Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема пролет е!нови  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано04.04.04 05:03



...започнахте ли да се космите?

Миша вече е започнала да оставя цели шепи - точно както беше миналата година, когато ми беше сефте и се чудех какво му има на това коте, че така се скубе...

Цяла зима беше перфектна - имаше си плътно меко кожухче и не пускаше и един косъм!

Сега обаче... ооох леле, като си помисля само как пак целите столове ще стават в бели косми, а за дрехите да не говорим... ужасссс! Май съвсем ще се откажа да нося черно... ще нося дрехи, по които не си личи, че има бели косми

А като се оскубе съвсем, добива такъв окаян проскубан вид, че да се чудиш тая котка защо така е намаляла... И козината й става една по-твърда на пипане, защото са само твърдите косми, няма ги мекичките пухчета отдолу...

Кажете как е при вас, и вие ли толкова драстични сезонни промени претърпявате?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: пролет е!нови [re: Loretta]  
Автор Galminator (баир будала)
Публикувано04.04.04 16:51



При Катерина нещата не са толкова зла, защото е късокосместа улична превъзходна порода . А пък Рижко, софийското коте, е още много малък та пак не е толкова трагичен. Рижко btw е отвратително лигав - реве докато не го гушнеш и непрекъснато мърка - не бива двигател да има в гърлото. Добре че го пробутах на една позната да му бере гайлето .

Човек дори и добре да живее..


Тема Re: пролет е!нови [re: Loretta]  
Автор nCaT[OxFF] (Not here)
Публикувано04.04.04 17:12



Давай й биотинови таблетки. Независимо колко балансирана й е храната. Ежедневно, целогодишно, по колкото е указано на опаковката (ако искаш и повече, няма да й навредиш). И ще забравиш под. род проблеми, дори няма да усетиш кога и е линеещият период...
(освен ако не пада от друга причина косъма)

Цивилизациите x и y се търсят една друга...


Тема Re: пролет е!нови [re: Loretta]  
Авторeлeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 22:07



Здравеи!И моите моми4ета си смениат премианата.Кремена,зашото е малко наи-обикновенна,не е 4ак толкожа зле.Ала Пепина непрекуснато пуска много козина.Какжо да ги правиш.Аз днес 4истия цял ден.Добре е 4е и времето като се оправи и те 2-те бродиат из двора.Пролет е .............



Тема Re: пролет е!нови [re: Loretta]  
Автор WanwaLote (See the life!)
Публикувано05.04.04 09:08



Нашата Чернуша започна да оставя повече косъмчета от зимата, но не чак да се скуби ... падат по малко, един по един, а не на снопчета.
Кажете ми трябва ли за това да й давам някакви хапчета?!?!?
Кожухчето си ни е гъстичко, меко и лъскаво и през цялото лятото по принцип.


When you wake up and don't see the Sun, you are dead or you are the Sun!


Тема Re: пролет е!нови [re: Loretta]  
Автор зeлeнa koтka (морска)
Публикувано05.04.04 10:08



Ние сме нови в занаята и много неща не знаем. Мия е почти руска синя - чувала съм че козината им е специфична, но не знам дали това се отразява и на скубането. Какво има в тези таблетки?



Тема Ама защо не четете бе хора!нови [re: WanwaLote]  
Автор nEtCaT (rasta style)
Публикувано05.04.04 19:11



Биотин! Представлява вит. от Б групата, водноразтворими съответно няма опасност от предозиране. Прилага се за козината и кожата. Във всяка една вет. аптека се продават. Киттис са добре овкусени и се харесват почти от всички котки, на Уискас витамините мисля, че не толкова, или поне от моите само едното ги яде. Други не съм пробвала в БГ. Но като отидеш в аптекате, е достатъчно само да кажеш "витамини за козинката"... и те ще ти дадът.

На руската синя, козинката и е по-гъста. Най-вероятно и структурата на косъма е различна също така.

Ik hou meer van jou dan iets anders in mijn leven



Тема Re: А ти защо синови [re: nEtCaT]  
Автор WanwaLote (See the life!)
Публикувано06.04.04 09:13



толкова войнствено и нападателно настроена към всички?!?!?
Не всеки има време да чете и си мислех че този клуб е за това, да си споделяме опита, да се консултираме един друг, да си помагаме ...
Ти ще ме откажеш да се появявам в този толкова любим и приятен клуб още малко!!!!
Не съм професоналист в гледане на писанки!! Слава богу не ми се е налагало да ходим по лекари за нещо сериозно и не ми се е налагало да се запознавам с лекарства и болести!!! И дано не ми се налага!
С предната ми котанка живяхме щастливо повече от 12 години! Сегашната ми ще направи месец май 3 годинки и не мисля, че като не съм "чела" съм им навредила с нещо!!!
Извинявам се на другите посетители на клуба за това мнение, но вече не можех да се стърпя!
Приятен ден на вас и вашите пухкави любими същества!


When you wake up and don't see the Sun, you are dead or you are the Sun!


Тема Re: пролет е! [re: Loretta]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано07.04.04 23:43



Ти пак си добре -- само бели косми те "даряват". А сиамката ни като пуска и бели, и тъмнокафяви? Ни светли дрехи те спасяват, ни траур

--
Shine on~


Тема Re: пролет е! [re: Loretta]  
Автор Vani SZ (минаващ)
Публикувано08.04.04 22:21



Като стана дума за козинки Имам едно такова странно наблюдение Ако ме няма 2-3 дни намирам котето рошаво и някак ами.. все едно не се е мила откак ме няма Нещо в което не вярвам На другия ден вече е подредена и лъскава Че и е тъжно сама - сигурно Обаче мислите ли че може да и е толкова тъжно .. Не е гладна и си играе повече отколкото когато съм тук защото децата от блока са доста по-забавни.... И обичат да и правят компания като ме няма И все пак е рошава и сякаш оскубана когато се върна:-(((




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.