Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 24.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано03.10.04 17:02



става ми много смешно само като чета
по-ограничен и заблуден тип не съм виждал

прекалено си прозрачен-любител на безпородни котки. е да ама както аз съм любител на породисти котки и не отричам и заклеймявам останалите така и ти може да си по-отворен за това което не разбираш. тъй като е очевидно че нищо не разбираш.
смисълът на породите е да има за всекиго по нещо-едни породи са по-спокойни подходящи за един тип хора с определени възможности, други-за други хора с различни възможности.

а украшение може да е всичко стига да допада на вкуса ти



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано03.10.04 17:57



Искам да ви кажа само, че сиамките изобщо не са зли! Напротив! Толкова са чувствителни и така силно са привързващи се към стопаните си, че недоумявам откъде се взимат всички тези митове за тях.....
Иначе персийките - хм, много си далеч от истината. Такива стават котките, каквито ги направиш. Моите примерно никога не съм искала да бъдат лениви, спокойни и неправещи бели, затова и от малки всячески се стараех да ги "одивачвам". Дразнех ги с какво ли не, заигравах ги, обичах ги... и няма нищо мудно в тях! Изглеждат на такива понякога може би, понеже имат склонност да се "разплуват" някъде, досущ като постлана кожа, и да заспиват на какви ли не нехарактерни за целта места, но когато играят... повярвай ми - дивеят досущ като всяка една породиста или непородиста писанка, стига да ги научиш, разбира се какво е игра :)

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано03.10.04 18:14



Хм, между другото как разбра, че персийската котка е неинтелигентна? Имал ли си, че да знаеш? С какво изобщо асоциираш интелигентността при котките?
Незнам, може и да си прав, но аз обожавам тези неинтелигентни създания, особено пък техния нрав... Обожавам, когато се разхождам из вкъщи, тези неинтелигентни създания да ме следват по петите, обожавам когато правя нещо и те ме наобиколят, следейки с учудване какво правя аз :) В нрава им има огромна доза любопитство, предполагам си се заблудил в обратното, но действително си е така. Особено едната ми котка, никога не ме изпуска от поглед, винаги е след мен и стриктно следи какво правя, а ако няма нищо интересно за гледане обожават да застанат на някой прозорец, и да наблюдават света навън... Оо... това с часове могат да го правят...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано03.10.04 18:25



не знам дали на мен отговаряш ама ще ти кажа:
не си ме разбрала. Сара е супер дива. постоянно тича и играе с нещо-играчки, куче няма занчение
в същото време като ме види тича към мен и почва да се гали и мърка.
сиамката беше същата само че някак си по-привързана. обичаше да си легне в мен и да спи. винаги съм спал заедно с нея. откакто се помня
а персийката не ще.

иначе ти казвам какво пише в стандарта за породат за персийската котка-спокойна, тиха, уравновесена. доста мързелива и дори летаргична. прави са обаче 100% за едно-котката е такава каквото я направиш. за това никога нищо не съм забранил на моята. искам да е максимално истинска. да знам че ме обича не защото така съм я научил а защото тя иска.

за КАРИ-вероятно котето е добро и послушно защото така иска. не е злобно защото не сте го озлобили. този който обича котките злобни явно е доста зло същество и изобщо не разбира психиката им



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 08:47



не такава злоба дее, не съм се изразил правилно, а и вие не искате да разберете, става въпрос за едно свободолюбие, независимост, които са всъщност и очарованието на котките, за разлика от едно разлигавено куче например.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 08:55



е дабре де ама тук не ставаше въпрос за послушание а за спокойствие и незлобливост на котака. просто характер. нали за това става въпрос.

важното е че макар и късно се разбрахме
...и искаме да разберем, просто не винаги успяваме(очевидно)



Тема Re: За отварянето на вратите [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 09:00



>>"ограничен", "заблуден", "тип", "прозрачен", "отворен", "не разбираш"<<

О, извинявам се на породистото божество, че съм му нарушил така прекрасно опиканите покои.

>>смисълът на породите е да има за всекиго по нещо-едни породи са по-спокойни подходящи за един тип хора с определени възможности, други-за други хора с различни възможности.<<

Самата идея за такава котка по калъп ми е още по-противна.

>>а украшение може да е всичко стига да допада на вкуса ти<<

Украшение да, но не и красота.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: netcat]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 09:05



наблюдавала ли си малко коте, което само се учи сред природата ! ето това е истината за мен.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано04.10.04 09:13



гледай сега-аз не искам повече да се заяждам, а то ....
сега аз те почвам с цитатите

О, извинявам се на породистото божество, че съм му нарушил така прекрасно опиканите покои.
ти нам с недоносените си изказвания не можеш да ми нарушиш нищо

Самата идея за такава котка по калъп ми е още по-противна.
всеки търси котка по калъп. просто като си взимаш породиста знаеш че я получаваш(не 100% разбира се). има страшно игриви породи-сфинкса например. а не занам наистина колко трябва да си ограничен за да не разбираш какво богатство са породите. богатство от генетичен материал, който специално за персийката би се загубил изключително бързо. и щото те знам къв си калъф щти кажа че не защото е "мутант" а просто е изтъкана от рецесивни гени които при свободното кръстосване в природата са в хетерозиготно състояние и не се проявяват фенотипно(дано отбираш поне малко от това дето ти го пиша)

Украшение да, но не и красота.
пълни глупости. ти да не се украшаваш с грозни работи. и какво е красота.....



Тема Re: За отварянето на вратите [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 10:24



>ти нам с недоносените си изказвания не можеш да ми нарушиш нищо

Добре, спи си там, където си размоножаваш рецесивните гени.

>всеки търси котка по калъп. просто като си взимаш породиста знаеш че я получаваш(не 100% разбира се). има страшно игриви породи-сфинкса например.

Аз не търся котка по калъп. А може би знаеш, че най-отвратителното е да тръгнеш да окалъпяваш природата и да я продаваш на килограм.

> а не занам наистина колко трябва да си ограничен за да не разбираш какво богатство са породите. богатство от генетичен материал, който специално за персийката би се загубил изключително бързо. и щото те знам къв си калъф щти кажа че не защото е "мутант" а просто е изтъкана от рецесивни гени които при свободното кръстосване в природата са в хетерозиготно състояние и не се проявяват фенотипно(дано отбираш поне малко от това дето ти го пиша)

Ех, колко си била сложнен/на. Това го разбират 78% от хората населяващи планетата. Това, че породите са богатство, не означава че всяка от тях е сполучлива. Ако някой успее да създаде порода "най-глупаво теле", то трябва ли всички да изпаднат в захлас.

>>Украшение да, но не и красота.
>пълни глупости. ти да не се украшаваш с грозни работи. и какво е красота.....

Това е дълга тема, но със сигурност е ясно, че красотата не е нещо, което да служи за украшение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.