Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема мяукащ котаракнови  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано27.07.04 22:48



Имаме 4-годишен сиамски котарак - прекрасен е! Макар че много хора са предубедени, че сиамците са злобни и своеволни, нашият котарак е много добър и любвеобилен, обича да е сред многолюдното ни семейство, в което всички му се радват. Понякога обаче вечер става неспокоен и тръгва да обикаля из хола и кухнята по точно определен "маршрут", отвреме навреме спира и мяука продължително. Не е гладен, не е жаден, не е агресивен, но не можем да разберем какво иска... Ако някой може да ни обясни странното му поведение и да ни посъветва нещо. Предварително благодарим!



Тема Re: мяукащ котаракнови [re: desykv]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 10:29



И аз съм чувала много такива твърдения - "сиамските котки са злобни!" - и то от хора, които никога не са гледали вкъщи каквото и да било животно - чули го от някъде и го твърдят със сигурност. Сигурна съм, че вашият е добричък, след като вие се държите с него като с "равен" - нормално е и той да ви отговаря с подобаващо отношение. Може би обикаля и мяука, защото търси женска? Нашият котарак по цял ден спи и вечер се активира - обиколки, придружени с "викане" - има два вида мяукания, които според интонацията му разделяме на: 1. търсене на женска (дълбоко и гърлено мяукане) и 2. по-тънко мяукане - предупреждава, когато ще прави пакост - напр. да скочи върху някоя саксия. Апропо - четох наскоро за сиамските котки в Лисабон - там ги обличат с жълти дрешки, обточени с пайети, и така облечени ги връзват до входната врата - да пазят къщата



Тема Re: мяукащ котарак [re: desykv]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано28.07.04 11:04



И моята сиамка прави абсолютно същото: по някое (обикновено никое) време решава, че от бездействие гласните й струни ще закърнеят и започва да ги тества. Мяука 5-10 минути, рядко за по-дълго. Отначало й се шашкахме, мислехме, че страда -- защото мяука бая пронизително. Но след 13 години тренировки вече не й се връзваме.

И бтв и Ремиджо е изключително добра котка -- добродушна, дружелюбна, гальовна, гушкава. Никога не е одраскала някого, дори и когато я подръпваме за опашката или й закачаме ушичките. Винаги гледа да се настани на нечий скут и да се размърка. Сърдита (по-точно леко нацупена) е само когато я изоставяме сама. Чака ни на входната врата, не може да се влезе в апартамента от направо агресивните й опити да се отърка в краката ни. А пък си е едричка (между 5 и 7 килограма се движи теглото й) и при засилка и добре премерено нацелване на глезените може и да събори човек, който се опитва да си свали обувките например.

--
Shine on~


Тема Re: мяукащ котаракнови [re: KAPИ]  
АвторAdi (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 19:14



Аз имам 3 сиамски котки (2 женски и един котарак) и всичките
са много добри и любвеобилни. Не мога да разбера защо са им
лепнали етикета "лоши". Имала съм контакти с десетки сиамски
котки и досега съм виждала само една наистина лоша, но вероятно
във всички породи има такива.
А котаракът ми изобщо не може да се реализира като пазач в
Лисабон - ще го изгонят още на втория ден, защото умира да си
общува с непознати - сигурно ще кани вкъщи всеки минувач.
Най-интересното е колко упорито ухажва хора, които не обичат
котки - веднага ги разпознава и използва целия си чар, за да ги убеди
колко е готин. В крайна сметка винаги успява и стават приятели.
Колкото до мяукането - наричаме го "говорящо коте" - има поне 30 вида
мяукане - за нас, за други котки, за "жена си", за храна, и т.н.
Най-силно и сърдито мяука, когато се чувства пренебрегнат - той е сам,
аз съм в друга стая и иска му обръщам внимание. Не престава да се дере, докато не отида при него. Когато някой влезе при него, мяука хем нежно,
хем настоятелно, докато не бъде гушнат и погален. В сравнение с този
"бъбривец" другите ни котки, които почти никога не мяукат, са направо
неми. Аз си го обичам такъв и не се дразня, даже ми е приятно.



Тема Благодаря ви за отзивите!!!нови [re: NeonSun]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано28.07.04 21:02



Радвам се, че има хора, които мислят като мен! Така съм спокойна, че котаракът ми е наред и че не страда нещо!
Всъщност той си е хищник и е активен нощем...
Значи да му намерим женска?
Досега е общувал с "мацка" само веднъж. И когато се размяука много, му даваме "естростоп" против разгонване, 8 дни по половин хапче...
Добре ли е така?
С приятелски поздрав - Деси.



Тема Re: Благодаря ви за отзивите!!!нови [re: desykv]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 11:06



НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!! В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ПОВЕЧЕ НЕ МУ ДАВАЙТЕ ЕСТРОСТОП! Това са хапчета за женски котки! Когато нашият котарак за пръв път се разгони и по цяла нощ "викаше" женските, един ветеринарен "лекар" ни препоръча и продаде това лекарство. Давахме му по половин таблетка в продължение на 7 дни и после едва го излекувахме - котенцето залиня, отказа да яде, да пие вода, беше 5 кг и половина и изведнъж отслабна до 3. Имаше съмнения за бъбречна и чернодробна недостатъчност, но слава богу - не бяхме му ги давали прекалено дълго време, за да стигне дотам - та се размина само с бъбреците. Ама беше много гадно: ехография му правиха, взеха му кръв (да не ти се налага да вземат кръв на котката ти - прави се само с пълна упойка) и урина, слагаха го на системи, вкарваха му витамини и анаболи - чудо! Та мъжки котарак разгони ли се, има 3 начина: или го оставяш да си мяука, или му намираш женска или го кастрираш. Хапчета - в никакъв случай.



Тема На 100%нови [re: desykv]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.07.04 11:19



подкрепям Кари!
Ако обичаш котарака си и държиш на него моментално му спри всякакви такива хормонални препарати - независимо дали на таблетки или на хапчета. Такива поразии можеш да му докараш, че да ти побелее главата!



Тема Re: Благодаря ви за отзивите!!!нови [re: desykv]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано29.07.04 15:28



Махай ги тея лекарства, в никакъв случай не му давай такива гадости. КАРИ и Пантер са прави - само можеш да му навредиш. По - добре го заведи да го кастрират отколокото да му даваш тея хапчета, кастрацията е много по - безвредна. Както писа КАРИ - нито на мъжки, нито на женска котка е хубаво да се дават хапчета или инжекции. Само ще му съсипят здравето. Дано скоро да прочетеш постингите! Стискаме палци нищо да му няма.



Тема Re: Спри!!! Веднага!!! Не прави това!!!нови [re: desykv]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 16:32



Кой тъпанар ти ги препоръча тези таблетки? От някой зоомагазин ли? Ако е ветеринарен лекар, никога вече не стъпвай в кабинета му.
Послушай препатилите и не повтаряй грешките ни. С каквито и да било медикаменти - хапчета или инжекции, обричаш животното на бавна и мъчителна смърт. Не преувеличавам. Може да се забави няколко години, но ще се случи.
Ако не искате поколение, мяукането ви пречи и котака прекалява с маркирането, просто го кастрирай. Не е страшно. Поне ще бъде здрав и жив.
Забележи, че за първи път употребявам дума като "тъпанар", но си е напълно заслужено!



Тема Ау-у!!!нови [re: Бoнбoн]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано29.07.04 18:12



Благодаря ви много за информацията!!! Вярно е, че към хрупкавите му храни добавям коректор за бъбречни и чернодробни заболявания, но явно това не е достатъчно... Ще търсим женска!!! Жал ми е такъв прекрасен котарак да бъде кастриран... Сигурно ще надебелее и ще стане мързелив... Засега няма болестни прояви, стискайте палци да не се е увредил наистина!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.