Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:20 03.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ako imate opit s kucheta i kotkiнови  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано13.01.02 16:12



priznaite kak ste vuzpitavali malkoto kote bebe.
Naprimer az izobshto ne moga da se oplacha ot moiata maca, vuzpitavana e surovo, no ne i cerbercki, kato malko kuchence, bez da sum zabraviala koteshkata priroda i sega se durji tochno kato edno dobre vurpitano kuche.
Presledva me po cial den, umilkva se, no shushto taka znae koga da spre da se glezi, idva vednaga pri povikvane i posreshta na vratata ... koito e gledal dobre vuzpitano kuche shte me razbere.
Kakuv metod na vuzpitanie prilojihte vie, kakvi greshki dopusnahte?

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotki [re: Dragoness]  
Автор Firebird (жар-птица)
Публикувано14.01.02 09:24



Малко коте е най-добре да расте с майка си поне докато стане на 2, или 2 и половина месеца. Тя играе с него и го усмирява, ако стане много палаво.
Иначе възпитанието на котките почива на добрата воля. Ако ги познаваш добре, предлагаш им условията, от които имат нужда, и нямаш проблеми...
Съдът за "задни" нужди трябва да е на скрито място, или поне да не е на прекалено видно.
Котките предпочитат да е с пяськ (Бенто), но могат да ползват и празен леген - докато свикне, оствям малко тоалетна хартия. Някои котки сами се научават да ходят в банята.
Наблюдавайте котето. Ако се разбеснее много, а след това почне да "заравя" по пода, значи иска тоалетна - поставете го на мястото.
За ноктите - продават се дьски с въже и разни други, може да се направи и нещо домашно - напр. аз съм намотала въже на крака на масата - веднага стана любим фитнес уред.
За някои цветя възпитание не помага - има едно чадърче, което всички котки ядат.
За катерене, събаряне и др. бели - от значение е дали му обръщате внимание. Ако котето е свикнало с хора и предпочита да играе с вас, ще прави по-малко бели.
Зад всяка беля се крие нещо. Напр. драскането по мебели - иска да си наостри ноктите - предложете му място... и т.н.
Но все пак си имат и характер...
Ако го обичате, това помага.



Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Dragoness]  
Автор B_e_tt_i_s ()
Публикувано14.01.02 12:41



Котаракът ми също е възпитаван строго, но не грубо.
Бързо се научи да пишка където трябва, много е добър, знае отлично какво е забранено, но пък е инат и прави каквото реши, особено ако иска да дразни - характер
Знае, че не трябва да остри ноктите си на тапицерията на столовете, но го прави особено ако някой го гледа - голям кеф му е да го гоним

Редактирано от B_e_tt_i_s на 14.01.02 15:30.



Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Dragoness]  
Автор Zlia (ненаказан)
Публикувано14.01.02 14:33



Drakonke, az mislya che osven da nauchish koteto da hodi do toaletna na otredenoto mu myasto drugi koi znae kakvi visoti v dresurata na tezi jivotni ne mogat da se postignat!!:)) prosto sa mnogo svoenravni!! pri tova nauchavat se da hodyat na edno i sushto myasyto poradi vrodenata im chistoplutnost, a ne zaradi pedagogicheskite ni umeniya:))
edinstvenoto drugo neshto, na koeto uspyah da naucha kotaraka si e "NE" i to s cenata na mnogoto boi, koito mu hvurlih vednuj, kogato mi izpotroshi palmata:))) no ne e tova nachina!!
zashtoto ako edna kotka e podlojena na sistemen tormoz rano ili kusno shte ti go vurne tupkano taka, kakto samo tya umee!!:))
i obratnoto - ako ya razbirash i umeesh da uvajavash jelaniyata i shte te radva i shte ti se ligavi mnogo!!:)))
- e za tva si prilichame s kotkite:))))

iskam karnache ot riba mech!


Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Zlia]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано14.01.02 17:41



Moiata e na 9 meseca, nikoga ne e bita, ako se nalaga samo edno tupvane po zadnika i beliata ne se povtaria.
Nauchi se da si hodi v koteshkata toaletna na 3-tia den v kushti.
Znae "ne", "ela" i razbira obshto vreto kakvo i govorish. Nai-interesnoto e, che az i govoria na Bg, a muja mi - na Eng i tia razbira i dvata ezika.
Golemia kotarak razbira samo Eng, kolkoto i da mu govoria az na Bg nishto ne moje da razbere.
Imat suma igrachki edna, koiato e kombinirana, legla i hralupa na 4 etaja, nai-niskata chast ima niakolko duveta, namotani sus vulna, na koiato si tochat noktite.
V momenta nai-mnogo se pritesniavam za malkata. Dosega vinagi e bila kontaktna sus horata, koito se grijat za neia vuv veterinarnia hotel, kudeto ia ostaviame.
Problema s neia e, che vkushti nikoga dosega ne biaha idvali hora na gosti i kogato tova se sluchi, tia se izpokri. Tova ne bi bil problem ako niamah namerenie da ia vodia na izlojbi. Ako se durji taka i sus sudiite edva li shte ima uspeshna izlojbena kariera.
Inache sus povedenieto i ne e imalo problemi, daje sama iska da vliza v koteshkata kletka.
Kajete kakvo da pravia, s tazi neina sramejlivost kum nepoznati.

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Dragoness]  
Автор Zlia (ненаказан)
Публикувано14.01.02 17:59



neznam i az kakvo da te posavetvam....moeto temerutche e mnogo suetno i obicha da pravi dobro vpechatlenie, taka che kogato doide chovek v kushti toi e nai-hrisimiyat i galyoven kotarak na sveta i ne go ostavya na mira (choveka):))

az kakvo bih probvala - da kanya po-chesto hora u doma i da durja kotaka pri nas, da go gushkam i galya, demek da mu pokaja che nishto ne go zaplashva..moje bi sled vreme shte prestane da mu pravi vpechatlenie...

iskam karnache ot riba mech!


Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Zlia]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано14.01.02 18:08



Oh neznam veche, toi apartamenta e bez vrati, celiat e otvoreno prostansvo. Kato doidoha gostite muja mi ia gushna, za da ia pogaliat, tia zapochna da se miata i daje go odraska na edno miasto (bez da iska) dokato se opitvashe da se izmukne ot rucete mu.
Skri se zad koloni, televizora, a ottam niama izmukvane, puk i ne sme opitvali, za da ne ia stresirame dopulnitelno.
Moje pak da ia dam za niakolko dni na hotel, za da svikne da vijda i drugi hora. Postepenno moje da pochna da kania hora sus sushtata cel, no tova sled hotela.

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Dragoness]  
Автор Firebird (свободна)
Публикувано14.01.02 22:19



Идването на хора в къщи и ходенето на изложба са различни неща. Хора у дома - това са нашественици в нейната територия... На изложба тя разбира, че е на чуждо място...
По-скоро трябва да излиза от къщи, с вас, в специална клетка, за да свикне със стреса на пътуването. А гости у дома... котките понякога ги харесват, друг път (особено ако дойдат деца) така се покриват, че няма намиране. По-добре не я безпокойте, както правилно сте постъпили.



Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Firebird]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано15.01.02 01:26



Da mislia, che mai ti shte se okajesh prav, spomniam si, che oshte na 2-ria den vkushti zapochna da me pazi ot kucheto, nikoi naimashe pravo da me doblijava, samo tia da spi na legloto i vinagi da hodi sled men. Obicha da putiva, niama loshi spomeni ot kletkata, sama vliza v neia ako e otvorena vratata i vsichko tova sled putuvane ot Ukraina do Bg, ot Bg do US. I na tova ako ne mu se vika dulgo putuvane, zdrave mu kaji.
Inache ako ne e vkushti e mnogo kontaktna, sestrite vuv vet hotela mnogo ia obichat i i otdeliat vsiaka svobodna minutka.
Da, razbrah neinata teritoria e sveshtenna i samo na neinite hora e pozvoleno da sa vkushti, chujdite niamat rabota tuk, puk i te i bez tova ne davat hrana...

ZLOBATA E NAI-GORCHIVATA OTROVA I IAKO GORI ZLOBARITE KIRLIVI !


Тема Re: Ako imate opit s kucheta i kotkiнови [re: Zlia]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано22.01.02 02:38



Може и да се не съгласите с мен но котките може да се научат на изключително много неща при добра воля и повече интелект от тяхна страна ( считайте и като при хората има и тъпи и умни - така и при тях)
Моята котка например винаги знае да каже какво иска, дали да яде или да се разходи в коридора на етажа - или да спим и да се гушкаме. ДА си поиска да я глезя или да каже че и се играе.... иначе знае да носи хартийка която е метната - като куче с пръчка в парка :)))
Също обича да и се хвърла високо а тя скача улавя я с лапи после си я слага в устата още във въздуха и пада на крака като носи пак да и я хвърля..... Обича да си играе на футбол и на баскетбол с хартийки и топчета( много я бива в забивките!!!) и изобщо куп други неща като се има в предвид че е на 1 годинка още..... Мисълта ми беше че с повече желание котката може да се научи на повече неща от колкото дори може да си представите...

Hell is my home!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.