокойно. Отварям писмата и на кирилица и на латиница.



Тема Re: За всички, които ми писаха...нови [re: Бoнбoн]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.02.05 12:38



Извинявай, че ти пиша след като няма как да ти помогна, но като те чета оставам с усещането, че това е един от най-прекрасните котьовци на света. При това наистна нуждаещ се от добър дом.
Понеже явно не е "атрактивен" може да не му намериш лесно дом. Не можеш ли да пробваш на някой от другите си котьовци да намериш нов дом?
Уф, ама че глупости пиша. Аз не бих могла да го напарвя. Но не бих и могла да се разделя с този дребосък, така че - просто изчезвам и ви стискам палци + 6 лапички!



Тема Re: PanTer, с другите няма да ми разрешат ...нови [re: PanTer]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 13:25



да се разделим. Въпреки, че за оставането на всеки един от тях се провеждаха военни действия, те вече са част от семейството.
Този - рижия, бих казала че е твърде атрактивен. Вие може да си имате персийки, сини турски котки и всякакви други, но си нямате котарак с два пръста на лапичката. Докато го разнасям насам-натам, хората го заглеждат, но явно са далече от решението да си го вземат. Като прибавя и разкошния му характер, не е за изпускане.
Моите станаха много. Затруднявам се с гледането им. Като се наложи да отсъствам за по-дълго време страдат всички. Твърде е неразумно да си го оставя. По този начин отнемем и шанса на всяко друго животинче, на което мога да помогна. Просто няма да ни приемат у дома.



Тема Re: За Atteh...нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 13:54



Няма нищо. И при мен е така.
Мисля си, че е по-добре да е при мен, докато не свалим превръзката и конците.
Докато опастността от инфекция не е преминала, не мога да го предлагам по друг начин.
За варианта, който предлагаш, ще трябва и лапичката да се е окосмила. Дотогава Рио ще е твърде голям. Хората искат малки животни, почти бебета, дори да не знаят как да се грижат за тях.
Търсенето продължава.



Тема Re: За Atteh...нови [re: Бoнбoн]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано22.02.05 13:59



OK. Ако има нещо ново - ще ти пиша.

Оправяйте се бързо !



Тема Би ли го направиланови [re: atteh]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано22.02.05 16:23



виден селски юнак?
Една от нашите санитарки от Долни Окол си търси котки и даже не една, защото у тях са се навъдили мишки. Това означава свободе и полудив живот, с галене и хранене по желание на клиента.
Жената обожова котки, гарантирам.
Моят котьо още не за даване с режима от Тегретол, фенобарбитал, капки за уши, антибиотици инжекционно и други.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторRoksi (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 16:29



Здравей бонбонче,пуснах обяви и в нета къде ли не,вече не помня къде да проверявам,отговорих на няколко запитвания за котки,много се надявам да намерим дом за котанчо



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Roksi]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 16:48



Аз май вече пиша едно и също. А именно.... Благодаря! Благодаря! Благодаря! ....



Тема Re: Добра идеянови [re: Rapidfire]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 17:01



Колко търсих на третото ми котараче селска къща с двор и стопанин, колкото за едната паничка с попарка и милувка. Хич не ми се искаше да го правя апартаментски кастриран котарак. Не намерих ... Е, не е кастриран още ...
Така че - защо не? Докторът каза, засега да го пазя от контакт с други котки. Докато крачето заздравее. Дотогава събирам оферти. Дано има!
Нали ми знаеш мейла: saga@abv.bg



Тема Re: Добра идеянови [re: Бoнбoн]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано22.02.05 17:19



Е, тази е твърда.
Утре ще говоря с жената.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема За помияритенови [re: Бoнбoн]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.02.05 19:40



случвало се е не един и два пъти да спасявам котки от помияри.
Глутници помияри.
Щото при нас се движат на глутници.
И "добричките" животинки като погнат някоя котка, ако мацата не се покатери някъде или не се навре някъде - е до там.
Така де ако някой не и се притече на помощ.
Става въпрос за както домашни котки избягали малко да повилнеят на свобода, така и за улични котки.

А една вечер се случи, глутница помияри сгащили една гадинка и я обкръжили. А тя се покатерила на едно шугаво дърво.
Е рададох малко ритници на най ербап псета и те гадовете направиха просто по голям кръг. Та привиках жената, заедно с един арбалет. Е тогава псетата усетиха че може да пострадат и изчезнаха.
Та спасихме добитъка де - ама що увещания бяха докато го убедим да слезне от дървото.

Май само Силвестър вдъхва респект на помиярите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Keти]  
Авторbast (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 20:00



А какво ще кажете за съдия, според който любимото занимание на домашното му куче е гони уличните котки?! Бях потресена! Аз се чудя как да ги нахраня, а той ще си насъсква кучето срещу тях. В началото на зимата спасих едно куче, на което врата му беше почти прерязан отсезал, обезпаразапих го, поставих му инжекция срещу крастата и сега стана един хубавец за чудо и приказ. Но и той пречи на въпросния съдия. Сега се организира хайка срещу кучетата и много се притеснявам за него - Рошко се казва. Опитвам да му намеря стопанин, но за сега безуспешно. А аз не мога да взема - живея в апартамент с три котки. Този свят съвсем се е побъркал! А той е толква добър - всяка сутрин ме чакат пред кантората ми с една шарена малка писана и така винаги денят ми започва с усмивка. Но докога?



Тема Re: Добра новина!нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 10:53



Вчера свалихме превръзката окончателно и ... котачето стъпи на крачето си. Стъпи, направи няколко крачки на три крачета и пак стъпи на четвъртото.
За всички, които помагат да си намери стопанин: Рио ще може да ходи и на четирите си крачета. Е, в началото ще куца, разбира се.
Лошото е, че в момента е напълно маскиран и не е за показване. Зелено, жълто и лилаво. Нацапан е здраво /май се престаравам!/. И тази сутрин използвах добре спрея /след процедурата и аз бях оцветена, а някои дрешки са завинаги обновени с петна/. Истинският му цвят май се вижда само на коремчето. По-добре здрав, отколкото красив. Нали!
Крачето с двете пръстчета изглежда страшно, но като заздравее и се окосми ще е доста добре.
Рио е опасно котаче. Гък не е казал. Дано по-скоро отмине всичко!
Стискайте палци!



Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 11:14



Хей, радвам се за вас !

Колкото до осиновяването му - нищо засега при мен .

Погали го по гушката от една кака



Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 11:22



Целувки на котачо и от мен!



Тема Re: За силните и другите...нови [re: bast]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 11:36



Хората с власт са от най-лошите съседи. Най-опасните и неразбрани собственици на кучета. Самозабравят се.
Вчера, във ветеринарния кабинет се засякахме със собственика на дратхар. Май е бил военен. Виждайки нахапаното котаче, побърза да се похвали, че неговата кучка ги гълтала на две хапки. Мразел котки. Аз пък заявих, че не понасям такива кучета, а хората мразещи котки са с дълбоки комплекси и психични отклонения. След кратката словесна престрелка млъкнахме. Виждали сме се с кучетата и май прецени, че не е разумно да се заяжда с мен. Ветеринарите мълчаха.
Какво да ти кажа... Аз все още не разбирам това противопоставяне на животните от хората.Последните избиват свои комплекси или що? Кучета срещу котки. Породисти срещу улични. Агресивни срещу пуфенца и т.н. и т.н. За мен най-благородни са хората, които гледат и куче и котка /говоря за възможностите на апартамент/ и не са равнодушни към всички други животни - диви, питомни, домашни, улични, летящи, пълзящи и т.н.
За съжаление, нямам възможност да ти помогна. И аз все търся дом на куче или котка. Приютявах и тритон и гълъб и таралеж ...
Докато онзи съдия има достъп до кучето и котките, можеш да очакваш всичко.
Защо не си вземеш кучето? То не се кара с котките нали? Аз имам куче и 3 котарака.
Не е разумен вариант, знам! Но се свиква.
Много е трудно, но потърси им дом. Така, всеки ден живееш в страх.
Друг вариант е да покажеш на съдията по някакъв начин, че не е всесилен. Някои хора се подчиняват само на по-силния.Веднъж заявих на една госпожа, че ако нейното куче разкъса котките ми, аз ще й отровя кучето. Не съм си и помисляла да го правя. Но подейства.Със заплахата обаче, трябва много да се внимава. В случая се разбрахме по "махленски".
Пожелавам ти късмет и още дълго време животинките да те радват живи и здрави.




Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.02.05 20:33



Считай Рио за задомен!
Заедно с една от моите маци, ще замине за Долни Окол. Кажи само когато е готов, да го откараме.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Добра новина!нови [re: Rapidfire]  
Автор PurE_EviL (MANUS)
Публикувано24.02.05 20:35




дано



Тема Re: Добра новина!нови [re: Rapidfire]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 11:09



Колко е хубаво ...!!!
Но, ...
При надежден стопанин, на когото Рио ще е единствен глезен котак, да знаеш, че ще ти го отнема. Просто защото се притеснявам, с неговия недостатък доколко добре ще се впише в картинката.
Но, ...
Моля те, пази му местенцето! Пред вратата ми не се избиват желаещи. А в момента видът му е един такъв ... неугледен. Доста е далече от онзи сладур, който взех първия път.
Ще мине време, докато стане готов за път и нови стопани.
Сега се възстановява. Основната ми грижа е да го тъпча, колкото може да поеме и да го пръскам с различни цветове спрейове. Той поема добре и двете. Само дето сутрин се е поизмил и общият ефект е едно мръсно, мръсно коте. Тук - там жълтее, синее ... или зеленее до тъмно зелено. От крачето му стърчат конци /и те оцветени/ и лапичката му прилича на нахапано парче пица. Посяга вече с нея да си играе.
Кроткото котаче започна да поправя грешките ми. Бях взела в стаята си едно руло тоалетна хартия - да попивам от ръцете си лекарствата, с които го пръскам. Сутринта разходих кучето и като се връщам - какво да видя! Целият килим покрит с парченца надъвкана тоалетна хартия, а Рио си лежи на леглото и придремва.
Дори не успях да се ядосам. Трябваше да се досетя, нали? Каква игра е било само!

Поздрави!
И да не изчезнеш.Разчитаме на теб.
saga@abv.bg



Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.02.05 16:58



Голяма грешка е да оставиш руло тоалетна хартия в обсега на котка!
Дори и ранена!
Пази му се. Ако позицията на свободен селски котак те урежда. Ще се справи и с останалите 3 нокътчета.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: Rapidfire]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 17:07



Нокътчетата на лапичката са само две!
Тази вечер трябва да сваляме част от конците, но нещо ми е много притеснено. Съмнявам се, че под коричката на другото краче пак има инфекция.
Нали беше лекар? Знаеш за какво ти говоря.
Дано напразно се страхувам.
Ще мине време, докато оздравее. Ще е поотраснал и най-вероятно никой няма да го иска, а аз ще се привързвам все повече към него.
С една дума, засега ти си ни единственото спасение.
Не ни изоставяй.




Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторMъpa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 21:49



Не го приспивайте. Котките се справят много добре и без един крак. Ако не сте му намерили стопани пишете ми на anisol@bg



Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 09:20



Не се притеснявай напразно.За всяко нещо има лек.Едно от най добрите и сигурни"лекарства"в момента за крачето е отвара от смрадлика.На свой гръб съм го изпитала и мога да твърдя ,че по-ефикасно нещо от нея за гноящи и инфектирани рани няма.За една седмица затворих рани,които за един месец в болница не можаха да оправят.Правиш силна отвара и киснеш крачето един,два до три пъти в нея.



Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 11:03



Бонбон какво стана при ветеринарния, как е котанчо?



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Mъpa]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 11:15



Мъра, щом оздравее напълно ще ти пиша на мейла. Не ни забравяй. Ще мине време. Нямам намерение нито да го приспивам, нито да го изхвърлям. Засега се лекуваме.

Еmetik, както предполагах отдолу под коричката работи. Поомазахме се и двамата с мехлеми и довечера пак.



Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: Keти]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 11:19



Благодаря Кети. За отварата от смрадлика знам, но нали трябва някой да ме подсети.
Да го прегледа докторът пак и ще пробвам.



Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: Keти]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано01.03.05 11:24



Смрадликата не е ли отровна? Ако котето си ближе раничката няма ли опасност?

Бонбонче, радвам се, че сте хванали инфекцията овреме.

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime


Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: atteh]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 12:25



Няма страшно,най много да си дезинфекцира и устата,не може да погълнте такова количество което да е опасно.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
Автор Жaдyвaм (Жадувам)
Публикувано02.03.05 22:50



Koteto nameri li si sobstvenici? az go iskam! az jiveq v sf, v studentski grad!

Мислиш ли за мен както аз за теб. Всеки Божи ден искам да си с мене!


Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторRoksi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 11:43



Какво стана с котанчо,добре ли е,много се радвам виждам че ще си намери дом,бонбонче къде си,разкажи ни ?



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
Автор drink (зяпаща)
Публикувано10.03.05 11:50



аз мога да взема котето, но кофтито е че съм в сливен , а скоро няммам път към софия

Аз съм само цвят лилав!!!


Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 10:10



Здравейте, Жадувам, Roksi, Drink
и всички останали, които се интересувате от рижото котаче.
Аз се разболях и дълго време не съм чела нищо във форума. Още не съм си проверила и пощата.
Рио е добре. Тези дни беше по 24 часа в леглото ми и вече много ме обича.
Това вече не е добре. Бързо расте и това също не е добре. Излиза от възрастта, в която почти всички котки предизвикват умиление.
Почти е напълно здрав. Боря се с раната на последното болно пръстче. Вчера го обезпаразитих вътрешно и външно. След 3 дни започвам с ваксините. Обещала съм, да го дам с всички екстри.
Към Жадувам и Drink : Няма си още стопанин. Прекратих търсенето временно, докато се излекувам. Реших също, че Рио още не е в добър вид. До седмица обаче, ще е в "търговски вид" и може да го видите.
Пишете ми.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 10:24



Чудесно е ,че и двамата сте добре!А за "търговския" му вид не се притеснявай.Този който знае съдбата му и го иска ще го обикне и така..



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 10:25




браво на вас, бях се притеснила какво е станало



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Keти]  
Автор ike ()
Публикувано14.03.05 18:06



И аз се радвам че котарачето оздравява ;)
а за търговския му вид, виждал съм го и мога да заявя че е бонбонче.



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: ike]  
Авторxp (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 09:59



Абе хора, какъв търговски вид. Котките са като децата - вземеш ли го, не го правиш заради външния му вид. То си е твое и си го обичаш, без значение дали е най-големия ,мърльо и грозньо на света. Аз до сега никога не съм се интересувала как изглежда животното. Приятелите си (не гаджетата) по външен вид ли ги избираш?



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Бoнбoн]  
Автор rusiana ()
Публикувано18.03.05 15:22



Бонбонче,радвам се за котарчо,дано и наистина някой да иска да го вземе,какво стана има ли вече желаещи за това невероятно коте,което издържа на толкова изпитания,пиши ни моля те

Вече се регистрирах и не използвам името Roksi



Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: rusiana]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 16:07



ЗдравейI
Аз така се обърквам!
Рио дебелее и щурее.
Повече ще пиша после.
Нямам време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.