Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 26.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Само плачете само плачетенови [re: frisky lioness]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.04 15:23



а аз какво да кажа?
Някоя от гадините се укрива върху някой от гардеробите в спалнята.
И си кюти.
И мирува - цяла нощ.
А на сутринта - скок на коремчето - дип че тумбака ми голям та поема не само бира и и служи за трамплин на котките без големи повреди за мен

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само плачете само плачетенови [re: bira_more]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 16:40



Наистина, твоята ситуация е по-тежка, но в къщи има само една котка. Но тя миналата година ми направи друго изпълнение на вилата. По тъмни доби сутринта реши, че й се излиза на двора. Пуснах я и заспах отново. В просъница чувах как скача по вратата, за да се прибере (тя е с топка и не може да се отвори отвън). Тъкмо съм заспала пак и се звънна на вратата. И какво да видиш - маца достигнала звънеца, той иззвънял, и пълната с акъл гад престанала да скача - ние много добре знаем, че щом се звънне, някой ще ни отвори. И сега съм решила да й монтирам по-ниско звънец, за да не седи постоянно отворена вратата, а тя да си звъни, когато иска да влиза (това го пиша съвсем сериозно).



Тема само да уточнянови [re: Lucky]  
Автор Лилит (хладна)
Публикувано19.08.04 20:43



казах, че моята котка избягва да отваря вратата само на спалнята - и то когато аз съм вътре. Просто когато го прави, следва най-тежкото за нея (и най-трудоемкото за мен) наказание - къпане. Тъй като това, от нейна гледна точка, е най-лошото, което може да й се случи. Така съчетаваме полезното с неприятното - хем е наказана, хем е къпана. Явно ужасът й от водата е толкова голям, че това наистина й създава известни задръжки.

Иначе тя също си отваря вратите абсолютно навсякъде - и нищо не може да я спре. Засега не може само да си отключва, но няма да се изненадам, ако се случи - особено след като се оказва, че твоята котка умее дори да си звъни на звънеца.

Редактирано от Лилит на 19.08.04 20:46.



Тема Re: Само плачете само плачетенови [re: Lucky]  
Автор Sony^- (непознат)
Публикувано19.08.04 22:01



Е не това ме разби тотално... Такова нещо не съм чувала...



Тема Чак да умее..нови [re: Лилит]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 12:07



Не съм много сигурна, че чак умее да звъни. Описвах как просто случайно е скочила на звънеца и малкото й котешко мозъче правилно е установило, че няма смисъл да продължи да скача безсмислено, щом като някой ще й отвори вратата.. Но съм сигурна, че ако в близките дни още 1 - 2 пъти беше достигнала звънеца (той е доста високо), щеше да свикне да си звъни сама. И затова съм решила, като намеря време, да монтирам един доста по-ниско, и мисл, че лесно ще я науча да си звъни. Изобщо малките мъркащи същества изобщо са доста по-интелигентни, отколкото се говори или пише.



Тема Re: само да уточнянови [re: Лилит]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано20.08.04 12:19



Това с къпането не можах да го постигна по никакъв начин. Къпах Саймън няколко пъти докато беше малък и то с доста негативни последствия за мен, но сега вече не се и опитвам. Просто ще бъда така поразена, че ще се налага да търся лекарска(хирургическа) помощ. Няма да съм драна от котка, а от ЛЪВ... Може би ако е дълбоко упоен ще стане

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: само да уточня [re: frisky lioness]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 11:13



Хора аз съм роб на котката ми.
Ставам всяка нощ от година и нещо по 3-4 пъти, отварям тераси, сипвам храна, друсам я, карам й се, няма спасение,шшт не помага особено през нощта, драска по шкафчетата, скача върху леглото. Не мога да я разбера вечер заспива към 21 и в 3-4 е будна първо се започва с едно почукване по щорите ако мога така да се изразя и се обръща да ме погледне да види кога ще се надигна от леглото - ужасна е, ама много я обичам.
Спим с приятеля ми, тя скача отгоре ни като слон нарочно и задължително между двама ни трябва да спи. Страхувам се,че ще му писне някой ден - той също се буди от котката.
Четох някъде за приспивателни за котки дали ще помогнат? Въобще възможен ли е този вариант, всяка вечер с приспивателни, които да не са и вредни все пак?



Тема Re: За отварянето на вратите [re: Lucky]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 11:46



когато Кари беше малко коте, бях решила, че ще бъда много щастлива, ако се научи да си отваря самичък вратите (къде ли ми е бил акъла) - даже го учех - поставях го пред някоя врата и му показвах: това е врата, това брава - ето така се натиска бравата и вратата се отваря, след което го вземах на ръце и повтарях упражнението вече на практика - слагах му лапичките на бравата и заедно я натискахме - добре, че бързо се отказах да го дресирам - като чета сега как Лъки отваря тежка входна врата и как се завързва вратата на спалнята - умрях от смях.....



Тема Re: само да уточня [re: desi]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано29.09.04 12:06



Ако не бях сигурна, че не си братовчедка ми щях да помисля, че тя пише Нейната котка е сестра на моя котарак. И тя всяка нощ ставя в 2-3 ч. Тя(братовчедката) спи в спалнята. Става и отваря вратата на терасата на хола, за да може диването да излезе да се разхожда посред нощите. Не стига това ами си води и компания в хола им. Настават луди игри или бой, не знам какво точно. На сутринта понякога се познава по пораженията на цветята. За уточнение те живеят на 1-ви жилищен етаж, който е висок и точно под терасата им има покрив на някаква банка май беше. Така, че има пряк достъп до едно 400-500 кв.м. асвалтова площадка, по която във всеки един момент има достатъчно количество флора и фауна

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: само да уточня [re: desi]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.09.04 13:31



Няма такова нещо като "безвредни" хапчета. Особено когато става въпорс за системни хапчета.
Просто не я оставяйте да заспива в 21 и ще видите как няма да се сеща да става преди 6:30




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.