Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема да го скопя ли?нови  
АвторAsh (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 00:18



Не мога да реша дали трябва да скопя котарака си Лиско. Той е на 9-10 месеца и се очаква скоро да започне да "маркира" из апартамента... Убеждават ме, че единственият начин това да се предотврати е операцията... И тя трябвало да се извърши преди да е започнал, защото после навикът оставал. А на мен ми е жал - мисля си, че нямам право да го осакатявам. Но няма изтърпя и миризмата вкъщи... Ще бъда благодарен да чуя и мненията ви.



Тема Re: да го скопя ли? [re: Ash]  
Автор !!Mapлa (WhatEver!)
Публикувано27.05.02 10:20



Просто имаи търпение и го научи на навици!
В никакъв случай не отнемай това.....от което всяко живо същество има нужда.
Недей да осакатяваш котето
Просто бъди търпелив и го научи на навици.


Just to Say Hi!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: !!Mapлa]  
Автор dreik (тихата стъпка)
Публикувано27.05.02 13:55



e dobre vuzmojno li e naistina edin polovo zrial kotarak da bude nauchen da ne markira iz kushtata?
az imam jenska kotka i tova ne e problem v kushti, no edin priatel ima kotarak koito skoro shte dostigne vuzrastta za markirane i se chuvstvam dlujna da mu pomogna v spravianeto s tozi problem.
Ta vuzmojno li e da se suzdade takuv navik?



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: dreik]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано27.05.02 17:00



мисля, че маркирането не може да се контролира, или поне не съм виждала някой, дето да се е заел с това. моят котарак е скопен (малко след като беше почнал да извършва тези зловонни действия го заведохме на лекар и така...)
и се чувства много добре.
не е дебел и разплут, дори не го мързи... няма страшно според мен
(замижвам силно и не искам да мисля за моралната страна на нещата, защото иначе ще съм на друго мнение)

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: vegeta]  
АвторAsh (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 20:42



Излиза, че мога да изчакам, докато започне да маркира. С твоя котак сега няма този проблем, така ли? А дали има вероятност да не започне да маркира? Има ли такива случаи?



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: dreik]  
АвторAsh (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 20:47



Сигурен съм, че никакви възпитателни мерки няма да помогнат... :((
Това коте ми го дадоха за женско, ама като поотрасна се разбра...



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано01.06.02 12:24



моят котарак е в чудесно здраве (е, малко ме поуплаши след като получи бъбречна криза след продължително хранене с гранулки (не прекалявай с тях!!!)).
не е започнал да маркира отново.
така че ако не те притеснява моралната страна на въпроса, действай!

успех

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Автор Morty (новак)
Публикувано06.06.02 13:33



Ako shte osakatiavash zivotnoto po-dobre izobshto ne go vzimai. Imam siamec i ne markira, vupros na vuzpitanie.



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Morty]  
Авторdilbero (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 20:42



Много ще се радвам, ако вземете да обясните как ги възпитавате така...
Аз имам котарак на около 1 год и 10 мес. Проблемът с маркирането започна преди 4-5 мес. Аз въобще и не подозирах за това, щото иначе животинчето много бързо свикна с определената му тоалетна и нямаше никакъв проблем.
Правих консултация с ветеринар и отговорът беше, че това сибило нормално, предложи три решения:
1. Хапчета - съмнителен ефект, пък и я го накарайте да ги изпие...
2. Инжекции - правели се през няколко месеца и били за подтискане на половата активност, ефектът обаче също не бил 100 %.
3. Кастрация - най сигурно, възможно било за известен период да продължи с маркирането /по навик/, но престава.
Ама като много ми е жал, пък и котаракът ми не знам защо е много страхлив, хич не обича чужди хора, та засега се мъчим с хапчета....
Та ако ми кажете как да го превъзпитам, защото това все пак е КОТКА, а всеизвестно е колко своенравни са те...



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: dilbero]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано09.06.02 00:33



не знам как се прави това с превъзпитанието...
но с хапчета не е лесно. голям бой пада...
важно е хапчето да не е много голямо (ако все пак е, трябва да се начупи на по-малки парчотийки). с едната ръка се държи котката, с другата ръка му отваряш устата широко, а с третата поставяш хапчето дълбоко в гърлото.
познаваш дали го е глътнал по това, че се облизва.

ако някой все пак знае наистина как да се обясни на животното да не маркира, готови сме да се пробваме

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.