Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 10:49



в този спор ти си в неизгодна позиция да оспорваш това което е доказало времето. прекалено много хора са установили че всяка порода е богатство за да казваш ти обратното. и тук не говорим за най-тъпото теле, а за котки. очевидно си виждал породисти котки само на картинка и си слушал за тях само от баба си и приятелките й на вечерната седянка. тесногръдите ти схващания и отказ да чуеш това което ти казват хора които имат досег с тези котки показва единствено че не си заслужава изобщо да пиша повече.

сигурен съм че всеки тук смята че неговата котка е най-красивата(сигурен съм че дори е прав) и не би я сменил за нищо на света, както аз не бих сменил моята за който и да е шампион. но ти не разбираш това. ти си решил нещо и не отстъпваш.

и всеки търси котка по калъф, да. и ти най-вече. твоята котка трябва да е малко злобничка, непородиста, да прави бели и т.н.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Sony^-]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:13



е, аз не му/й се връзвам на хм за определението "мутант" - персийските котки са селектирана порода и в тоя процес на селекция може би някъде по пътя са се изгубили някои основни за котките характеристики - но....както и да е - за мен - както и за всички вас - моето коте си е най-хубавото и най-доброто на света - апропо - аз също не харесвам екстремалните персийски котки (с носа между очите) - моя персиец е със съвсем "нормална" физиономия - носа си му е там, където и на всички "немутантни" котки[namigam



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:24



>>прекалено много хора са установили че всяка порода е богатство за да казваш ти обратното.<<

Какво е богатството на една порода с три крака, а ? Но то не става само с повтаряне на прочетеното в някоя книжка, трябва и да се помисли малко.

>>очевидно си виждал породисти котки само на картинка и си слушал за тях само от баба си и приятелките й на вечерната седянка<<

Да бе, a ти си прекарал детството си сред породисти котки... дори си бил отгледан от някоя много породиста шампионка.

>>тесногръдите<<

ха ха ха

>>ти си решил нещо и не отстъпваш.<<

Кой е този, който не отстъпва, май не съм аз, а авторитетът по родословията, светая светих на породите.

>>и всеки търси котка по калъф, да. <<

Какъв калъф бе, човек, това да не пистолет да го вадиш от калъф. Аз котето съм го слагал в джоба, щото му е било студено, ама сега па и калъф за същата работа.

>>и ти най-вече. твоята котка трябва да е малко злобничка, непородиста, да прави бели и т.н.<<

Не е вярно, аз предпочитам разнообразието, и съм против нечии предпочитяния да се превръщат в калъп, или пазарна ниша, която след това да се експлоатира до крайна дупка, *произвеждайки* на конвейер най-сладичките, най-пухкавите и най-изродените животинки. Ти не си виновен, пазарът и търсенето определя всичко, нали.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:31



неправилно беше изказването ми, че не харесвам екстремалните персийски котки - всъщност преди да имам близки контакти с такива, си мислех, че не ги харесвам, но нашия мъжкар имаше контакти с две женски екстремални - и след като всяка от тях стоя вкъщи по около седмица - коренно промених мнението си - доста са очарователни даже (ако й да са м......и)



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:38



ех, добре, всички хора да живеят в братство и единство; да не си обиждат котките, гаджетата, жените (ако й да са м......и).



Тема Хайде край на тоя безсмислен спор вече?нови [re: xм]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 11:58



...който май стартира от моето изказване, че моят котарак не прави бели? което съвсем не означава, че е една мързелива топка косми - котарака си се забавлява много добре - и е достатъчно интелигентен, за да намери забавление в сламката (за пиене), която му подхъврлям, в кредитна-, фоно-, дебитна- и всякакви такива карти, освен това РС.... е прав, че една котка е такава, каквато я направи стопанина й! Не виждам какво ще ми е интересно в това, да го възпитам в злоба. Котките си имат някакви усещания и като дойдат външни хора вкъщи, Кари си има нюанси - с едни е много дружелюбен, с други - не чак толкова. И какво - трябва да драска и хапе тия които не харесва ли? Или би трябвало да съм много хепи, че ми е съсипал мебелите и пердетата? Не съм го възпитавала специално, за да не го прави - просто си е намерил други котешки забавления...още много мога да говоря за достойнствата му.....но стига толкова



Тема Re: Хайде край на тоя безсмислен спор вече?нови [re: KAPИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 12:05



добре, никакви спорове, да се гушкаме ли само ?



Тема FREAK си ти(хм)нови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 15:53



може ли да те питам-ти невменяем ли си?????
колко хора трябва да ти кажат нещо-информация която са получили от собствен опит, да ти каже че е мислел като теб и си е сменил мнението и ти пак да кажеш ми аз съм прав. не можеш ли най-малкото да проумееш че като говорим за вкус няма правилно.
и защо продължавам да споря с теб като ти привеждам хиляди примери а ти ми казваш какво мислиш. моля те кажи ми дали има смисъл това или ти си решил нещо за някакви мутанти (предполагам научена нова дума и си я упражняваш). много е изморително повтарянето на едно и също нещо.
и престани да наричаш персийските котки мутанти, те нямат никакви дефекти в сравнение с обикновените котки. ако имат някакви то те са несъзнателно вкарани в породата и съвестния развъдчик трябва да направи всичко възможно да развъжда единствено здрави и щастливи котета.

и само да избия една заблуда от главата ти. котката ми колкото и да съжалявам за това няма родословие и никога не съм се занимавал с ръзвъждане. информацията която ти спускам наготово съм взел от развъдчици от чужбина, които прекрасно си разбират от работата.

извинявам се на всички клубари които станаха неволни участници в този спор. мислех че може и да се стигне до определен консенсус по въпроса ама няма да стане. жалко че късно го разбрах...



Тема Re: FREAK си ти(хм) [re: pc.com]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано04.10.04 18:09



Изчетох почти целия спор, който в интерес на истината беше безкрайно глупав Но щом ви се спори-спорете! Хората са казали: в спора се ражда истината.На другите като не ни харесва няма да ви четем или да пишем по темата. Това, което ме накара да се включа в случая е следното:

те нямат никакви дефекти в сравнение с обикновените котки
Аз, като собственик на обикновен котарак се чувствам лично засегната. Няма да подхващам нов спор. За мен темата е закрита! Освен това на теб ти е простено-младоста не е порок

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: За отварянето на вратите [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано04.10.04 19:58



Не говорих на теб :) За теб беше само първото изречение относно сиамките.
На г-н Хм говорих, защото говори за неща, от които си няма и представа, и си вади изводите на базата на нещо дочуто, написано, слухове и подмятания... Изобщо хубаво е да спорим, но добре е и да си имаме поне бегла представа за това, което спорим, все пак... иначе... ще се роди истина толкова, колкото под вола ще се роди теле

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.