Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 24.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема котешките "концерти" сутрин  
Автор Лилит (хладна)
Публикувано14.08.04 10:49



Има ли изобщо някакъв начин за отучване от този влудяващ "навик"?

Сутрин тя се събужда - винаги преди мен, разбира се - застава пред вратата на спалнята и започва да ме "вика". Дълго си мислех, че е просто гладна, започнах предвидливо да й оставям храна от предната вечер - но не, оказа се, че не е от глад. Просто иска близост. Което е трогателно, умилително и разнежващо, но когато е събота и аз съм решила най-после да се наспя - но тя от 7 сутринта "опява" пред вратата.....тогава мога от разнежена и любяща "стопанка" (никога не съм била наясно кой на кого е стопанка всъщност) да се превърна в разгневен гръмовержец.

Какво ли не опитвах - карах се, обяснявах й, шътках (тя прекрасно знае какво значи "шшшшт"), наказвах я (обикновено я погвам с един пулверизатор с вода, с който пръскам цветята) - никакъв ефект. Когато най-накрая отворя вратата, тя обикновено хуква да бяга - тоест наясно е, че е сгафила и моята поява няма да доведе до нищо добро за нея. Но просто не може да се удържи - това е "по-силно от нея" явно.

Единственото спасение е да я затварям нощем в най-отдалеченото помещение, откъдето не я чувам толкова ясно. Не ми се иска обаче, защото ми изглежда жестоко (макар че й оставям всичко необходимо за през нощта, включително храна). Имате ли идеи за някакви по-хуманни методи за справяне с този проблем?

п.с. извинявам се, ако темата е дискутирана вече - идвам рядко тук и не следя редовно темите, а при бързия преглед назад не открих подобна тема.



Тема Re: котешките "концерти" сутриннови [re: Лилит]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано14.08.04 11:47



Ами за отучване трудно може да се говори. Нашата е същата сутрин, а и не само сутрин. Постоянно мрънка за нещо и ми обяснява нещо и иска все нещо от нас. Ама как да го отучиш да е толкова приказливо. Обикновено тя спи при нас, но в 6 часа е изритана защото вече е будна и и се играе - яде, все неща дето не трябва да се правят в 6 сутрин в събота или недай си боже неделя. Когато я оставим на свекървата да я гледа и после си я вземем подлежи на някакъв вид дресура, но само в периода няколко дена. Ако не си наложим тогава мнението и желанията после тя се окопитва и ела да видиш.



Тема Ние вече свикнахме...нови [re: Лилит]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 12:23



...с тоя навик - след като видяхме, че няма отучване Само че нашият има няколко часа на бодърстване - първото е към 3 (естествено - за през нощта става въпрос), след това към 4 и накрая към 6.30. До към 3 спи, след което явно се е наспал и почва да си измисля с какво да се занимава - скача по мебелите, драска по вратичките и чекмеджетата (ако вечерта съм забравила да ги отворя всичките) и ако някой от нас не стане да го карцира в кухнята - следват продълженията до 6.30. Ако пък решим, че няма да се разсънваме заради неговото драскане и скачане - той идва и се мятка върху спящите нас - разхожда се по нас, мяука и постига своето - някой да стане и да го заведе до купичките му:)))



Тема Re: котешките "концерти" сутриннови [re: Лилит]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано16.08.04 13:16



Не мисля, че може да се отучи. Нашия, когато спи в една стая с някого също досажда през нощта с най-различни щуротии, но когато е затворен накъде сам, стои тихо и кротко и чака сутрин да му отворят вратата. Дори за през нощта не му се оставя вода и храна....Ако е някъде по коридорите на свобода идва и ляга тихо и кротко като някое куче пред вратата на спалнята и чака да стана, за да се гушкаме. Откъм мяукане сутрин-никакъв тормоз. Аз съм щастлива майка

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: котешките "концерти" сутриннови [re: Лилит]  
Автор Иryaнa (а де?)
Публикувано17.08.04 22:08



Няма спасение.
Позната ми е цялата тази история ... "мрън-мрън отвори ми ... не че съм гладна ама трябва да те събудя щото няма с кой да си играя ... мрън-мрън ако не ми отвориш ще направя някоя поразия ... за последен път ти казвам ... отвори ми!"

... and from now I will be my own best friend ...


Тема Re: котешките "концерти" сутриннови [re: Иryaнa]  
Автор Лилит (хладна)
Публикувано19.08.04 08:18



Хехехе, разсмя ме с този "превод".

Точно за това става дума, само че при моята е по-скоро:
"Ехо-о-о, става-а-ай... Аз съм вече будна..."
Малко по-късно:
"Ама на какво прилича това - аз съм вече будна и съм сама, а ти се криеш от мен в проклетата спалня, дето така и не успях да разбера защо не ме пускаш вътре!"
След малко:
"Виж какво, и да ми шъткаш, и да не ми шъткаш, няма да мръдна оттук и ще крещя, докато най-после излезеш от тъпата спалня, защото искам да ме гушнеш и да си общуваме и изобщо не ме интересува махмурлука ти, искам те тук, сега и веднага, разбра ли?!?"
Още малко по-късно (аз съм вече будна и бясна и тъкмо събирам сили да стана и да погна нахалната гадина):
"Мо-о-о-оля ти се бе-е-е-е, ела-а-а-а при ме-е-е-ен .... усещам, че си будна, хайде, така и така си будна вече и ти, уф, пак ми шъткаш...изобщо не ми пука, знам, че ще ме гониш и ще ме напръскаш, но не мога да не опявам, това е по-силно от мен..."

Тук някъде аз, за последен път преди да изляза изревавам: МЛЪКВА-А-А-Й!!!!!! Тя обаче продължава кротко, упорито и методично да "нарежда" като свекърва:
"Няма, няма, няма пък да млъкна, ето тук ще си седя кротичко и ще те викам, докато излезеш, защото те искам, а ти си далеч и това е абсолютно безобразие... И не ми пука, че ще ме гониш с пръскачката, това е само някаква си вода, пък и нали вече ще си при мен..."

...и така нататък....после знаеш.... Като се покажа на вратата, тя почти изкрещява - нещо от сорта на "Да, да, о, да-а-а, ето те-е-е, божичко, май изглеждаш ядосана, дали не е по-добре да се скрия под масата за известно време....ох, отивам да се крия....обаче въпреки това се радвам, че си вече при мен.... (тук постепенно гласът й заглъхва, защото това е "изречено" в движение, докато препуска към масата...)


Права си, май наистина няма спасение...



Тема Re: котешките "концерти" сутриннови [re: Лилит]  
Автор Иryaнa (а де?)
Публикувано19.08.04 08:37



О, моята госпожица беше и спец по отваряне на врати.
Ако аз не й отворя - тя самичка. Скача по вратата докато успее да увисне на дръжката и да я отвори. В спалнята се чува звук все едно някой замеря вратата с котка.
Накрая си влиза, качва се при мен и започва да тупа с лапичка по лицето ми или да ме ближе по устата настоятелно.(докато я имах бях добила навика да спя завита през глава без значение каква жега е)
С едно изречение - тя решеше ли, че аз трябва да стана - то така ще бъде.
Ама и ние какво толкова обсъждаме .... не е ли станало ясно отдавна кой е шефа?

... and from now I will be my own best friend ...


Тема Re: котешките "концерти" сутриннови [re: Иryaнa]  
Автор Лилит (хладна)
Публикувано19.08.04 09:11



Моята също си отваря вратите - по същия начин. Много й се възхитих когато установих,че се е научила - като се замислиш, изисква се доста интелигентност да наблюдаваш как точно става, за установиш, че вратата се отваря, когато дръжката й мръдне надолу и накрая да се сетиш, че и ти можеш да постигнеш същия ефект, ако се хвърлиш и увиснеш на дръжката. Слава богу, моята писана избягва да го прави - или поне не и докато аз съм в спалнята (в мое отсъствие обаче се случва да нахълта - не че има работа там, но явно е голям мерак да "покори" забранената територия).

Ясно е кой е шефът. Просто се чудех дали има начини да бъде омилостивен шефа сутрин да ми разреши да поспя....или поне през уикенда.... Е, сега разбирам, че явно не съм единствената с подобен проблем. Не че много ми помага това де, но все пак...

п.с. много ме разсмя с това "някой замеря вратата на спалнята с котка"!

Редактирано от Лилит на 19.08.04 09:16.



Тема За отварянето на вратитенови [re: Лилит]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 12:03



Вие сте щастливци, че котките ви отварят рядко вратите. Лъки е шампион в това отношение. Започна с отварянето, когато май още нямаше и половин година. След няма месец започна да си отваря и входната врата на апартамента (масивна дъбова и ужасно тежка). Първият път майка ми е била ошашавена - звъни се в 2 на обяд, тя излиза и вижда широко зееща входна врата, а един съсед й казва - прибери си котката, тя е на тавана. Сега задължително се заключва. При това като я гледам, имам чувството, че е поне магистър по физика. Понеже е сравнително лека (малко над 3 кг), като скача, се хваща с предните лапи на края на дръжката, за да използува принципа на лоста, и виси така, докато вратата се отвори. Ако се опиташ да я затиснеш със стол, след няма 5 минути стола е изместен и вратата е отново отворена.
За да може да спим нощем (тя решава, че иска компания не сутринта, а някъде към 2-3 през нощта), нощем я затваряме в дневната и връзваме вратата! Та вие нищо не знаете за отварящи врати котки!



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Lucky]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано19.08.04 13:26



О-о-о-о нищо не знаем, ли?! Да ти разказвам са моя котарак...

И той доста от рано се научи да си отваря вратите :(((( (Това вече съм го писала в клуба и може би ще се повторя) Заради тези му умения част от дръжките на вратите в къщи са обърнати нагоре. Голям купон за посетители и гости, които за пръв пут се сблъскват с такива технически нововъведения... Има една едонствена врата, която не може да отваря, и на която дръжката не издава такъв невъобразим шум, когато 3-4 или 5кг(не знам колко е тежък в момента точно) се гякнат отгоре и. Когато спи в едната от спалните и е заключен, вечер преди лягане вадим дръжката и така от вътрешната стана на бравата остава само желязото. Той знае, че по този начин не може да отвори и за това не се опитва. В последно време спи сам в хола, а там няма опасност да си отвори вратата, просто по-трудно се отваря.... В останалата част от къщата, където не сме обърнали дръжките нагоре и където не искаме да влиза, сме сложили топки...Тях все още не може да ги отваря. Само на шкафове и то ако има добра упора. Венъж специално на едно чекмедже го наблюдавах. Не можеш да си представиш как си свива лапичката, добичето също като човек, за да захване топката. Много са наблюдателни, гадините и като видят веднъж кое къде стои стига да им представлява интерес, нямат никакви проблеми с отварянето... Всъщност само вратат на кухнята е оставена необезопасена, защото там му е храната, но тя по принцип рядко се затваря. Дори и банята пазим, защото изяде завесата

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Само плачете само плачетенови [re: frisky lioness]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.04 15:23



а аз какво да кажа?
Някоя от гадините се укрива върху някой от гардеробите в спалнята.
И си кюти.
И мирува - цяла нощ.
А на сутринта - скок на коремчето - дип че тумбака ми голям та поема не само бира и и служи за трамплин на котките без големи повреди за мен

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само плачете само плачетенови [re: bira_more]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 16:40



Наистина, твоята ситуация е по-тежка, но в къщи има само една котка. Но тя миналата година ми направи друго изпълнение на вилата. По тъмни доби сутринта реши, че й се излиза на двора. Пуснах я и заспах отново. В просъница чувах как скача по вратата, за да се прибере (тя е с топка и не може да се отвори отвън). Тъкмо съм заспала пак и се звънна на вратата. И какво да видиш - маца достигнала звънеца, той иззвънял, и пълната с акъл гад престанала да скача - ние много добре знаем, че щом се звънне, някой ще ни отвори. И сега съм решила да й монтирам по-ниско звънец, за да не седи постоянно отворена вратата, а тя да си звъни, когато иска да влиза (това го пиша съвсем сериозно).



Тема само да уточнянови [re: Lucky]  
Автор Лилит (хладна)
Публикувано19.08.04 20:43



казах, че моята котка избягва да отваря вратата само на спалнята - и то когато аз съм вътре. Просто когато го прави, следва най-тежкото за нея (и най-трудоемкото за мен) наказание - къпане. Тъй като това, от нейна гледна точка, е най-лошото, което може да й се случи. Така съчетаваме полезното с неприятното - хем е наказана, хем е къпана. Явно ужасът й от водата е толкова голям, че това наистина й създава известни задръжки.

Иначе тя също си отваря вратите абсолютно навсякъде - и нищо не може да я спре. Засега не може само да си отключва, но няма да се изненадам, ако се случи - особено след като се оказва, че твоята котка умее дори да си звъни на звънеца.

Редактирано от Лилит на 19.08.04 20:46.



Тема Re: Само плачете само плачетенови [re: Lucky]  
Автор Sony^- (непознат)
Публикувано19.08.04 22:01



Е не това ме разби тотално... Такова нещо не съм чувала...



Тема Чак да умее..нови [re: Лилит]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 12:07



Не съм много сигурна, че чак умее да звъни. Описвах как просто случайно е скочила на звънеца и малкото й котешко мозъче правилно е установило, че няма смисъл да продължи да скача безсмислено, щом като някой ще й отвори вратата.. Но съм сигурна, че ако в близките дни още 1 - 2 пъти беше достигнала звънеца (той е доста високо), щеше да свикне да си звъни сама. И затова съм решила, като намеря време, да монтирам един доста по-ниско, и мисл, че лесно ще я науча да си звъни. Изобщо малките мъркащи същества изобщо са доста по-интелигентни, отколкото се говори или пише.



Тема Re: само да уточнянови [re: Лилит]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано20.08.04 12:19



Това с къпането не можах да го постигна по никакъв начин. Къпах Саймън няколко пъти докато беше малък и то с доста негативни последствия за мен, но сега вече не се и опитвам. Просто ще бъда така поразена, че ще се налага да търся лекарска(хирургическа) помощ. Няма да съм драна от котка, а от ЛЪВ... Може би ако е дълбоко упоен ще стане

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: само да уточнянови [re: frisky lioness]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 11:13



Хора аз съм роб на котката ми.
Ставам всяка нощ от година и нещо по 3-4 пъти, отварям тераси, сипвам храна, друсам я, карам й се, няма спасение,шшт не помага особено през нощта, драска по шкафчетата, скача върху леглото. Не мога да я разбера вечер заспива към 21 и в 3-4 е будна първо се започва с едно почукване по щорите ако мога така да се изразя и се обръща да ме погледне да види кога ще се надигна от леглото - ужасна е, ама много я обичам.
Спим с приятеля ми, тя скача отгоре ни като слон нарочно и задължително между двама ни трябва да спи. Страхувам се,че ще му писне някой ден - той също се буди от котката.
Четох някъде за приспивателни за котки дали ще помогнат? Въобще възможен ли е този вариант, всяка вечер с приспивателни, които да не са и вредни все пак?



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Lucky]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 11:46



когато Кари беше малко коте, бях решила, че ще бъда много щастлива, ако се научи да си отваря самичък вратите (къде ли ми е бил акъла) - даже го учех - поставях го пред някоя врата и му показвах: това е врата, това брава - ето така се натиска бравата и вратата се отваря, след което го вземах на ръце и повтарях упражнението вече на практика - слагах му лапичките на бравата и заедно я натискахме - добре, че бързо се отказах да го дресирам - като чета сега как Лъки отваря тежка входна врата и как се завързва вратата на спалнята - умрях от смях.....



Тема Re: само да уточнянови [re: desi]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано29.09.04 12:06



Ако не бях сигурна, че не си братовчедка ми щях да помисля, че тя пише Нейната котка е сестра на моя котарак. И тя всяка нощ ставя в 2-3 ч. Тя(братовчедката) спи в спалнята. Става и отваря вратата на терасата на хола, за да може диването да излезе да се разхожда посред нощите. Не стига това ами си води и компания в хола им. Настават луди игри или бой, не знам какво точно. На сутринта понякога се познава по пораженията на цветята. За уточнение те живеят на 1-ви жилищен етаж, който е висок и точно под терасата им има покрив на някаква банка май беше. Така, че има пряк достъп до едно 400-500 кв.м. асвалтова площадка, по която във всеки един момент има достатъчно количество флора и фауна

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: само да уточнянови [re: desi]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.09.04 13:31



Няма такова нещо като "безвредни" хапчета. Особено когато става въпорс за системни хапчета.
Просто не я оставяйте да заспива в 21 и ще видите как няма да се сеща да става преди 6:30



Тема Re: само да уточнянови [re: desi]  
Автор Лилит (тъмноока)
Публикувано29.09.04 21:08



Колко е годишна котката ти?
Понеже ако е малка още, според мен има голяма вероятност да се поукроти с времето. Моята е 6-годишна - зряла "жена" е вече, но когато беше мъничка, беше като бясна. Не мога да ти опиша какво правеше - до сълзи ме е докарвала и пълно отчаяние. Не смеех да поканя приятелите си вкъщи заради нея - като малко зверче беше. А тогавашният ми приятел беше развил почти фобия от нея, защото него буквално го малтретираше - сякаш ревнуваше или може би ме "защитаваше", не знам. Но примерно се хвърляше на гърба му и си забиваше ноктите в него или правеше опити да го "кастрира", като скачаше ... сещаш се къде...

И всичкото това рязко отшумя когато се разгони за пръв път - тогава някак улегна и се укроти. После с всяка изминала година ставаше все по-спокойна, обичлива и дремлива. Сега, като изключим сутрешните й арии, не ми създава абсолютно никакви проблеми. Станала е безкрайно уравновесена, общителна, любвеобилна - та чак лигава. Следва ме навсякъде по петите и само ме чака да седна някъде, за да се гушне.

Та мисълта ми е, че котките - подобно на хората - си имат характери, които също улягат и се променят с времето. Дано и с твоята котка да стане така. Иначе не ти завиждам - след това, което прочетох...



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 14:50



И искаш да кажеш, че Кари (доколкото схванах, е котарак) не се е научил да си отваря сам вратите въпреки твоето обучение?



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Lucky]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 13:17



Абсолютно да!. Кари е персийски котарак и една ветеринарна лекарка ми каза, че персийските котки са наобратно на котките въобще - впечатляват се от различни (за другите котки) храни. А и моите наблюдения са, че той има малко общо с котките (с които съм си играла като дете - дворните) - не драска, не хапе, не съска, не нанася щети на мебелите, не се катери по пердета - когато нещо не е доволен - просто се облизва с огромния си розов език - и тогава знам, че не е на кеф



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 11:57



ами че това вече котка ли е ? мутант някакъв...



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано03.10.04 12:09



Е чак пък мутант... Що за глупост, аз също не харесвам персийците чисто визуално, но това незначи, че трябва да ги обиждам. Бъдете малко по - толерантни! Може пък на любителите на други котки моята котка да им се вижда мутант, ама това значи ли, че трябва да се обиждаме.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Sony^-]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 15:25



че що де, мутант е неутрална дума, а и всички сме такива



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано03.10.04 15:27



Ами незнам на мен ми прозвуча като обида... Извинявай ако съм те разбрала грешно.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Sony^-]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 15:31



Добре, добре, но си мисля, че една котка трябва да има живинка, злобичка малко, иначе какво е това, да не отглеждаме тревопасно.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано03.10.04 15:56



добре де ами ако имаш дете което не обича да тича и да прави бели а си седи и си чете книжка то мутант ли е.
айде моля ти се по леко го давай
всяка котка може да е каквато си иска
моята си е доста злобничка нищо че е персийка
сиамката ми обратно на породата си беше доста добра и гальовна
всяка котка си е индивидуална
не можеш да й казваш мутант само защото не се вписва в рамките които ти и поставяш. още повече като говорим за характер



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 16:11



да, но ако в едната порода откриваме жизнерадостност, интелигентност, желание за игра, пъргавина, активност, а в другата предимно мудност, леност и специално натъкмени от човека характеристики на някакво си украшение?

това вече е издевателство над вида.

сравнението с детето е неудачно, следвайки логиката, дете, което отговаря на персийката, никога не би се научило да чете.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано03.10.04 17:02



става ми много смешно само като чета
по-ограничен и заблуден тип не съм виждал

прекалено си прозрачен-любител на безпородни котки. е да ама както аз съм любител на породисти котки и не отричам и заклеймявам останалите така и ти може да си по-отворен за това което не разбираш. тъй като е очевидно че нищо не разбираш.
смисълът на породите е да има за всекиго по нещо-едни породи са по-спокойни подходящи за един тип хора с определени възможности, други-за други хора с различни възможности.

а украшение може да е всичко стига да допада на вкуса ти



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано03.10.04 17:57



Искам да ви кажа само, че сиамките изобщо не са зли! Напротив! Толкова са чувствителни и така силно са привързващи се към стопаните си, че недоумявам откъде се взимат всички тези митове за тях.....
Иначе персийките - хм, много си далеч от истината. Такива стават котките, каквито ги направиш. Моите примерно никога не съм искала да бъдат лениви, спокойни и неправещи бели, затова и от малки всячески се стараех да ги "одивачвам". Дразнех ги с какво ли не, заигравах ги, обичах ги... и няма нищо мудно в тях! Изглеждат на такива понякога може би, понеже имат склонност да се "разплуват" някъде, досущ като постлана кожа, и да заспиват на какви ли не нехарактерни за целта места, но когато играят... повярвай ми - дивеят досущ като всяка една породиста или непородиста писанка, стига да ги научиш, разбира се какво е игра :)

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано03.10.04 18:14



Хм, между другото как разбра, че персийската котка е неинтелигентна? Имал ли си, че да знаеш? С какво изобщо асоциираш интелигентността при котките?
Незнам, може и да си прав, но аз обожавам тези неинтелигентни създания, особено пък техния нрав... Обожавам, когато се разхождам из вкъщи, тези неинтелигентни създания да ме следват по петите, обожавам когато правя нещо и те ме наобиколят, следейки с учудване какво правя аз :) В нрава им има огромна доза любопитство, предполагам си се заблудил в обратното, но действително си е така. Особено едната ми котка, никога не ме изпуска от поглед, винаги е след мен и стриктно следи какво правя, а ако няма нищо интересно за гледане обожават да застанат на някой прозорец, и да наблюдават света навън... Оо... това с часове могат да го правят...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано03.10.04 18:25



не знам дали на мен отговаряш ама ще ти кажа:
не си ме разбрала. Сара е супер дива. постоянно тича и играе с нещо-играчки, куче няма занчение
в същото време като ме види тича към мен и почва да се гали и мърка.
сиамката беше същата само че някак си по-привързана. обичаше да си легне в мен и да спи. винаги съм спал заедно с нея. откакто се помня
а персийката не ще.

иначе ти казвам какво пише в стандарта за породат за персийската котка-спокойна, тиха, уравновесена. доста мързелива и дори летаргична. прави са обаче 100% за едно-котката е такава каквото я направиш. за това никога нищо не съм забранил на моята. искам да е максимално истинска. да знам че ме обича не защото така съм я научил а защото тя иска.

за КАРИ-вероятно котето е добро и послушно защото така иска. не е злобно защото не сте го озлобили. този който обича котките злобни явно е доста зло същество и изобщо не разбира психиката им



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 08:47



не такава злоба дее, не съм се изразил правилно, а и вие не искате да разберете, става въпрос за едно свободолюбие, независимост, които са всъщност и очарованието на котките, за разлика от едно разлигавено куче например.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 08:55



е дабре де ама тук не ставаше въпрос за послушание а за спокойствие и незлобливост на котака. просто характер. нали за това става въпрос.

важното е че макар и късно се разбрахме
...и искаме да разберем, просто не винаги успяваме(очевидно)



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 09:00



>>"ограничен", "заблуден", "тип", "прозрачен", "отворен", "не разбираш"<<

О, извинявам се на породистото божество, че съм му нарушил така прекрасно опиканите покои.

>>смисълът на породите е да има за всекиго по нещо-едни породи са по-спокойни подходящи за един тип хора с определени възможности, други-за други хора с различни възможности.<<

Самата идея за такава котка по калъп ми е още по-противна.

>>а украшение може да е всичко стига да допада на вкуса ти<<

Украшение да, но не и красота.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: netcat]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 09:05



наблюдавала ли си малко коте, което само се учи сред природата ! ето това е истината за мен.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 09:13



гледай сега-аз не искам повече да се заяждам, а то ....
сега аз те почвам с цитатите

О, извинявам се на породистото божество, че съм му нарушил така прекрасно опиканите покои.
ти нам с недоносените си изказвания не можеш да ми нарушиш нищо

Самата идея за такава котка по калъп ми е още по-противна.
всеки търси котка по калъп. просто като си взимаш породиста знаеш че я получаваш(не 100% разбира се). има страшно игриви породи-сфинкса например. а не занам наистина колко трябва да си ограничен за да не разбираш какво богатство са породите. богатство от генетичен материал, който специално за персийката би се загубил изключително бързо. и щото те знам къв си калъф щти кажа че не защото е "мутант" а просто е изтъкана от рецесивни гени които при свободното кръстосване в природата са в хетерозиготно състояние и не се проявяват фенотипно(дано отбираш поне малко от това дето ти го пиша)

Украшение да, но не и красота.
пълни глупости. ти да не се украшаваш с грозни работи. и какво е красота.....



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 10:24



>ти нам с недоносените си изказвания не можеш да ми нарушиш нищо

Добре, спи си там, където си размоножаваш рецесивните гени.

>всеки търси котка по калъп. просто като си взимаш породиста знаеш че я получаваш(не 100% разбира се). има страшно игриви породи-сфинкса например.

Аз не търся котка по калъп. А може би знаеш, че най-отвратителното е да тръгнеш да окалъпяваш природата и да я продаваш на килограм.

> а не занам наистина колко трябва да си ограничен за да не разбираш какво богатство са породите. богатство от генетичен материал, който специално за персийката би се загубил изключително бързо. и щото те знам къв си калъф щти кажа че не защото е "мутант" а просто е изтъкана от рецесивни гени които при свободното кръстосване в природата са в хетерозиготно състояние и не се проявяват фенотипно(дано отбираш поне малко от това дето ти го пиша)

Ех, колко си била сложнен/на. Това го разбират 78% от хората населяващи планетата. Това, че породите са богатство, не означава че всяка от тях е сполучлива. Ако някой успее да създаде порода "най-глупаво теле", то трябва ли всички да изпаднат в захлас.

>>Украшение да, но не и красота.
>пълни глупости. ти да не се украшаваш с грозни работи. и какво е красота.....

Това е дълга тема, но със сигурност е ясно, че красотата не е нещо, което да служи за украшение.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 10:49



в този спор ти си в неизгодна позиция да оспорваш това което е доказало времето. прекалено много хора са установили че всяка порода е богатство за да казваш ти обратното. и тук не говорим за най-тъпото теле, а за котки. очевидно си виждал породисти котки само на картинка и си слушал за тях само от баба си и приятелките й на вечерната седянка. тесногръдите ти схващания и отказ да чуеш това което ти казват хора които имат досег с тези котки показва единствено че не си заслужава изобщо да пиша повече.

сигурен съм че всеки тук смята че неговата котка е най-красивата(сигурен съм че дори е прав) и не би я сменил за нищо на света, както аз не бих сменил моята за който и да е шампион. но ти не разбираш това. ти си решил нещо и не отстъпваш.

и всеки търси котка по калъф, да. и ти най-вече. твоята котка трябва да е малко злобничка, непородиста, да прави бели и т.н.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Sony^-]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:13



е, аз не му/й се връзвам на хм за определението "мутант" - персийските котки са селектирана порода и в тоя процес на селекция може би някъде по пътя са се изгубили някои основни за котките характеристики - но....както и да е - за мен - както и за всички вас - моето коте си е най-хубавото и най-доброто на света - апропо - аз също не харесвам екстремалните персийски котки (с носа между очите) - моя персиец е със съвсем "нормална" физиономия - носа си му е там, където и на всички "немутантни" котки[namigam



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:24



>>прекалено много хора са установили че всяка порода е богатство за да казваш ти обратното.<<

Какво е богатството на една порода с три крака, а ? Но то не става само с повтаряне на прочетеното в някоя книжка, трябва и да се помисли малко.

>>очевидно си виждал породисти котки само на картинка и си слушал за тях само от баба си и приятелките й на вечерната седянка<<

Да бе, a ти си прекарал детството си сред породисти котки... дори си бил отгледан от някоя много породиста шампионка.

>>тесногръдите<<

ха ха ха

>>ти си решил нещо и не отстъпваш.<<

Кой е този, който не отстъпва, май не съм аз, а авторитетът по родословията, светая светих на породите.

>>и всеки търси котка по калъф, да. <<

Какъв калъф бе, човек, това да не пистолет да го вадиш от калъф. Аз котето съм го слагал в джоба, щото му е било студено, ама сега па и калъф за същата работа.

>>и ти най-вече. твоята котка трябва да е малко злобничка, непородиста, да прави бели и т.н.<<

Не е вярно, аз предпочитам разнообразието, и съм против нечии предпочитяния да се превръщат в калъп, или пазарна ниша, която след това да се експлоатира до крайна дупка, *произвеждайки* на конвейер най-сладичките, най-пухкавите и най-изродените животинки. Ти не си виновен, пазарът и търсенето определя всичко, нали.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:31



неправилно беше изказването ми, че не харесвам екстремалните персийски котки - всъщност преди да имам близки контакти с такива, си мислех, че не ги харесвам, но нашия мъжкар имаше контакти с две женски екстремални - и след като всяка от тях стоя вкъщи по около седмица - коренно промених мнението си - доста са очарователни даже (ако й да са м......и)



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:38



ех, добре, всички хора да живеят в братство и единство; да не си обиждат котките, гаджетата, жените (ако й да са м......и).



Тема Хайде край на тоя безсмислен спор вече?нови [re: xм]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:58



...който май стартира от моето изказване, че моят котарак не прави бели? което съвсем не означава, че е една мързелива топка косми - котарака си се забавлява много добре - и е достатъчно интелигентен, за да намери забавление в сламката (за пиене), която му подхъврлям, в кредитна-, фоно-, дебитна- и всякакви такива карти, освен това РС.... е прав, че една котка е такава, каквато я направи стопанина й! Не виждам какво ще ми е интересно в това, да го възпитам в злоба. Котките си имат някакви усещания и като дойдат външни хора вкъщи, Кари си има нюанси - с едни е много дружелюбен, с други - не чак толкова. И какво - трябва да драска и хапе тия които не харесва ли? Или би трябвало да съм много хепи, че ми е съсипал мебелите и пердетата? Не съм го възпитавала специално, за да не го прави - просто си е намерил други котешки забавления...още много мога да говоря за достойнствата му.....но стига толкова



Тема Re: Хайде край на тоя безсмислен спор вече?нови [re: KAPИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 12:05



добре, никакви спорове, да се гушкаме ли само ?



Тема FREAK си ти(хм)нови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 15:53



може ли да те питам-ти невменяем ли си?????
колко хора трябва да ти кажат нещо-информация която са получили от собствен опит, да ти каже че е мислел като теб и си е сменил мнението и ти пак да кажеш ми аз съм прав. не можеш ли най-малкото да проумееш че като говорим за вкус няма правилно.
и защо продължавам да споря с теб като ти привеждам хиляди примери а ти ми казваш какво мислиш. моля те кажи ми дали има смисъл това или ти си решил нещо за някакви мутанти (предполагам научена нова дума и си я упражняваш). много е изморително повтарянето на едно и също нещо.
и престани да наричаш персийските котки мутанти, те нямат никакви дефекти в сравнение с обикновените котки. ако имат някакви то те са несъзнателно вкарани в породата и съвестния развъдчик трябва да направи всичко възможно да развъжда единствено здрави и щастливи котета.

и само да избия една заблуда от главата ти. котката ми колкото и да съжалявам за това няма родословие и никога не съм се занимавал с ръзвъждане. информацията която ти спускам наготово съм взел от развъдчици от чужбина, които прекрасно си разбират от работата.

извинявам се на всички клубари които станаха неволни участници в този спор. мислех че може и да се стигне до определен консенсус по въпроса ама няма да стане. жалко че късно го разбрах...



Тема Re: FREAK си ти(хм)нови [re: pc.com]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано04.10.04 18:09



Изчетох почти целия спор, който в интерес на истината беше безкрайно глупав Но щом ви се спори-спорете! Хората са казали: в спора се ражда истината.На другите като не ни харесва няма да ви четем или да пишем по темата. Това, което ме накара да се включа в случая е следното:

те нямат никакви дефекти в сравнение с обикновените котки
Аз, като собственик на обикновен котарак се чувствам лично засегната. Няма да подхващам нов спор. За мен темата е закрита! Освен това на теб ти е простено-младоста не е порок

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано04.10.04 19:58



Не говорих на теб :) За теб беше само първото изречение относно сиамките.
На г-н Хм говорих, защото говори за неща, от които си няма и представа, и си вади изводите на базата на нещо дочуто, написано, слухове и подмятания... Изобщо хубаво е да спорим, но добре е и да си имаме поне бегла представа за това, което спорим, все пак... иначе... ще се роди истина толкова, колкото под вола ще се роди теле

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: FREAK си ти(хм)нови [re: frisky lioness]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 20:03



знаех си че не трябва да го пиша
наистина не исках да прозвучи така. обичам всички котки без значение порода и произход стига да имат излъчване. никого не искам да убидя за това какви котки харасве, но и не искам да обиждат мене(или котките, независимо от породата). затова и така се запалих. по някое време и аз се усетих колко е тъпо всичко и смятам да не се занимавам повече.
ИЗВИНЯВАЙТЕ.

п.п. толкова ли ми личе че съм млад? за втори път го споменавате. преди не ми отговорихте ама кое ви кара да мислите така и на колко мислите че съм?



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 20:08




напълно съм съгласен с теб

знам че не му е тук мястото ама реших да не правя нова тема специално за това. МНОГО ХУБАВ СТАВА САЙТА. само да те питам какво представлява хомеопатичната система?!

чакам да го завършиш с голямо нетърпение!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: FREAK си ти(хм)нови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано04.10.04 20:10



Защото пишеш, че си на училище
(преди де, не сега)

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: FREAK си ти(хм)нови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 20:17



ама аз нямам пред вид това училище. аз така си викам на университета. то нали се води ВУЗ. та така



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано04.10.04 20:38



хемопоетичната, извинявам се!
Сигурно съм чела бирата някъде в това време, докато съм го писала.
Сайта в интерес на истината не съм го барала, откакто го зарязах преди време :( Иначе за дизайна, много ми помогна един приятел, затова ще стане хубаво. Доста улични котки изцъках, докато попътувах малко из родината ни...ужас. Ще ви ги покажа по-нататък тези красавици...ужассс... милите те.
И с една нова мишка се сдобихме Беше ужастно малкото, захвърлено в такова състояние... сърце не ни даде да го изоставим... Все още не става за снимки той, но като се оправи и него ще снема Иначе... много е красив! :)) Прилича на едно от мишлетата на ПанТер, и ще стане голям и още по-хубав господин!

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано04.10.04 20:55



Извинявай, ама какво разбираш под "природата", навън по улиците ли?
Това ли е истината? Ако е така, изобщо не можеш да вникнеш в тази истина...
Имах нещастието да наблюдавам не едно, а доста такива котета и направо ми се повдига от факта... Ти, можеш ли да се поставиш на мястото на едно такова коте (ако разбира се имаш достатъчно фантазия за това)? Само за 24 часа, не повече... невярвам да си на същото мнение и след това.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 21:04




така по става


боже колко котки гледате вие бе??????????
искам и аз като вас



Тема Re: FREAK си ти(хм)нови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 04:17



имам чувството, че вие двамката pc.com и netcat сте си го присвоили този клуб, и всеки който изкаже мнение, малко по-различно от вашето, веднага се квалифицира като нищо не разбиращ, глупак, отрепка и т.н., още повече пък, ако не дай си боже, изложи на показ голите ви з.авторитети.

след това па едни такива самодоволни се хващате на някакъв махленски разговор, кой бил студент и какво, изобщо чудо невидяно. има си чат за същите цели, не е необходимо да занимавате всички с отегчителното си нищонеказване.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 12:33



Eto nai krasivata kotka na sveta:)
http://sanitarka.data.bg/emi.jpg
Tolkova e grozna, no za smetka na tova mnogo q obicham.
Obichaite se be hora, ne sporete za gluposti.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано05.10.04 17:46



О-о-о-у хомеопатия........Любимата тема на bira-та

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: desi]  
Авторdeni (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 16:36



ne znaesh kolko si prava.moite gorkite i dvechkite koito gi vidi mi se chudi.otpravia mi edin takuv sujalitelen pogled s misulta "taia ne e v red".no za men po-hubavi kotki niama nikude po sveta.ni presiiski,ni angorski......da ti e jiv(a) i zdrav(a)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.