Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тревопасна котканови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 21:33



Котето ми редовно изяжда всички растения вкъщи. Купихме му котешка трева от един зоомагазин, но нея не я яде. Някой да има подобен проблем? Искам да си спася цветята





Тема Re: Тревопасна котканови [re: няkoй]  
Автор Fire walker ()
Публикувано22.11.03 02:11



Еми да...така правеха и мойте.Принудих се да имам само брашлян щото него не го ядат...
ма им прощавам



Тема Re: Тревопасна котканови [re: Fire walker]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано22.11.03 05:13



I moia iade vsichki kitki v kushti, nai-obicha buketi v vazi i osbeno tia belite drebni nehstiza deto sa za ukrasa v buketa. Inache pase vsichko zeleno i ne si shte koteshkata treva. Tova e normalno za kotkite - imat nujda da popasvat ot vreme na vreme, chetoh, che taka se ulesniavalo povrushtaneto im- nali znaehs, che ot vreme na vreme triabva da povurnat , za da izhvurliat kosmalazite deto si blijat po zial den.

Редактирано от Floridian на 22.11.03 05:14.



Тема Re: Тревопасна котканови [re: няkoй]  
АвторCaмaтa Tя (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 12:54



Мъри има истинска трева в саксийка от която обича да похапва, но в никакъв случай не пропуска да "уважи" и всички останали саксии с присъствието на муцуната му в тях...



Тема ами аконови [re: Floridian]  
АвторCaмaтa Tя (Нерегистриран)
Публикувано22.11.03 12:59



не повръща?



Тема Re: Тревопасна котканови [re: няkoй]  
Автор glupcho (пристрастен)
Публикувано22.11.03 23:45



ednata ми котка хапва повечето от цветята ми, другата не ги поглежда
всички цветя, които тя харесва са сложени така, че да не може да се качи при тях (но понякога успява, де)
чувала съм ,но не му знам името и все се каня да питам , но има някакъв препарат за тази цел
доколкото знам се пръска около цветята , ама не знам колко от цветята оживяват



Тема Re: Тревопасна котканови [re: glupcho]  
Автор Fire walker ()
Публикувано23.11.03 04:48



Хм..сега се сещам,че има едни спрейове за тази цел.Не са токсични,но миризмата дразни котките.Мисля, че са на основата на лимонова трева-едно растение е това с остра лимонова миризма, което служи и за репелент/насекоите бягат от него/.Ако в България ги няма,може да опитате да си напрвите сами.Купува се от аптека етерично масло от лимонова трева слага се в шишенце със спрей, и се долива вода.Разклаща се и се пръска по растенията.Не мисля че би им навредило-дори напротив.Съотношението да е 10% етерично масло към 90% вода.Маслото с водата не се смесват за това всеки път преди употреба се разклаща интензивно.
Но все пак пробвайте на едно растение да видите как се отразява на него и на котката.



Тема Re: ами аконови [re: Caмaтa Tя]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 10:47



Споко, и моето не повръща... поне не съм го виждала. Може би защото е късокосместо, не знам



Тема Re: Тревопасна котка [re: Fire walker]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.11.03 10:49



А тези спрейове в магазини за животни ли ги продават или в магазини за цветя?



Тема Re: Тревопасна котканови [re: няkoй]  
Автор PanTer ()
Публикувано23.11.03 12:56



Ох, не помня, или пшиница или овес им се садеше и те си го пасат.
А иначе с етеричните масла внимавайте да не навредите на котките - имаше наскоро тема по въпроса.
И последно - има една кафява паста (не и помня името, но ветеринарите я знаят), която от време на време се маже на лапките. Това пречи на космите в тумбачетата да се слепват. Тогава и не повръщат, защото си излизат по нормалния ред. Ако обаче имат мнго козина и тя вече е станала на топка (което си е вредно, защото може дори да им зауши червата) спомага да я повърнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.