Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Моля помагайтенови  
АвторИвeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 11:08



Здравейте, много обичам да чета постингите Ви и научавам много полезни неща. Сега за моя проблем. Имам женско коте на почти 3 години. Вчера му падна един зъб и не знам на какво се дължи. Моля ако някой знае или е имал подобно преживяване да сподели опит. Сменят ли си зъбите котките или се дължи на нещо друго. Благодаря и приятен ден на всички.



Тема Re: Моля помагайтенови [re: Ивeлинa]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.11.04 11:49



Не ги сменят.
Тук казаха как на възрастни котки са паднали зъби и са пораснали нови, но това определено е изключение, а не правило.
Ако отдолу не се показва зъбче го заведи на лекар. Може да има проблеми с венците.



Тема Re: Моля помагайтенови [re: Ивeлинa]  
Автор netcat (mishkoqd)
Публикувано15.11.04 12:19



За кой зъб става дума? Моите ги сменят комплексно, горни и долни резци, като се почва от горните резци. И поне месец най-малко продължава.
2 от моите котки (сестри) съвсем наскоро смениха горните резци, а сега им доизникват и долните, които малко след горните паднаха, но отдолу се показваха малки зъбки, както и венците, около мястото са зачервени и леко подути (в допустими граници). Ако е такъв проблема ти, трябва да се внимава доста с храната, за да се избегнат евентуални усложнения по време на разтежа (аз използвам бейби кет, на Роял Канин за тази цел - хем е мека, за да не се изкривяват и изобщо да не се затруднява челюстта в този период, хем не остава хранителни частици, които да позволят да се инфектира.). Склонна съм да вярвам, че това е наследствено (щом и при двете сестри се проявява).

Редактирано от netcat на 15.11.04 12:24.



Тема Re: Моля помагайтенови [re: netcat]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 14:24



Не спомена на каква възраст са сестричките?



Тема Re: Моля помагайте [re: Ивeлинa]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано17.11.04 21:21



Сиамката ми смени 4 зъба в пубертетския си период -- не се оплакваше от зъбобол (не е мяукала, нито пък е капризничела при храненето), дори и не бях разбрала, че се клатят, просто от време на време намирах на пода беличко зъбче Ветеринарят ни каза, че всичко е ОК, и затова въобще не се притеснявах да я глезя със специални храни и т.н. Освен това по онова време Ремиджо ядеше буквално всичко (без зеле и цитруси), та въпросът по-скоро беше как да намалим яденето й ако не искаме да стане бетер Гарфийлд Е, тя ни го върна тъпкано когато на 14-месечна възраст изведнъж престана да яде каквото и да било освен роял канен и то специално рибната смеска... В момента не може да бъде прилъгана да вкуси нищо друго. У дома битува теорията, че се е наркоманизирала

--
Shine on~



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.