Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема да го скопя ли?  
АвторAsh (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 00:18



Не мога да реша дали трябва да скопя котарака си Лиско. Той е на 9-10 месеца и се очаква скоро да започне да "маркира" из апартамента... Убеждават ме, че единственият начин това да се предотврати е операцията... И тя трябвало да се извърши преди да е започнал, защото после навикът оставал. А на мен ми е жал - мисля си, че нямам право да го осакатявам. Но няма изтърпя и миризмата вкъщи... Ще бъда благодарен да чуя и мненията ви.



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Автор !!Mapлa (WhatEver!)
Публикувано27.05.02 10:20



Просто имаи търпение и го научи на навици!
В никакъв случай не отнемай това.....от което всяко живо същество има нужда.
Недей да осакатяваш котето
Просто бъди търпелив и го научи на навици.


Just to Say Hi!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: !!Mapлa]  
Автор dreik (тихата стъпка)
Публикувано27.05.02 13:55



e dobre vuzmojno li e naistina edin polovo zrial kotarak da bude nauchen da ne markira iz kushtata?
az imam jenska kotka i tova ne e problem v kushti, no edin priatel ima kotarak koito skoro shte dostigne vuzrastta za markirane i se chuvstvam dlujna da mu pomogna v spravianeto s tozi problem.
Ta vuzmojno li e da se suzdade takuv navik?



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: dreik]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано27.05.02 17:00



мисля, че маркирането не може да се контролира, или поне не съм виждала някой, дето да се е заел с това. моят котарак е скопен (малко след като беше почнал да извършва тези зловонни действия го заведохме на лекар и така...)
и се чувства много добре.
не е дебел и разплут, дори не го мързи... няма страшно според мен
(замижвам силно и не искам да мисля за моралната страна на нещата, защото иначе ще съм на друго мнение)

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: vegeta]  
АвторAsh (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 20:42



Излиза, че мога да изчакам, докато започне да маркира. С твоя котак сега няма този проблем, така ли? А дали има вероятност да не започне да маркира? Има ли такива случаи?



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: dreik]  
АвторAsh (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 20:47



Сигурен съм, че никакви възпитателни мерки няма да помогнат... :((
Това коте ми го дадоха за женско, ама като поотрасна се разбра...



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано01.06.02 12:24



моят котарак е в чудесно здраве (е, малко ме поуплаши след като получи бъбречна криза след продължително хранене с гранулки (не прекалявай с тях!!!)).
не е започнал да маркира отново.
така че ако не те притеснява моралната страна на въпроса, действай!

успех

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Автор Morty (новак)
Публикувано06.06.02 13:33



Ako shte osakatiavash zivotnoto po-dobre izobshto ne go vzimai. Imam siamec i ne markira, vupros na vuzpitanie.



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Morty]  
Авторdilbero (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 20:42



Много ще се радвам, ако вземете да обясните как ги възпитавате така...
Аз имам котарак на около 1 год и 10 мес. Проблемът с маркирането започна преди 4-5 мес. Аз въобще и не подозирах за това, щото иначе животинчето много бързо свикна с определената му тоалетна и нямаше никакъв проблем.
Правих консултация с ветеринар и отговорът беше, че това сибило нормално, предложи три решения:
1. Хапчета - съмнителен ефект, пък и я го накарайте да ги изпие...
2. Инжекции - правели се през няколко месеца и били за подтискане на половата активност, ефектът обаче също не бил 100 %.
3. Кастрация - най сигурно, възможно било за известен период да продължи с маркирането /по навик/, но престава.
Ама като много ми е жал, пък и котаракът ми не знам защо е много страхлив, хич не обича чужди хора, та засега се мъчим с хапчета....
Та ако ми кажете как да го превъзпитам, защото това все пак е КОТКА, а всеизвестно е колко своенравни са те...



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: dilbero]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано09.06.02 00:33



не знам как се прави това с превъзпитанието...
но с хапчета не е лесно. голям бой пада...
важно е хапчето да не е много голямо (ако все пак е, трябва да се начупи на по-малки парчотийки). с едната ръка се държи котката, с другата ръка му отваряш устата широко, а с третата поставяш хапчето дълбоко в гърлото.
познаваш дали го е глътнал по това, че се облизва.

ако някой все пак знае наистина как да се обясни на животното да не маркира, готови сме да се пробваме

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: vegeta]  
Авторdilbero (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 21:38



А какво да правя със свободната ръка?



Тема хм...нови [re: dilbero]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано10.06.02 23:07



хехе... ако имаш излишни крайници, може да си вземеш повече котки.
или пък мога да те издам на съответните власти, знам ли

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: хм...нови [re: vegeta]  
Авторdilbero (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 15:58



Страхотна алтернатива, направо си е страшно - не знам кой от вариантите е по-опасен, но първият поне е приятен.
Поздрави!



Тема Re: хм...нови [re: dilbero]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано12.06.02 12:22



според Тери Пратчет, трудно е да се отгледа Истинска котка в големи количества.
всъщност това е според мен, но така мисля след прочитането на книгата му "Автентичната Котка" [горещо я препоръчвам на всички, дето не са я изяли все още!!!]

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: хм...нови [re: vegeta]  
Авторdilbero (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 21:50



Пратчет ако не се лъжа пише фентъзи, а аз не си падам особено, предпочитам си по-класическата или ако щеш хард-фантастика, но може и да погледна, в името на КОТКАТА в края на краищата



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
АвторAAAAAAA (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 21:56



Е, миризмата не е чак толкова нетърпима. Много хора миришат
къде-къде по-лошо, ама не можеш да ги накараш да се къпят, нали?
Сега сериозно. Ако си решил наистина да го кастрираш, най-добре е
да изчакаш да стане на 1-1,5 години. Не вярвам, че след операцията
ще бъде в състояние да маркира каквото и да било. Само ще си
пишка. А ако тоалетната му не се сменя всеки ден, пак ще мирише.



Тема Re: хм...нови [re: dilbero]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано12.06.02 22:37



по принцип пратчет наистина пише фентъзи, но тази книга няма Нищо Общо с фентъзито, даже може да ти се доплаче по някое време от реалността на нещата около Котките. жертвай се бе, до кръста се жертвай!!!

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Автор P.R.N. (fellow)
Публикувано23.06.02 12:25



Наскоро и аз минах през тази "душевна драма". Накря му фръкнаха топките на моят юнак - Тодор. Имах чувството че на мене ще ми ги режат - глупости... Нищо не му стана. Единствената промяна е, че ме хапе малко по-малко и не се бие толкова с комшийските котки (преди се налагаше честичко да го водя на ветеринар за лекуваме разни абцеси от ухапване на други котки). Иначе си е същото диване, характер и прочие. Теглото му не е мръднало, всъщност напоследък яде по-малко.

Тук чувам че някои бил възпитавал котарак. Аз ли съм лош възпитател, моят котарак ли не поддава на възпитание - ама това ми се струва загубена кауза особено когато става дума за маркиране на територия. Това е такъв дълбоко вкоренен рефлекс, че не вярвам някои да е успял да го изкорени.

Другото е, че на нескопените котараци урината мирише доста силно (хормони, братче). Разбира се има доста хора на които не им пука, всеки го решава за себе си. Да не говорим че толкова много малки котета из българските улици дължат съществъването си на криворазбрана мъжка солидарност.

Не го преживявай толкова - това е цената която котарака плаща (не че на него въбоще му пука) за да спи на топло и да яде отбрани котешки манджи, а не да гони мишки и да му се броят ребрата.
Твой - PRN




Тема М?нови [re: P.R.N.]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано24.06.02 20:13



А аз като изобщо не съм си скопявала котарака, а той просто не пишка тук-там? Котаракът ми дефектен ли е???

Попринцип Земята е кръгла, дефакто всеки намира по едно кьоше да се нае*е.


Тема за мишките...нови [re: P.R.N.]  
Автор vegeta (mostly harmless)
Публикувано26.06.02 16:13



искам да кажа, че и скопените гонят мишки (врабчета в моя частен случай, тъй като на балкона по-рядко кацат от първите)
това никак не ме кефи, обаче инстинктът е голямо нещо... на него просто му се яде врабче и докато не му ампутират това желание, каузата "да спасим пернатите" е загубена. но пък аз лично успях 3 пъти!

до всички мравки:
елате да си вземете меда!!!


Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
АвторSlESTA (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 03:17



Moля те не го прави ако говориш.


Моля те не го прави. Иначе ще припадна.
И най накрая ще умра
И не забравяй и Лиско е живо същество.
Истинското ми име е Александрия . Истинския ми прякор е Ади



Тема Re: да го скопя ли?нови [re: Ash]  
Авторalice (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 14:04



Az imam 3 kotki - majki na 11 god, jenska na 9 i sega si vsehme edno malko momchentse na 2 mesetsa. Ako ne skopish kotaraka si ste se naloji da go mahnesh - majkite kotaratsi markirat teritoria i nikoi ama nikoi ne moje da gi nauchu da ne go praviat - dori e smeshno da se misli che takova nesto e vazmojno. Mirizmata e ujasna i e ne samo v kastata no i po drehite, zavivkite i vsichko ostanalo. Skopavianeto ne e nikak starshno nito pak osakatiavash jivotnoto. Nashia kotarak po tsial den uchastva vav boeve sas komshiiskite kotki - maitap e da gi nabljudavash. Samo deto triabva ti da mu ogranichvash iadeneto - neznam dali znaesh ama kotkite za razlika ot kucheta nikoga ne preiajdat; sas skopenite kotki obache ne e taka. Zabravih koga tochno tribva da se skopi za da e nai dobre i za jivotnoto i za stopanina - hem savsem naskoro go chetoh za da si napravia smetka za nashia mladej. Obache beshe vajno da ne zakasneesh ne samo zaradi mirizmata ami i zaradi koteto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.