Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Добра новина!нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 10:53



Вчера свалихме превръзката окончателно и ... котачето стъпи на крачето си. Стъпи, направи няколко крачки на три крачета и пак стъпи на четвъртото.
За всички, които помагат да си намери стопанин: Рио ще може да ходи и на четирите си крачета. Е, в началото ще куца, разбира се.
Лошото е, че в момента е напълно маскиран и не е за показване. Зелено, жълто и лилаво. Нацапан е здраво /май се престаравам!/. И тази сутрин използвах добре спрея /след процедурата и аз бях оцветена, а някои дрешки са завинаги обновени с петна/. Истинският му цвят май се вижда само на коремчето. По-добре здрав, отколкото красив. Нали!
Крачето с двете пръстчета изглежда страшно, но като заздравее и се окосми ще е доста добре.
Рио е опасно котаче. Гък не е казал. Дано по-скоро отмине всичко!
Стискайте палци!



Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 11:14



Хей, радвам се за вас !

Колкото до осиновяването му - нищо засега при мен .

Погали го по гушката от една кака



Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 11:22



Целувки на котачо и от мен!



Тема Re: За силните и другите...нови [re: bast]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 11:36



Хората с власт са от най-лошите съседи. Най-опасните и неразбрани собственици на кучета. Самозабравят се.
Вчера, във ветеринарния кабинет се засякахме със собственика на дратхар. Май е бил военен. Виждайки нахапаното котаче, побърза да се похвали, че неговата кучка ги гълтала на две хапки. Мразел котки. Аз пък заявих, че не понасям такива кучета, а хората мразещи котки са с дълбоки комплекси и психични отклонения. След кратката словесна престрелка млъкнахме. Виждали сме се с кучетата и май прецени, че не е разумно да се заяжда с мен. Ветеринарите мълчаха.
Какво да ти кажа... Аз все още не разбирам това противопоставяне на животните от хората.Последните избиват свои комплекси или що? Кучета срещу котки. Породисти срещу улични. Агресивни срещу пуфенца и т.н. и т.н. За мен най-благородни са хората, които гледат и куче и котка /говоря за възможностите на апартамент/ и не са равнодушни към всички други животни - диви, питомни, домашни, улични, летящи, пълзящи и т.н.
За съжаление, нямам възможност да ти помогна. И аз все търся дом на куче или котка. Приютявах и тритон и гълъб и таралеж ...
Докато онзи съдия има достъп до кучето и котките, можеш да очакваш всичко.
Защо не си вземеш кучето? То не се кара с котките нали? Аз имам куче и 3 котарака.
Не е разумен вариант, знам! Но се свиква.
Много е трудно, но потърси им дом. Така, всеки ден живееш в страх.
Друг вариант е да покажеш на съдията по някакъв начин, че не е всесилен. Някои хора се подчиняват само на по-силния.Веднъж заявих на една госпожа, че ако нейното куче разкъса котките ми, аз ще й отровя кучето. Не съм си и помисляла да го правя. Но подейства.Със заплахата обаче, трябва много да се внимава. В случая се разбрахме по "махленски".
Пожелавам ти късмет и още дълго време животинките да те радват живи и здрави.




Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано24.02.05 20:33



Считай Рио за задомен!
Заедно с една от моите маци, ще замине за Долни Окол. Кажи само когато е готов, да го откараме.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Добра новина!нови [re: Rapidfire]  
Автор PurE_EviL (MANUS)
Публикувано24.02.05 20:35




дано



Тема Re: Добра новина!нови [re: Rapidfire]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 11:09



Колко е хубаво ...!!!
Но, ...
При надежден стопанин, на когото Рио ще е единствен глезен котак, да знаеш, че ще ти го отнема. Просто защото се притеснявам, с неговия недостатък доколко добре ще се впише в картинката.
Но, ...
Моля те, пази му местенцето! Пред вратата ми не се избиват желаещи. А в момента видът му е един такъв ... неугледен. Доста е далече от онзи сладур, който взех първия път.
Ще мине време, докато стане готов за път и нови стопани.
Сега се възстановява. Основната ми грижа е да го тъпча, колкото може да поеме и да го пръскам с различни цветове спрейове. Той поема добре и двете. Само дето сутрин се е поизмил и общият ефект е едно мръсно, мръсно коте. Тук - там жълтее, синее ... или зеленее до тъмно зелено. От крачето му стърчат конци /и те оцветени/ и лапичката му прилича на нахапано парче пица. Посяга вече с нея да си играе.
Кроткото котаче започна да поправя грешките ми. Бях взела в стаята си едно руло тоалетна хартия - да попивам от ръцете си лекарствата, с които го пръскам. Сутринта разходих кучето и като се връщам - какво да видя! Целият килим покрит с парченца надъвкана тоалетна хартия, а Рио си лежи на леглото и придремва.
Дори не успях да се ядосам. Трябваше да се досетя, нали? Каква игра е било само!

Поздрави!
И да не изчезнеш.Разчитаме на теб.
saga@abv.bg



Тема Re: Добра новина!нови [re: Бoнбoн]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано25.02.05 16:58



Голяма грешка е да оставиш руло тоалетна хартия в обсега на котка!
Дори и ранена!
Пази му се. Ако позицията на свободен селски котак те урежда. Ще се справи и с останалите 3 нокътчета.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.


Тема Re: Не толкова добра новина!нови [re: Rapidfire]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 17:07



Нокътчетата на лапичката са само две!
Тази вечер трябва да сваляме част от конците, но нещо ми е много притеснено. Съмнявам се, че под коричката на другото краче пак има инфекция.
Нали беше лекар? Знаеш за какво ти говоря.
Дано напразно се страхувам.
Ще мине време, докато оздравее. Ще е поотраснал и най-вероятно никой няма да го иска, а аз ще се привързвам все повече към него.
С една дума, засега ти си ни единственото спасение.
Не ни изоставяй.




Тема Re: Намерих рижото котараче. Нахапано от куче.нови [re: Пak Бoнбoн]  
АвторMъpa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 21:49



Не го приспивайте. Котките се справят много добре и без един крак. Ако не сте му намерили стопани пишете ми на anisol@bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.