Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: само да уточнянови [re: desi]  
Автор Лилит (тъмноока)
Публикувано29.09.04 21:08



Колко е годишна котката ти?
Понеже ако е малка още, според мен има голяма вероятност да се поукроти с времето. Моята е 6-годишна - зряла "жена" е вече, но когато беше мъничка, беше като бясна. Не мога да ти опиша какво правеше - до сълзи ме е докарвала и пълно отчаяние. Не смеех да поканя приятелите си вкъщи заради нея - като малко зверче беше. А тогавашният ми приятел беше развил почти фобия от нея, защото него буквално го малтретираше - сякаш ревнуваше или може би ме "защитаваше", не знам. Но примерно се хвърляше на гърба му и си забиваше ноктите в него или правеше опити да го "кастрира", като скачаше ... сещаш се къде...

И всичкото това рязко отшумя когато се разгони за пръв път - тогава някак улегна и се укроти. После с всяка изминала година ставаше все по-спокойна, обичлива и дремлива. Сега, като изключим сутрешните й арии, не ми създава абсолютно никакви проблеми. Станала е безкрайно уравновесена, общителна, любвеобилна - та чак лигава. Следва ме навсякъде по петите и само ме чака да седна някъде, за да се гушне.

Та мисълта ми е, че котките - подобно на хората - си имат характери, които също улягат и се променят с времето. Дано и с твоята котка да стане така. Иначе не ти завиждам - след това, което прочетох...



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 14:50



И искаш да кажеш, че Кари (доколкото схванах, е котарак) не се е научил да си отваря сам вратите въпреки твоето обучение?



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: Lucky]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 13:17



Абсолютно да!. Кари е персийски котарак и една ветеринарна лекарка ми каза, че персийските котки са наобратно на котките въобще - впечатляват се от различни (за другите котки) храни. А и моите наблюдения са, че той има малко общо с котките (с които съм си играла като дете - дворните) - не драска, не хапе, не съска, не нанася щети на мебелите, не се катери по пердета - когато нещо не е доволен - просто се облизва с огромния си розов език - и тогава знам, че не е на кеф



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: KAPИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 11:57



ами че това вече котка ли е ? мутант някакъв...



Тема Re: За отварянето на вратите [re: xм]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано03.10.04 12:09



Е чак пък мутант... Що за глупост, аз също не харесвам персийците чисто визуално, но това незначи, че трябва да ги обиждам. Бъдете малко по - толерантни! Може пък на любителите на други котки моята котка да им се вижда мутант, ама това значи ли, че трябва да се обиждаме.



Тема Re: За отварянето на вратите [re: Sony^-]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 15:25



че що де, мутант е неутрална дума, а и всички сме такива



Тема Re: За отварянето на вратите [re: xм]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано03.10.04 15:27



Ами незнам на мен ми прозвуча като обида... Извинявай ако съм те разбрала грешно.



Тема Re: За отварянето на вратите [re: Sony^-]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 15:31



Добре, добре, но си мисля, че една котка трябва да има живинка, злобичка малко, иначе какво е това, да не отглеждаме тревопасно.



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: xм]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано03.10.04 15:56



добре де ами ако имаш дете което не обича да тича и да прави бели а си седи и си чете книжка то мутант ли е.
айде моля ти се по леко го давай
всяка котка може да е каквато си иска
моята си е доста злобничка нищо че е персийка
сиамката ми обратно на породата си беше доста добра и гальовна
всяка котка си е индивидуална
не можеш да й казваш мутант само защото не се вписва в рамките които ти и поставяш. още повече като говорим за характер



Тема Re: За отварянето на вратитенови [re: pc.com]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 16:11



да, но ако в едната порода откриваме жизнерадостност, интелигентност, желание за игра, пъргавина, активност, а в другата предимно мудност, леност и специално натъкмени от човека характеристики на някакво си украшение?

това вече е издевателство над вида.

сравнението с детето е неудачно, следвайки логиката, дете, което отговаря на персийката, никога не би се научило да чете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.