Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 02.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема и ние се разгонихмеее :)))нови  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано30.03.03 23:51



Еее дойде ни времето и на нас най-сетне!

Понеже тука от известно време съм се завайкала защо не се разгонва още, като е на 11 месеца, ето, идвам да ви кажа и да се похваля, че и туй се случи, значи всичко си ни е наред и сме си здравички и можем и котенца да си имаме по някое време.

Сега, да си преговоря урока, научен от постингите тук досега:
Разгонването трае 5-6 дни, изчаквам го да свърши и тичам при ветеринаря да й сложи инжекция (защото хапчетата са вредни).

Междувременно, нормално ли е че отказва да яде? От 2 дена нищо не е яла!

И да ви питам... ако вземе много нетърпимо да става... вие какво правите, заключвате ли я някъде в далечна стая или в банята?... Много жестоко ама... 5-6 дена без спане издържа ли се... Хем ми е мъчно, хем...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Браво !нови [re: Loretta]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.03.03 10:25



Да видиш какво ни е било.
Значи ние се гушкахме през това време почти денонощно, за да не пречим на мъжа ми и съседите. Но аз не ходя на работа, та нямаше проблем, през деня си поспивахме.
Инжекцията я направихме почти месец след разгонването, така ме посъветва ветеринарен лекар.
За яденето - и моята котка не яде тогава, да не мислиш, че й беше до ядене ? Не се притеснявай, после си навакса.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: и ние се разгонихмеее :)))нови [re: Loretta]  
Автор TullamoreDew (непознат)
Публикувано31.03.03 14:06



И на мен ми се случи същото преди две седмици, с тая разлика че мойта писанка се разгони на 5-мес. възраст. Даже писах тема тук , бях притеснена.
Да ти кажа, издържа се Мислех че ще е доста по-ужасно, но 5-те дена отминаха и още всички сме живи Не съм я затваряла никъде, просто я оставих да си мяучи когато и където й е угодно. И мен ме посъветваха за въпросните инжекции, но все още размислям. Какво пък... все ще издържа два пъти в годината по 5 дена. Като се има предвид, че и кучката ми е женска, а там разгонването протича по съвсем друг начин и .. съвсем не трае 5 дена, явно съм свикнала



Тема два пъти в годината ли?...нови [re: TullamoreDew]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано31.03.03 15:21



че тук някой беше писал преди, че ако няма заплождане, неговата си се разгонвала така на всеки 10 дена! а това не бих го изтърпяла :)
ама ако е за два пъти в годината... еехеее... то песен!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: два пъти в годината ли?...нови [re: Loretta]  
Автор TullamoreDew (непознат)
Публикувано01.04.03 12:16



Стига бе, не ме плаши????? как през 10 дена?????

Моля, някой да ни каже истина ли е това. И отговора да е спешен, че десетте дни текат



Тема Loretta, [re: Loretta]  
Автор Ckитницa (реалност)
Публикувано01.04.03 17:12



хапчетата против разгонване са вредни. Дам.
За съжаление инжекциите също не са безопасни. Всяка една инжекция увеличава риска от появата на злокачествени тумори на мястото, където е била поставена при котето. С други думи - рак. Тази болест при котките е много трудно лечима, във всички случаи се налага оперативна намеса. Затова, ако решиш да поставяш инжекции на животинчето, поне настоявай да не са между плешките, където в повечето случаи ги ваксинират - там е доста по сложно да се отстрани един евентуален тумор.
Ако не смяташ да използваш котката за разплод помисли си за варианта кастрация. Това е коремна операция, която също не е абсолютно безопасна (нищо не ти дава за съжаление 100 % safety guarantee), но може да спести много проблеми в последствие. Кастрацията е препоръчителна и от гледна точка на това, че много котки, които се разгонват но не се заплождат(както е в природата им) развиват впоследствие възпаления на матки, маточни пътища и прочие, което пак налага една такава операция, само че този път по спешност. А операциите по спешност определено са много по рисковани и много по често с фатален изход от плановите операции.
Не на последно място стои и финансовия въпрос. Дори само парите давани за инжекции против разгонване(два пъти годишно,поне 10 години подред) са поне тройно повече от парите за кастрация(това поне в България, не знам как стои въпроса за други държави). Ако пресметнеш, колко евентуални проблеми и техния финансов еквивалент можеш да си спестиш чрез това
Решението разбира се зависи от тебе. Посъветвай се с някой добър ветиринарен лекар и чуй какво ще ти каже той по въпроса.
P.S. Котки, които не се заплодят когато се разгонят, наистина се разгонват по често, отколкото тези които които изпълнят природните си функции.
Лелле, как само се изразих


kiss the rain...
whenever you need me


Тема Re: Loretta,нови [re: Ckитницa]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано01.04.03 22:33



Много ти благодаря за отговора!
Определено бих искала котката да си мине по естествения ред със забременяване и раждане - поне 2-3 пъти - пък и ние ще се радваме на поколение красавици като нея ;)
Просто не може да става твърде често, затова през останалото време ще трябва да използваме някои от вредните методи. Мисля, че така както си ми го описала, изглежда, че всичко е вредно, като е *само* то. Но може да редуваме напр. инжекции с хапчета и от време на време да я изтърпяваме да се разгони... и така да намалим вредния ефект и от трите неща... Това струва ли ти се разумно?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Звучи минови [re: Loretta]  
Автор Ckитницa (реалност)
Публикувано02.04.03 01:16



доста разумно, само че аз не съм в състояние да дам абсолютно компетентно мнение, затова те и посъветвах да се консултираш с ветеринар
Всичко, което ти казах се базира на литература, която съм чела по въпроса и на мнението на ветиринарния лекар на Тери, нашата котанка. Той е много внимателен и компетентен и аз му имам голямо доверие, но все пак не би било лошо да говориш с ветиринар, на който ти имаш доверие. За сведение дори ежегодните ваксинации против котешка чума и прочие заболявания носят повишен риск от туморни заболявания. От друга страна, без тях пък животинчето е изложено на други много по възможни и често срещни заболявания. Така че може би всичко опира до избора между две злини и правилна преценка на ситуацията
П.С. Съседката ми живее с 4 котки. Никога не ги е ваксинирала, пуска ги да скитат навън(нашата винаги е обезпаразитена и я ваксинирваме всяка година, макар да не излиза от вкъщи). Животинките и са си живи и здрави, като изключим по някоя и друга бълхичка от време на време и някое и друго котенце...така че...


kiss the rain...
whenever you need me


Тема Re: два пъти в годината ли?...нови [re: TullamoreDew]  
АвторAнтoния (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 18:23



Ми... Не че искам да плаша, но Ремиджо на младини се разгонваше на всеки десет дни по часовник. Първият път й дадохме хапчета (именно Нонестрон), но те въобще не й повлияха. След като минаха мъките на разгонването решихме, че следващият път ще е след поне няколко месеца, но бяхме жестоко излъгани, че и огорчени. Точно на десетия ден призори се присети отново да се размяука на умряло... Заведох я на ветеринар, той каза или да й търсим котарак, или да си я търпим. Е, то се търпи до време... Два месеца и цялата къща беше готова да се пренесе на хотел... май и целият блок щеше да ни последва Отново я заведохме при ветеринаря, който ни поясни за инжекциите против разгонване, дето траели само 6 месеца и имали странични ефекти. При нас обаче ефектът беше двойно по-дълъг, а засега (да чукна на дърво( нищо му няма на дивачето. Факт е, че ние от време на време спирахме с инжекциите -- две разгонвания и едно раждане изкарахме. Като навъртя годинки обаче Ремиджо престана да се разгонва интензивно. Сега е веднъж на няколко месеца за 1-2 дена само и въобще не е онзи мяукащ ужас.



Тема ПАК се разгони!!!нови [re: Loretta]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано14.04.03 01:19



брех, това ужас!
егати, 10 дена не са минали откак й е минало от първото разгонване, и вече се е разгонила за втори път!
аз утре се прибирам и този път ще има бърза реакция - веднага щом й мине, тичаме при доктора за инжекция...
горкичката котица, човекът й нямаше време да я заведе и ето сега трябва още една седмица да се мъчи...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.