Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Вероятно ще си вземем котканови  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано24.01.05 07:54



Извинете, ако неволно повтарям въпрос, който вече сте обсъждали тук, но влизам за първи път във вашия клуб.
Добре заварили!

Много разчитам на вашите съвети.
Ситуацията е следната.
Дъщеря ми (9г.) има огромно желание за котка. Живеем в апартамент. Бабите и имат къщи, там има и котка, и куче, но това не и стига. Иска си свое животинче.
И двамата с татко и сме категорично против.
Обаче решихме да и приложим един трик, който научих от майката на Бен Афлек. Тя му поставила изпитанието 1 седмица да се грижи за въображаемия любимец (куче в неговия случай). Ако се справел, щели да му вземат истинско.
Той изтраял само три дни.
Малко на майтап и ние започнахме "мисията".

Честно казано, останах много впечатлена от резултатите.
И преди съм забелязвала, че дъщеря ми много грижовно се отнася към куклите, обаче сега грижата за "котката" надмина очакванията ми. Аз нарочно я дебна да се издъни, но не! Засега я гледа чудесно. Даже с татко и нарочно и поставяме уловки, че котката е изцапала някъде, детето идва с блу меджик мопа и чисти. Падам!
Та вероятно ще се стигне до истинско животно.
Проблемът е, че таткото е с много рядка кръвна група, която привлича насекомите като магнит.
Дали ще може котката да се изчисти още в самото начало от паразити (външни, вътрешни) и при положение че не излиза навън, да се поддържа чиста?

Вярно ли е, че женските котки не миришат?
Ох, изобщо приемам всякакви съвети, ако не ви мързи да ми ги напишете:)))
Аз ще прегледам и старите ви теми тук, но най-важните неща, които трябва да спазим какви са? Говорим за най-обикновена котка, не някаква порода.
Срокът изтича в събота.

Приятен ден и хубава и спорна седмица!
Предварително благодаря!



Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано24.01.05 08:02



Пропуснах да попитам за кастрирането.
Кастриране или хапчета?



Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано24.01.05 09:04



никакви хапчета!!
кастриране.
това ще го видиш и като разгледаш.

The brave are always the first to die


Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано24.01.05 09:08



не мога да гадая за въпросите ти и затова отговарям точно на тези които си задала:

1. да може да се изчисти от паразити еднократно. особенно въхшните не са никакъв проблем. препарата се казва фронтлайн и действа безотказно. ще трябва да се ползва обаче периодично-най-добре е жечесечно. скъпичък е но ако коктката не излиза може и да не се налага честата му употреба.

2. и да-женските котки не миришат. дори не всички мъжки котки миришат.

сигурно някой друг ще ти пише по-подробно, както и на теб предполагам ще ти дойдат и други въпроси. ама за сего толкова

The brave are always the first to die


Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
Автор ezeroto (лист на Мьобиус)
Публикувано24.01.05 10:03



Браво на детенцето, точно така трябва!Нашият котарак не мирише. И е най-обикновена порода, иначе е необикновен глезльо, глупчо и т.н. Като направят белята обаче всички котки омирисват.
Ето го:



zoomaniak му направи страничка, за което искам тук да му благодаря официалноимам да пращам още снимки, ама ще видим кога, да се посъберат...


Обикни тишината

Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано24.01.05 10:35



Здравей,

страхотно е, че имаш такова отговорно детенце. Та сега на темата. За това кои котки миришат, ако смяташ да кастрираш животното това няма значение, защото при мъжките няколко дена след кастрацията им изчезва миризмата от урината. За хапчетата съм категорично против, както и срещу инжекции и всякакви такива препарати срещу разгонване. Кастрацията, колкото и нехуманна и страшна да изглежда е най - добрия начин срещу разгонването. Хапчетата и инжекциите могат да доведат по - късно до заболявания и рак. Затова те моля, ако си вземете коте или го водете на женска/мъжка да си има поколение или го кастрирайте или изтърпявайте разгонеността му.

За обезпаразитяването са ти отговорили вече, може да го обезпаразитите и вътрешно против глисти и тении, като вземете от ветеринар една паста за вътрешно обезпаразитяване. Според мен е достатъчно тази паста да се дава веднъж - два пъти годишно при положение, че котката не излиза навън, за да е чиста от вътрешни паразити.

Ами това се сещам в момента. Пиши ако има и нещо друго.



Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 10:52



Привет за Вашето решение.Детето има нужда от някакво животно до него и котката е може би най доброто решение-гледа се лесно и не създава много проблеми,ако се грижите правилно за нея.На 40-ия ден трябва да се заведе на имунизация и вътрешно обезпаразитяване.Ветеринара ще Ви обясни какво да правите след това и цикличността на съответните имунизации.Внимавайте при избора на вет. доктор или клиника-тази тема вече е разисквана и я прочетете.Лесно ще го научите на котешка тоалетна-само го заведете веднъж-котките са изключително чисти животни.За да не Ви издере мебелите ,му купете драскало от коноп-продава се във всички котешки магазини и котешка мента с която да го натъркате и привлечете.Ако все пак започне да си остри ноктите другаде има и спрейове против това.Относно съпругът Ви бих казала,че не е трагедия,аз съм с тежка поли алергия но с инат и лекарства я преодолях спрямо котката и вече над 20 години имам котаци.Любител съм на мъжите котки ,отгледала съм три и мога да кажа,че не миришат,а какъвто и пол да е ако се изпусне някъде миризмата е жестока и трябва да се мие здраво с препарати.Ако имате въпроси питайте.Успех!



Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Jennifer]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.01.05 12:57



И аз да кажа. Имам син на 10 г. и котарак на 2,5г.Синът ми не се грижи много за котката, но никога не съм изисквала това от него. Иначе е сташно привързан и взехме котето заради него-бяхме му обещали. Имайте пред вид, че това да се грижиш за домашен любимец е голяма отговорност. Бих го сравнила с грижите по отглеждането на дете. За доста от нас в клуба котетата са ни като дечица.Ако не сте убедени цялото семейство, че искате котето и ще го обичате истински, ще понасяте щуреенето и белите, които би направило(защото бели ще има, особено ако си вземете малко коте), то тогава по-добре да се откажете от тази идея докато е време.

Котаракът ми не мирише, дори и да си навра лицето в козината му-най-много да ми полепнат косми. Миризма може да има ако тоалетната, която използва не е на време почистена. Моят Саймън(котарака) е кастриран. В никакъв случай не давайте хапчета за разгонване

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: frisky lioness]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 14:14



За белите и щуреенето: винаги ги има, дори и при поотрасналите котета :)

На баща ми котката до 10-тата си година му правеше номера :)



Тема Re: Вероятно ще си вземем котканови [re: Keти]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано24.01.05 15:10



Това, което казваш за миризмата не е така. Аз съм имала 2 мъжки котки преди и в момента две женски - на женските урината не мирише. При мъжките е нормално да смърди ако не са кастрирани, защото нали точно затова маркират, да си мирише на тяхно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.