Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 27.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ами аконови [re: Caмaтa Tя]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано23.11.03 17:28



NE znaia, chestno kazano, ako ne povrushta....Moiat kotak e na 12 godini i si povrushta nai-redovno kosmite. Sega sam dalech ot nego i pri druga kotka -jenska angorska - i tia povrushta i pase zvetiata. Iavno popadam vse na takiva. Moiat kotarak -12 godishnia- ne e s osobeno dulga kozina, moje da go vidish tuk

i pak povrushta kosmi.



Тема Re: Тревопасна котканови [re: PanTer]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 13:46



Наистина пшеницата помага. А и котките трябва да пасат, дори и да не повръщат. Моята изобщо не повръща, но изпитва нужда от трева. Ако остане без нещо за пасане по-дълго време, напада цветята. Това е опасно не само за растенията, но и за животното, защото много от стайните растения са отровни. Аз си решава проблема по-най-лесния начин: на 2-3 седмици садя по малко жито (само че не грухана пшеница за варене, защото тя не расте). След няколко дни е готова за пасане и цветята (двуцифрен брой) са забравени. В софия най-лесно се намира такова жито на Женския пазар. 1 килограм стига за повече от година. Така че можеш да опиташ с това.



Тема Re: Тревопасна котканови [re: Lucky]  
Автор PanTer ()
Публикувано25.11.03 17:46



Ако пасе редовно или редовно яде от пастата няма причина да повръща, защото тогава косъмчетата няма да се слепват и ще ги изхвълят по нормалния път. А и тревата им спомага храносмилането и действа като четка за червата им. Дивите им братовчеди - от рода на лъвове, гепарди и т.н. също пасат трева.



Тема Re: ами аконови [re: Floridian]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано26.11.03 14:04



Моите котки нито веднъж не са повръщали!
Само че предичната ми маца бе ядеше цветята ами шпросто изравяше саксийте до последната пръст и се изакваше отгоре. От тогава държа цветята си на поставки или висящи от тавана. Няма спасение от такива неща инак



Тема Re: Тревопасна котканови [re: няkoй]  
Автор VanwaLote (See the life!)
Публикувано26.11.03 14:22



Имаме си едно специална саксия, доста голяма, в която половината винаги е посята пшеница а другата половина е с израснала такава, готова за пасене .
А това, че котета ядели трева само когато ги боли стомах не е вярно!
А между другото и моята котана никога не е повръщала ... и е в прекрасно здраве!! Излишните косми, натрупани при извършване на всекидневния /всекоминутния бих казала :)/ ги изхвърля по естетвен начин - изаква ги

When you wake up and don't see the Sun, you are dead or you are the Sun!


Тема Re: ами аконови [re: sofianka]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано30.11.03 00:52



Ujas, tochno dva puti v poslednite dva dni me vbesiava moita prinzesa- hvurlila e oko na edin buket i na dva puti veche mu obrushta vazata i vodatata se izliva po sekziata i knigite. Hem go slojih buketa v edna staia deto ne i davam da vliza, i pak me debne i se promukva i pase i obrushta vazata!




Тема Re: ами аконови [re: Floridian]  
Автор PanTer ()
Публикувано01.12.03 09:54



Тя явно ти прави на пук. Много добре знае, че не искаш и точно за това го прави. Я си признай, тия последните дни обръщаш ли и достатъчно внимание?



Тема Re: ами аконови [re: PanTer]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано05.12.03 21:30



Iasno e , che vodim tiha bitka po vaprosa, no loshoto e, che tia e kato hipnotizirana kato vidi buket ili kitka- trugva pravo kum zelta tochno kato zombi, bez da se oglejda ili da i puka koi kakvo si misli i kakvi chuvtsva ima



Тема Re: Тревопасна котканови [re: няkoй]  
Авторvlady (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 15:27



Засадете в някоя саксия аконит(самакитка) и насочете вниманието на котката към тази саксия.След като изяде аконита ще стане по-кротка и няма да имате никакъв проблем.



Тема Re: Тревопасна котка [re: vlady]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 10:31



както ме посъветваха по-горе, засадих малко пшеница и овес - голямо мляскане падна, а фикусът ми е спасен. И котето също, защото някъде бях чела, че повечето саксийни растения са отровни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.